Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:48 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:48

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 58 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 68 40 18 32 15 10 8 5
- voturi pentru (DA):191 68 37 18 31 14 10 8 5
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - - -
- abțineri:3 - 2 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bivolaru Ioan PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
19. Brînzan Ovidiu PSD DA
20. Buciuta Ștefan Minoritati DA
21. Buda Ioan PSD DA
22. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
26. Călian Petru PC DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Câmpanu Liviu PNL DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
33. Cocrea Olguța - DA
34. Codîrlă Liviu PRM DA
35. Constantinescu Anca PD-L DA
36. Corlățean Titus PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cutean Vasile Emilian PSD DA
39. Diaconescu Marin PRM DA
40. Diaconescu Renică PC DA
41. Dida Corneliu Ioan PSD DA
42. Dorneanu Valer PSD DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
45. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
46. Dumitriu Mihai PSD DA
47. Dumitru Ion PSD DA
48. Dușa Mircea PSD DA
49. Duțu Stelian PD-L DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL DA
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Georgescu Filip PSD DA
55. Gheorghe Valeriu PNL DA
56. Glăvan Ștefan PC DA
57. Gonțea Ion PD-L DA
58. Grigore Dan PD-L DA
59. Gubandru Aurel PSD DA
60. Hellvig Eduard Raul PC DA
61. Hoban Ioan PNL DA
62. Iancu Iulian PSD DA
63. Ibram Iusein Minoritati DA
64. Ifrim Mircea PRM DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
67. Iriza Marius PRM DA
68. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
69. Kelemen Hunor UDMR DA
70. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
71. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
72. Kovacs Attila UDMR DA
73. Lakatos Petru UDMR DA
74. Lambrino Radu PD-L NU
75. Longher Ghervazen Minoritati DA
76. Luchian Ion PNL DA
77. Macaleți Costică PSD DA
78. Magheru Paul PRM DA
79. Man Mircea PD-L DA
80. Manta Pantelimon PC DA
81. Marin Constantin PSD DA
82. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
83. Martin Eduard-Stelian PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Matei Cătălin Lucian PSD DA
86. Mazăre Alexandru PSD DA
87. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
88. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
89. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
90. Mătușa Tudor PRM DA
91. Meir Nati - DA
92. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
93. Micula Cătălin PNL DA
94. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
95. Mircovici Niculae Minoritati DA
96. Mironescu Laurențiu PD-L DA
97. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
98. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
99. Mînzînă Ion PRM DA
100. Mocanu Alexandru PD-L DA
101. Mocanu Vasile PSD DA
102. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
103. Mocioalcă Ion PSD DA
104. Mohora Tudor PSD DA
105. Moldovan Emil Radu PSD DA
106. Momanu Corneliu PNL DA
107. Movilă Petru PD-L DA
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Muscă Monica Octavia - DA
110. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
111. Nassar Rodica PSD DA
112. Năstase Adrian PSD DA
113. Nechita Aurel PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
116. Niță Constantin PSD DA
117. Nițulescu Teodor PRM DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Oancea Viorel PNL DA
120. Olarean Aurel PD-L DA
121. Oltean Ioan PD-L DA
122. Olteanu Bogdan PNL DA
123. Palăr Ionel PNL Abținere
124. Pardău Dumitru PNL DA
125. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
126. Petrea Constantin PD-L DA
127. Plumb Rovana PSD DA
128. Podgorean Radu PSD DA
129. Pop Claudiu Adrian PSD DA
130. Popa Nicolae PC DA
131. Popescu Ionica Constanța PC DA
132. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
133. Preda Cezar-Florin PD-L DA
134. Preda Ion PNL DA
135. Pruteanu Vasile PNL DA
136. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
137. Pupeză Viorel PSD DA
138. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
139. Pușcaș Vasile PSD DA
140. Pușcă Mircea Valer PNL DA
141. Racoceanu Viorel PD-L DA
142. Radan Mihai Minoritati DA
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rus Ioan Aurel PRM DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
147. Sanda Victor PSD DA
148. Sandu Gabriel PNL DA
149. Sandu-Capră Mihai PNL DA
150. Sasu Ion PSD DA
151. Săniuță Marian-Florian PSD DA
152. Săpunaru Nini PNL DA
153. Sârb Gheorghe PD-L DA
154. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
155. Scutaru Adrian George PNL DA
156. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sirețeanu Mihail PSD DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Cristian PRM DA
164. Stoica Ion - DA
165. Străchinaru Petre PD-L DA
166. Strungă Emil PNL NU
167. Szekely Levente Csaba UDMR DA
168. Știrbeț Cornel PNL DA
169. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
170. Știreanu Octavian PSD DA
171. Știucă Alecsandru PSD DA
172. Tabără Valeriu PD-L DA
173. Tamás Sándor UDMR DA
174. Tămagă Constantin PSD DA
175. Timar Liviu PSD DA
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Todoran Pavel PSD DA
178. Toma Florentina Marilena PSD DA
179. Toma Horia-Victor PNL DA
180. Toró Tiberiu UDMR Abținere
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Petre PNL DA
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
186. Ursărescu Dorinel PNL DA
187. Vainer Aurel Minoritati DA
188. Varga Attila UDMR DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Văsioiu Horia PD-L DA
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
194. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
195. Zegrean Augustin PD-L DA
196. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 12:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro