Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:49 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:49

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 59 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:194 61 43 19 32 16 12 7 4
- voturi pentru (DA):187 61 43 17 31 14 10 7 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:4 - - 1 1 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Călian Petru PC DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Câmpanu Liviu PNL DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Codîrlă Liviu PRM DA
38. Constantinescu Anca PD-L DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD DA
41. Diaconescu Marin PRM DA
42. Diaconescu Renică PC DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Dumitru Ion PSD DA
47. Dușa Mircea PSD DA
48. Duțu Stelian PD-L DA
49. Faina Constantin PC DA
50. Florea Damian PC NU
51. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
52. Furo Iuliu Ioan PRM DA
53. Gabor Gheorghe PNL DA
54. Găleteanu Monalisa PSD DA
55. Georgescu Filip PSD DA
56. Gheorghe Valeriu PNL DA
57. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
58. Glăvan Ștefan PC DA
59. Gonțea Ion PD-L DA
60. Grigore Dan PD-L DA
61. Gubandru Aurel PSD DA
62. Hellvig Eduard Raul PC DA
63. Hoban Ioan PNL DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Ifrim Mircea PRM DA
67. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
68. Iordache Florin PSD DA
69. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
70. Iriza Marius PRM -
71. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
72. Kelemen Hunor UDMR DA
73. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
74. Kónya-Hamar Sándor UDMR -
75. Kovacs Attila UDMR DA
76. Lakatos Petru UDMR DA
77. Lambrino Radu PD-L DA
78. Longher Ghervazen Minoritati DA
79. Luchian Ion PNL DA
80. Macaleți Costică PSD DA
81. Magheru Paul PRM DA
82. Man Mircea PD-L DA
83. Manta Pantelimon PC DA
84. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
86. Matei Cătălin Lucian PSD DA
87. Mazăre Alexandru PSD DA
88. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
89. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
90. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
91. Mătușa Tudor PRM DA
92. Meir Nati - DA
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
94. Micula Cătălin PNL DA
95. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
96. Mironescu Laurențiu PD-L DA
97. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
98. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
99. Mînzînă Ion PRM DA
100. Mocanu Alexandru PD-L DA
101. Mocanu Vasile PSD DA
102. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
103. Mocioalcă Ion PSD DA
104. Mohora Tudor PSD DA
105. Moldovan Emil Radu PSD DA
106. Momanu Corneliu PNL DA
107. Movilă Petru PD-L DA
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Muscă Monica Octavia - DA
110. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
111. Nassar Rodica PSD DA
112. Năstase Adrian PSD DA
113. Nechita Aurel PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Niță Constantin PSD DA
116. Nițulescu Teodor PRM DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Oancea Viorel PNL DA
119. Olarean Aurel PD-L DA
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Olteanu Bogdan PNL DA
122. Palăr Ionel PNL DA
123. Pardău Dumitru PNL DA
124. Paveliu Marian Sorin PNL DA
125. Petrea Constantin PD-L DA
126. Plumb Rovana PSD DA
127. Podgorean Radu PSD DA
128. Pop Claudiu Adrian PSD DA
129. Popa Nicolae PC DA
130. Popescu Ionica Constanța PC -
131. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
132. Preda Cezar-Florin PD-L -
133. Preda Ion PNL DA
134. Pruteanu Vasile PNL DA
135. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
136. Pupeză Viorel PSD DA
137. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
138. Pușcaș Vasile PSD DA
139. Pușcă Mircea Valer PNL DA
140. Racoceanu Viorel PD-L DA
141. Radan Mihai Minoritati DA
142. Rogin Marius PD-L DA
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
144. Rus Ioan Aurel PRM DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
146. Sanda Victor PSD DA
147. Sandu Gabriel PNL DA
148. Sandu-Capră Mihai PNL DA
149. Sasu Ion PSD DA
150. Săniuță Marian-Florian PSD DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sirețeanu Mihail PSD DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Stan Ioan PSD DA
159. Stanciu Anghel PSD DA
160. Stativă Irinel Ioan PSD DA
161. Stănescu Cristian PRM DA
162. Stoica Ion - DA
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Szekely Levente Csaba UDMR DA
166. Știrbeț Cornel PNL DA
167. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
168. Știreanu Octavian PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tamás Sándor UDMR DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Timiș Ioan PNL DA
174. Todoran Pavel PSD DA
175. Toma Florentina Marilena PSD DA
176. Toma Horia-Victor PNL DA
177. Toró Tiberiu UDMR Abținere
178. Tudose Mihai PSD DA
179. Țundrea Ioan PC DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș PNL DA
182. Ungureanu Petre PNL DA
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Ursărescu Dorinel PNL DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasile Aurelia PSD DA
188. Văsioiu Horia PD-L DA
189. Vlase Petru Gabriel PSD DA
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
192. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
193. Zegrean Augustin PD-L DA
194. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 10:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro