Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:50 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:50

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 64 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 67 40 20 32 17 12 7 5
- voturi pentru (DA):195 67 38 20 30 16 12 7 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PC DA
32. Câmpanu Liviu PNL DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Codîrlă Liviu PRM DA
39. Constantinescu Anca PD-L DA
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PC DA
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PC DA
55. Florea Damian PC DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL DA
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Georgescu Filip PSD DA
61. Gheorghe Valeriu PNL DA
62. Glăvan Ștefan PC DA
63. Gonțea Ion PD-L DA
64. Grigore Dan PD-L DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL DA
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Ifrim Mircea PRM DA
71. Iordache Florin PSD DA
72. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
73. Iriza Marius PRM DA
74. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
77. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
78. Kovacs Attila UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Lambrino Radu PD-L DA
81. Longher Ghervazen Minoritati DA
82. Luchian Ion PNL DA
83. Macaleți Costică PSD DA
84. Magheru Paul PRM DA
85. Man Mircea PD-L DA
86. Manta Pantelimon PC DA
87. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
88. Martin Eduard-Stelian PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Matei Cătălin Lucian PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
94. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
95. Mătușa Tudor PRM DA
96. Meir Nati - DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Micula Cătălin PNL DA
99. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
100. Mircea Costache PRM DA
101. Mironescu Laurențiu PD-L DA
102. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
103. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
104. Mînzînă Ion PRM DA
105. Mocanu Alexandru PD-L DA
106. Mocanu Vasile PSD DA
107. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
108. Mocioalcă Ion PSD DA
109. Mohora Tudor PSD DA
110. Moisoiu Adrian PRM DA
111. Moldovan Emil Radu PSD DA
112. Momanu Corneliu PNL DA
113. Movilă Petru PD-L -
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Muscă Monica Octavia - DA
116. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năstase Adrian PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nica Dan PSD DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Niță Constantin PSD DA
123. Nițulescu Teodor PRM DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oancea Viorel PNL NU
126. Olarean Aurel PD-L DA
127. Oltean Ioan PD-L DA
128. Olteanu Bogdan PNL DA
129. Palăr Ionel PNL DA
130. Pardău Dumitru PNL DA
131. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Plumb Rovana PSD DA
134. Podgorean Radu PSD DA
135. Pop Claudiu Adrian PSD DA
136. Popa Nicolae PC DA
137. Popescu Ionica Constanța PC DA
138. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
139. Preda Cezar-Florin PD-L DA
140. Preda Ion PNL DA
141. Pruteanu Vasile PNL DA
142. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
143. Pușcaș Vasile PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Puzdrea Dumitru PD-L DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Sanda Victor PSD DA
152. Sandu Gabriel PNL DA
153. Sandu-Capră Mihai PNL DA
154. Sasu Ion PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD DA
156. Săpunaru Nini PNL DA
157. Sârb Gheorghe PD-L -
158. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sirețeanu Mihail PSD DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stan Ion PSD DA
165. Stanciu Anghel PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Cristian PRM DA
168. Stoica Ion - DA
169. Străchinaru Petre PD-L DA
170. Strungă Emil PNL DA
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel PNL DA
173. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
174. Știreanu Octavian PSD DA
175. Știucă Alecsandru PSD DA
176. Tabără Valeriu PD-L DA
177. Tamás Sándor UDMR DA
178. Tămagă Constantin PSD DA
179. Timar Liviu PSD DA
180. Timiș Ioan PNL DA
181. Todoran Pavel PSD DA
182. Toma Florentina Marilena PSD DA
183. Toma Horia-Victor PNL DA
184. Toró Tiberiu UDMR Abținere
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Țundrea Ioan PC DA
187. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
188. Ujeniuc Dragoș PNL DA
189. Ungureanu Petre PNL DA
190. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
191. Ursărescu Dorinel PNL DA
192. Vainer Aurel Minoritati DA
193. Varga Attila UDMR DA
194. Vasile Aurelia PSD DA
195. Văsioiu Horia PD-L DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD DA
197. Vlădoiu Aurel PSD DA
198. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
199. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
200. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro