Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:50 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:50

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 65 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 67 41 21 35 17 12 8 5
- voturi pentru (DA):186 67 39 20 21 16 11 8 4
- voturi împotrivă (NU):17 - 2 - 14 - - - 1
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC -
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PC DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PC DA
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Duțu Stelian PD-L DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Găleteanu Monalisa PSD DA
59. Georgescu Filip PSD DA
60. Gheorghe Valeriu PNL DA
61. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
62. Glăvan Ștefan PC DA
63. Gonțea Ion PD-L DA
64. Grigore Dan PD-L DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL DA
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Ifrim Mircea PRM DA
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
74. Iriza Marius PRM DA
75. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Kovacs Attila UDMR DA
80. Lakatos Petru UDMR DA
81. Lambrino Radu PD-L NU
82. Longher Ghervazen Minoritati DA
83. Luchian Ion PNL DA
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Magheru Paul PRM DA
86. Man Mircea PD-L NU
87. Manta Pantelimon PC DA
88. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Matei Cătălin Lucian PSD DA
92. Mazăre Alexandru PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
96. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
97. Mătușa Tudor PRM DA
98. Meir Nati - DA
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
101. Mircea Costache PRM DA
102. Mircovici Niculae Minoritati DA
103. Mironescu Laurențiu PD-L DA
104. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
106. Mînzînă Ion PRM DA
107. Mocanu Alexandru PD-L DA
108. Mocanu Vasile PSD DA
109. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
110. Mocioalcă Ion PSD DA
111. Mohora Tudor PSD DA
112. Moisoiu Adrian PRM DA
113. Moldovan Emil Radu PSD DA
114. Momanu Corneliu PNL DA
115. Movilă Petru PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Muscă Monica Octavia - NU
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năstase Adrian PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nica Dan PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Niță Constantin PSD DA
125. Nițulescu Teodor PRM DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oancea Viorel PNL DA
128. Olarean Aurel PD-L DA
129. Olteanu Bogdan PNL DA
130. Palăr Ionel PNL DA
131. Pardău Dumitru PNL DA
132. Paveliu Marian Sorin PNL DA
133. Petrea Constantin PD-L DA
134. Plumb Rovana PSD DA
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Pop Claudiu Adrian PSD DA
137. Popa Nicolae PC DA
138. Popescu Ionica Constanța PC DA
139. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
140. Preda Cezar-Florin PD-L NU
141. Preda Ion PNL DA
142. Pruteanu Vasile PNL DA
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
144. Pupeză Viorel PSD DA
145. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
146. Pușcaș Vasile PSD DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL DA
148. Puzdrea Dumitru PD-L DA
149. Racoceanu Viorel PD-L NU
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Raicu Romeo Marius PD-L NU
152. Rogin Marius PD-L NU
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
156. Sanda Victor PSD DA
157. Sandu Gabriel PNL DA
158. Sandu-Capră Mihai PNL DA
159. Sasu Ion PSD DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L DA
163. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Cristian PRM DA
173. Stoica Ion - DA
174. Străchinaru Petre PD-L NU
175. Strungă Emil PNL DA
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știrbeț Cornel PNL DA
178. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
179. Știreanu Octavian PSD DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L NU
182. Tamás Sándor UDMR DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Timar Liviu PSD DA
185. Timiș Ioan PNL DA
186. Todoran Pavel PSD DA
187. Toma Florentina Marilena PSD DA
188. Toma Horia-Victor PNL DA
189. Toró Tiberiu UDMR Abținere
190. Tudose Mihai PSD DA
191. Țundrea Ioan PC DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș PNL DA
194. Ungureanu Petre PNL DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vainer Aurel Minoritati DA
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasile Aurelia PSD DA
200. Văsioiu Horia PD-L NU
201. Vlase Petru Gabriel PSD DA
202. Vlădoiu Aurel PSD DA
203. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
205. Zegrean Augustin PD-L NU
206. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro