Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:52 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:52

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 73 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 66 40 18 37 15 12 6 4
- voturi pentru (DA):190 64 37 18 36 13 12 6 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:6 2 2 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Brînzan Ovidiu PSD DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Buda Daniel PD-L -
23. Buda Ioan PSD DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Călian Petru PC DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Câmpanu Liviu PNL DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Cocrea Olguța - DA
36. Codîrlă Liviu PRM DA
37. Constantinescu Anca PD-L DA
38. Corlățean Titus PSD -
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD DA
41. Diaconescu Marin PRM DA
42. Diaconescu Renică PC DA
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
46. Dumitriu Mihai PSD -
47. Dumitru Ion PSD DA
48. Dușa Mircea PSD DA
49. Duțu Stelian PD-L DA
50. Faina Constantin PC DA
51. Florea Damian PC DA
52. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Gabor Gheorghe PNL DA
55. Găleteanu Monalisa PSD DA
56. Georgescu Filip PSD DA
57. Gheorghe Valeriu PNL DA
58. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
59. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
60. Glăvan Ștefan PC DA
61. Gonțea Ion PD-L DA
62. Grigore Dan PD-L DA
63. Gubandru Aurel PSD DA
64. Hellvig Eduard Raul PC DA
65. Hoban Ioan PNL DA
66. Iancu Iulian PSD DA
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Ifrim Mircea PRM DA
69. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
70. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
71. Iriza Marius PRM DA
72. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
73. Kelemen Hunor UDMR DA
74. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
75. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
76. Kovacs Attila UDMR DA
77. Lakatos Petru UDMR DA
78. Lambrino Radu PD-L DA
79. Longher Ghervazen Minoritati DA
80. Luchian Ion PNL DA
81. Macaleți Costică PSD DA
82. Magheru Paul PRM DA
83. Man Mircea PD-L DA
84. Manta Pantelimon PC DA
85. Marin Constantin PSD DA
86. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Cătălin Lucian PSD DA
90. Mazăre Alexandru PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL -
94. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
95. Mătușa Tudor PRM DA
96. Micula Cătălin PNL DA
97. Mihalache Sorin Dan PSD DA
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
99. Mircea Costache PRM DA
100. Mircovici Niculae Minoritati DA
101. Mironescu Laurențiu PD-L DA
102. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
103. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
104. Mînzînă Ion PRM DA
105. Mocanu Alexandru PD-L DA
106. Mocanu Vasile PSD DA
107. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
108. Mocioalcă Ion PSD DA
109. Mohora Tudor PSD DA
110. Moisoiu Adrian PRM DA
111. Moldovan Emil Radu PSD DA
112. Momanu Corneliu PNL DA
113. Movilă Petru PD-L DA
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Muscă Monica Octavia - DA
116. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Nechita Aurel PSD DA
119. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
120. Niță Constantin PSD DA
121. Nițulescu Teodor PRM DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oancea Viorel PNL NU
124. Olarean Aurel PD-L DA
125. Oltean Ioan PD-L DA
126. Olteanu Bogdan PNL DA
127. Palăr Ionel PNL DA
128. Pardău Dumitru PNL DA
129. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
130. Petrea Constantin PD-L DA
131. Plumb Rovana PSD DA
132. Pop Claudiu Adrian PSD DA
133. Popa Nicolae PC DA
134. Popescu Ionica Constanța PC DA
135. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
136. Preda Cezar-Florin PD-L DA
137. Preda Ion PNL DA
138. Pruteanu Vasile PNL DA
139. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
140. Pupeză Viorel PSD DA
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Puzdrea Dumitru PD-L DA
144. Racoceanu Viorel PD-L DA
145. Raicu Romeo Marius PD-L DA
146. Rogin Marius PD-L DA
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
148. Rus Ioan Aurel PRM DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Sanda Victor PSD DA
151. Sandu Gabriel PNL DA
152. Sandu-Capră Mihai PNL DA
153. Sasu Ion PSD DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD DA
155. Săpunaru Nini PNL DA
156. Sârb Gheorghe PD-L DA
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
160. Sirețeanu Mihail PSD DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stan Ion PSD DA
164. Stanciu Anghel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Cristian PRM DA
167. Stoica Ion - DA
168. Străchinaru Petre PD-L DA
169. Strungă Emil PNL DA
170. Szekely Levente Csaba UDMR DA
171. Știrbeț Cornel PNL DA
172. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
173. Știreanu Octavian PSD DA
174. Știucă Alecsandru PSD DA
175. Tabără Valeriu PD-L DA
176. Tamás Sándor UDMR -
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Timiș Ioan PNL DA
180. Todoran Pavel PSD DA
181. Toma Florentina Marilena PSD DA
182. Toma Horia-Victor PNL DA
183. Toró Tiberiu UDMR Abținere
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ujeniuc Dragoș PNL -
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
189. Ursărescu Dorinel PNL DA
190. Vainer Aurel Minoritati DA
191. Varga Attila UDMR DA
192. Vasile Aurelia PSD DA
193. Văsioiu Horia PD-L DA
194. Vlase Petru Gabriel PSD DA
195. Vlădoiu Aurel PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
197. Zegrean Augustin PD-L DA
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro