Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:53 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:53

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 75 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:209 72 41 21 36 17 11 6 5
- voturi pentru (DA):131 71 7 21 1 16 11 1 3
- voturi împotrivă (NU):74 - 32 - 35 - - 5 2
- abțineri:4 1 2 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati NU
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Câmpanu Liviu PNL NU
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciopraga Mircea PNL Abținere
36. Cocrea Olguța - NU
37. Codîrlă Liviu PRM DA
38. Constantinescu Anca PD-L NU
39. Corlățean Titus PSD DA
40. Crăciunescu Grigore PNL NU
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Diaconescu Renică PC DA
44. Dida Corneliu Ioan PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PC DA
55. Florea Damian PC DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL NU
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Georgescu Filip PSD DA
61. Gheorghe Valeriu PNL DA
62. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
63. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
64. Giurgiu Mircia - DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Gonțea Ion PD-L NU
67. Grigore Dan PD-L NU
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL NU
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati NU
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
77. Iriza Marius PRM DA
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Kovacs Attila UDMR DA
83. Lakatos Petru UDMR DA
84. Lambrino Radu PD-L NU
85. Longher Ghervazen Minoritati NU
86. Luchian Ion PNL NU
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marin Constantin PSD DA
92. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Cătălin Lucian PSD DA
96. Mazăre Alexandru PSD DA
97. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
98. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
99. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
100. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Meir Nati - DA
103. Micula Cătălin PNL NU
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
106. Mircea Costache PRM DA
107. Mircovici Niculae Minoritati NU
108. Mironescu Laurențiu PD-L NU
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
111. Mînzînă Ion PRM DA
112. Mocanu Alexandru PD-L NU
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PNL NU
119. Movilă Petru PD-L NU
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Muscă Monica Octavia - NU
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Năstase Adrian PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nedelcu Gabriela PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
129. Niță Constantin PSD DA
130. Nițulescu Teodor PRM DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oancea Viorel PNL NU
133. Olarean Aurel PD-L NU
134. Oltean Ioan PD-L NU
135. Olteanu Bogdan PNL DA
136. Palăr Ionel PNL NU
137. Pardău Dumitru PNL NU
138. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
139. Paveliu Marian Sorin PNL DA
140. Petrea Constantin PD-L NU
141. Plumb Rovana PSD DA
142. Podgorean Radu PSD DA
143. Pop Claudiu Adrian PSD DA
144. Popa Nicolae PC DA
145. Popescu Ionica Constanța PC DA
146. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
147. Preda Cezar-Florin PD-L NU
148. Preda Ion PNL NU
149. Pruteanu Vasile PNL NU
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
151. Pupeză Viorel PSD DA
152. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
153. Pușcaș Vasile PSD DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL NU
155. Puzdrea Dumitru PD-L NU
156. Racoceanu Viorel PD-L NU
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Raicu Romeo Marius PD-L NU
159. Rogin Marius PD-L NU
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Sanda Victor PSD DA
164. Sandu Gabriel PNL NU
165. Sandu-Capră Mihai PNL NU
166. Sasu Ion PSD DA
167. Săniuță Marian-Florian PSD DA
168. Săpunaru Nini PNL NU
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stan Ion PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Cristian PRM DA
180. Stoica Ion - DA
181. Străchinaru Petre PD-L NU
182. Strungă Emil PNL NU
183. Szekely Levente Csaba UDMR DA
184. Știrbeț Cornel PNL NU
185. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
186. Știreanu Octavian PSD DA
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tabără Valeriu PD-L NU
189. Tamás Sándor UDMR DA
190. Tămagă Constantin PSD DA
191. Timar Liviu PSD DA
192. Timiș Ioan PNL NU
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toma Horia-Victor PNL NU
196. Toró Tiberiu UDMR Abținere
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
199. Ujeniuc Dragoș PNL DA
200. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
201. Varga Attila UDMR DA
202. Vasile Aurelia PSD DA
203. Văsioiu Horia PD-L DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
207. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
208. Zegrean Augustin PD-L NU
209. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 10:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro