Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:51 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:51

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 68 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 62 42 20 31 16 10 7 5
- voturi pentru (DA):170 61 35 20 17 15 10 7 5
- voturi împotrivă (NU):18 - 6 - 12 - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:3 1 - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bivolaru Ioan PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boureanu Cristian Alexandru PNL Abținere
19. Brînzan Ovidiu PSD DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Buda Ioan PSD DA
23. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
27. Călian Petru PC DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Câmpanu Liviu PNL DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
33. Ciopraga Mircea PNL DA
34. Cocrea Olguța - DA
35. Codîrlă Liviu PRM DA
36. Constantinescu Anca PD-L NU
37. Corlățean Titus PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Cutean Vasile Emilian PSD DA
40. Diaconescu Marin PRM DA
41. Diaconescu Renică PC DA
42. Dida Corneliu Ioan PSD DA
43. Dorneanu Valer PSD DA
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
46. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
47. Dumitriu Mihai PSD DA
48. Duțu Stelian PD-L DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Faina Constantin PC DA
51. Florea Damian PC DA
52. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Gabor Gheorghe PNL DA
55. Găleteanu Monalisa PSD DA
56. Georgescu Filip PSD DA
57. Gheorghe Valeriu PNL DA
58. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
59. Glăvan Ștefan PC DA
60. Gonțea Ion PD-L DA
61. Gubandru Aurel PSD DA
62. Hoban Ioan PNL DA
63. Iancu Iulian PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Ifrim Mircea PRM DA
66. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
67. Iordache Florin PSD DA
68. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
69. Iriza Marius PRM DA
70. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
71. Kelemen Hunor UDMR DA
72. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
73. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
74. Kovacs Attila UDMR DA
75. Lakatos Petru UDMR DA
76. Lambrino Radu PD-L NU
77. Longher Ghervazen Minoritati DA
78. Luchian Ion PNL DA
79. Magheru Paul PRM DA
80. Man Mircea PD-L NU
81. Manta Pantelimon PC DA
82. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
83. Martin Eduard-Stelian PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Matei Cătălin Lucian PSD DA
86. Mazăre Alexandru PSD DA
87. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
88. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
89. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
90. Mătușa Tudor PRM DA
91. Meir Nati - DA
92. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
93. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
94. Mircea Costache PRM DA
95. Mircovici Niculae Minoritati DA
96. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
97. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
98. Mînzînă Ion PRM DA
99. Mocanu Alexandru PD-L DA
100. Mocanu Vasile PSD DA
101. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
102. Mocioalcă Ion PSD DA
103. Mohora Tudor PSD DA
104. Moisoiu Adrian PRM DA
105. Momanu Corneliu PNL NU
106. Movilă Petru PD-L DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Muscă Monica Octavia - DA
109. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Năstase Adrian PSD DA
112. Nechita Aurel PSD DA
113. Nica Dan PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Niță Constantin PSD DA
116. Nițulescu Teodor PRM DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Oancea Viorel PNL NU
119. Olarean Aurel PD-L DA
120. Oltean Ioan PD-L -
121. Olteanu Bogdan PNL DA
122. Palăr Ionel PNL NU
123. Pardău Dumitru PNL DA
124. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
125. Paveliu Marian Sorin PNL DA
126. Petrea Constantin PD-L DA
127. Podgorean Radu PSD DA
128. Pop Claudiu Adrian PSD DA
129. Popa Nicolae PC DA
130. Popescu Ionica Constanța PC DA
131. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
132. Preda Cezar-Florin PD-L NU
133. Preda Ion PNL DA
134. Pruteanu Vasile PNL DA
135. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
136. Pupeză Viorel PSD DA
137. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
138. Pușcaș Vasile PSD DA
139. Pușcă Mircea Valer PNL NU
140. Puzdrea Dumitru PD-L DA
141. Rogin Marius PD-L -
142. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
143. Rus Ioan Aurel PRM DA
144. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
145. Sanda Victor PSD DA
146. Sandu Gabriel PNL DA
147. Sandu-Capră Mihai PNL DA
148. Sasu Ion PSD DA
149. Săniuță Marian-Florian PSD DA
150. Săpunaru Nini PNL DA
151. Sârb Gheorghe PD-L DA
152. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sirețeanu Mihail PSD DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Stan Ioan PSD DA
159. Stanciu Anghel PSD DA
160. Stativă Irinel Ioan PSD DA
161. Stănescu Cristian PRM DA
162. Stoica Ion - DA
163. Străchinaru Petre PD-L NU
164. Strungă Emil PNL DA
165. Szekely Levente Csaba UDMR DA
166. Știrbeț Cornel PNL NU
167. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
168. Știreanu Octavian PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L NU
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Timar Liviu PSD DA
172. Timiș Ioan PNL DA
173. Todoran Pavel PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toma Horia-Victor PNL DA
176. Toró Tiberiu UDMR Abținere
177. Tudose Mihai PSD DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș PNL DA
181. Ungureanu Petre PNL DA
182. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
183. Ursărescu Dorinel PNL DA
184. Vainer Aurel Minoritati DA
185. Varga Attila UDMR DA
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Văsioiu Horia PD-L NU
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
191. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
192. Zegrean Augustin PD-L NU
193. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 14:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro