Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:47 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:47

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 55 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:203 70 44 19 31 17 13 4 5
- voturi pentru (DA):164 69 30 19 11 16 11 3 5
- voturi împotrivă (NU):31 - 12 - 18 - - 1 -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:6 1 1 - 2 - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L NU
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L NU
30. Călian Petru PC DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Corlățean Titus PSD DA
42. Crăciunescu Grigore PNL DA
43. Crețu Gabriela PSD DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PC DA
47. Dida Corneliu Ioan PSD DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dumitru Ion PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Georgescu Filip PSD DA
63. Gheorghe Valeriu PNL DA
64. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Gonțea Ion PD-L DA
67. Grigore Dan PD-L -
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hanganu Romeo Octavian PC DA
70. Hellvig Eduard Raul PC -
71. Hoban Ioan PNL DA
72. Hoinaru Marian PNL DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
77. Iriza Marius PRM DA
78. Iustian Mircea Teodor PNL -
79. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
80. Kelemen Hunor UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Kovacs Attila UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lambrino Radu PD-L DA
86. Longher Ghervazen Minoritati NU
87. Luchian Ion PNL NU
88. Macaleți Costică PSD DA
89. Magheru Paul PRM DA
90. Man Mircea PD-L NU
91. Manta Pantelimon PC DA
92. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Cătălin Lucian PSD DA
96. Mazăre Alexandru PSD DA
97. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
98. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
99. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
100. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Meir Nati - DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mircovici Niculae Minoritati DA
107. Mironescu Laurențiu PD-L DA
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
112. Mocioalcă Ion PSD DA
113. Mohora Tudor PSD DA
114. Moisoiu Adrian PRM DA
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu PNL NU
117. Movilă Petru PD-L DA
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Muscă Monica Octavia - DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Năstase Adrian PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela PSD DA
125. Nica Dan PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
128. Niță Constantin PSD DA
129. Nițulescu Teodor PRM DA
130. Nosa Iuliu PSD -
131. Oancea Viorel PNL NU
132. Olarean Aurel PD-L NU
133. Oltean Ioan PD-L NU
134. Olteanu Bogdan PNL DA
135. Palăr Ionel PNL NU
136. Pardău Dumitru PNL Abținere
137. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
138. Paveliu Marian Sorin PNL DA
139. Petrea Constantin PD-L DA
140. Plumb Rovana PSD DA
141. Podgorean Radu PSD DA
142. Pop Claudiu Adrian PSD DA
143. Popa Nicolae PC DA
144. Popescu Ionica Constanța PC -
145. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
146. Preda Cezar-Florin PD-L NU
147. Preda Ion PNL DA
148. Pruteanu Vasile PNL NU
149. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
150. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
151. Pușcaș Vasile PSD DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Racoceanu Viorel PD-L NU
154. Rogin Marius PD-L -
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu Gabriel PNL DA
160. Sandu-Capră Mihai PNL DA
161. Sasu Ion PSD DA
162. Săniuță Marian-Florian PSD DA
163. Săpunaru Nini PNL NU
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
166. Scutaru Adrian George PNL NU
167. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Sirețeanu Mihail PSD DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Stan Ioan PSD DA
172. Stanciu Anghel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Cristian PRM DA
175. Stoica Ion - DA
176. Străchinaru Petre PD-L NU
177. Strungă Emil PNL DA
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Știrbeț Cornel PNL DA
180. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
181. Știreanu Octavian PSD DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tămagă Constantin PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL DA
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toma Horia-Victor PNL DA
190. Toró Tiberiu UDMR Abținere
191. Țundrea Ioan PC DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș PNL NU
194. Ungureanu Petre PNL DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Varga Attila UDMR DA
198. Vasile Aurelia PSD DA
199. Văsioiu Horia PD-L NU
200. Vlase Petru Gabriel PSD DA
201. Vlădoiu Aurel PSD DA
202. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro