Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:52 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:52

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 74 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 69 41 21 36 17 8 7 5
- voturi pentru (DA):139 69 10 21 5 16 8 6 4
- voturi împotrivă (NU):62 - 31 - 29 - - 1 1
- abțineri:2 - - - 1 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bivolaru Ioan PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Brînzan Ovidiu PSD DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Buda Ioan PSD DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Câmpanu Liviu PNL DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
34. Ciopraga Mircea PNL NU
35. Cocrea Olguța - DA
36. Codîrlă Liviu PRM DA
37. Constantinescu Anca PD-L NU
38. Corlățean Titus PSD DA
39. Crăciunescu Grigore PNL NU
40. Cutean Vasile Emilian PSD DA
41. Diaconescu Marin PRM DA
42. Diaconescu Renică PC DA
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL NU
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Dumitru Ion PSD DA
50. Dușa Mircea PSD DA
51. Duțu Stelian PD-L NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Florea Damian PC DA
54. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
55. Furo Iuliu Ioan PRM DA
56. Gabor Gheorghe PNL NU
57. Găleteanu Monalisa PSD DA
58. Georgescu Filip PSD DA
59. Gheorghe Valeriu PNL DA
60. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
61. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
62. Giurgiu Mircia - DA
63. Gonțea Ion PD-L NU
64. Grigore Dan PD-L NU
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL NU
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Ifrim Mircea PRM DA
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
74. Iriza Marius PRM DA
75. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Kovacs Attila UDMR DA
80. Lakatos Petru UDMR DA
81. Lambrino Radu PD-L NU
82. Longher Ghervazen Minoritati NU
83. Luchian Ion PNL NU
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Magheru Paul PRM DA
86. Man Mircea PD-L NU
87. Manta Pantelimon PC DA
88. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Matei Cătălin Lucian PSD DA
92. Mazăre Alexandru PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
96. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
97. Mătușa Tudor PRM DA
98. Micula Cătălin PNL NU
99. Mihalache Sorin Dan PSD DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
101. Mircea Costache PRM DA
102. Mircovici Niculae Minoritati DA
103. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
104. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
105. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
106. Mînzînă Ion PRM DA
107. Mocanu Alexandru PD-L NU
108. Mocanu Vasile PSD DA
109. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
110. Mocioalcă Ion PSD DA
111. Mohora Tudor PSD DA
112. Moisoiu Adrian PRM DA
113. Momanu Corneliu PNL NU
114. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
115. Movilă Petru PD-L NU
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Muscă Monica Octavia - NU
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nedelcu Gabriela PSD DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
124. Niță Constantin PSD DA
125. Nițulescu Teodor PRM DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oancea Viorel PNL NU
128. Olarean Aurel PD-L NU
129. Oltean Ioan PD-L NU
130. Olteanu Bogdan PNL DA
131. Palăr Ionel PNL NU
132. Pardău Dumitru PNL NU
133. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
134. Petrea Constantin PD-L NU
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Pop Claudiu Adrian PSD DA
137. Popa Nicolae PC DA
138. Popescu Ionica Constanța PC DA
139. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
140. Preda Cezar-Florin PD-L NU
141. Preda Ion PNL DA
142. Pruteanu Vasile PNL NU
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
144. Pupeză Viorel PSD DA
145. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
146. Pușcaș Vasile PSD DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL NU
148. Puzdrea Dumitru PD-L NU
149. Racoceanu Viorel PD-L NU
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Raicu Romeo Marius PD-L -
152. Rogin Marius PD-L NU
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
156. Sanda Victor PSD DA
157. Sandu Gabriel PNL DA
158. Sandu-Capră Mihai PNL NU
159. Sasu Ion PSD DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL NU
162. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
163. Scutaru Adrian George PNL DA
164. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sirețeanu Mihail PSD DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stan Ion PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Cristian PRM DA
173. Stoica Ion - DA
174. Străchinaru Petre PD-L NU
175. Strungă Emil PNL NU
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știrbeț Cornel PNL NU
178. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
179. Știreanu Octavian PSD DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L NU
182. Tamás Sándor UDMR DA
183. Timar Liviu PSD DA
184. Timiș Ioan PNL NU
185. Todoran Pavel PSD DA
186. Toma Florentina Marilena PSD DA
187. Toma Horia-Victor PNL DA
188. Toró Tiberiu UDMR Abținere
189. Tudose Mihai PSD DA
190. Țundrea Ioan PC DA
191. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
192. Ujeniuc Dragoș PNL DA
193. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
194. Ursărescu Dorinel PNL NU
195. Vainer Aurel Minoritati DA
196. Varga Attila UDMR DA
197. Vasile Aurelia PSD DA
198. Văsioiu Horia PD-L NU
199. Vlase Petru Gabriel PSD DA
200. Vlădoiu Aurel PSD DA
201. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
202. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
203. Zegrean Augustin PD-L NU
204. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro