Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:48 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:48

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 57 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:205 66 43 18 37 16 12 8 5
- voturi pentru (DA):192 64 34 18 36 15 12 8 5
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - 1 - - -
- nu au votat:7 2 4 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
30. Călian Petru PC DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Crețu Gabriela PSD DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Marin PRM DA
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Găleteanu Monalisa PSD DA
59. Georgescu Filip PSD DA
60. Gheorghe Valeriu PNL DA
61. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
62. Glăvan Ștefan PC DA
63. Gonțea Ion PD-L DA
64. Grigore Dan PD-L -
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL DA
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Ifrim Mircea PRM DA
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
74. Iriza Marius PRM DA
75. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Kovacs Attila UDMR DA
80. Lakatos Petru UDMR DA
81. Lambrino Radu PD-L DA
82. Longher Ghervazen Minoritati DA
83. Luchian Ion PNL Abținere
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Magheru Paul PRM DA
86. Man Mircea PD-L DA
87. Manta Pantelimon PC DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL -
95. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
96. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
97. Mătușa Tudor PRM DA
98. Meir Nati - DA
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
100. Micula Cătălin PNL DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
102. Mircovici Niculae Minoritati DA
103. Mironescu Laurențiu PD-L DA
104. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
106. Mînzînă Ion PRM DA
107. Mocanu Alexandru PD-L DA
108. Mocanu Vasile PSD DA
109. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
110. Mocioalcă Ion PSD DA
111. Mohora Tudor PSD DA
112. Moldovan Emil Radu PSD DA
113. Momanu Corneliu PNL DA
114. Movilă Petru PD-L DA
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Muscă Monica Octavia - DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
123. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
124. Niță Constantin PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Oancea Viorel PNL NU
127. Olarean Aurel PD-L DA
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Olteanu Bogdan PNL DA
130. Palăr Ionel PNL DA
131. Pardău Dumitru PNL DA
132. Paveliu Marian Sorin PNL -
133. Petrea Constantin PD-L DA
134. Plumb Rovana PSD DA
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Pop Claudiu Adrian PSD DA
137. Popa Nicolae PC DA
138. Popescu Ionica Constanța PC DA
139. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
140. Preda Cezar-Florin PD-L DA
141. Preda Ion PNL DA
142. Pruteanu Vasile PNL DA
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
144. Pupeză Viorel PSD DA
145. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
146. Pușcaș Vasile PSD DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL NU
148. Puzdrea Dumitru PD-L DA
149. Racoceanu Viorel PD-L DA
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Raicu Romeo Marius PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
156. Sanda Victor PSD DA
157. Sandu Gabriel PNL DA
158. Sandu-Capră Mihai PNL DA
159. Sasu Ion PSD DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L DA
163. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL Abținere
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Cristian PRM DA
173. Stoica Ion - DA
174. Străchinaru Petre PD-L DA
175. Strungă Emil PNL NU
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știrbeț Cornel PNL DA
178. Știrbu Monica-Mihaela PNL -
179. Știreanu Octavian PSD DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L DA
182. Tamás Sándor UDMR DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Timar Liviu PSD DA
185. Timiș Ioan PNL DA
186. Todoran Pavel PSD DA
187. Toma Florentina Marilena PSD DA
188. Toma Horia-Victor PNL DA
189. Toró Tiberiu UDMR Abținere
190. Tudose Mihai PSD -
191. Țundrea Ioan PC DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș PNL -
194. Ungureanu Petre PNL DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vainer Aurel Minoritati DA
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasile Aurelia PSD DA
200. Văsioiu Horia PD-L DA
201. Vlase Petru Gabriel PSD DA
202. Vlădoiu Aurel PSD DA
203. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
205. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 7:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro