Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:54

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 77 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:209 72 41 20 35 16 12 7 6
- voturi pentru (DA):136 72 7 20 3 15 12 3 4
- voturi împotrivă (NU):71 - 33 - 32 - - 4 2
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL NU
29. Canacheu Costică PD-L NU
30. Călian Petru PC DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL NU
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciopraga Mircea PNL NU
38. Cocrea Olguța - NU
39. Constantinescu Anca PD-L NU
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL NU
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PC DA
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL NU
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PC DA
56. Florea Damian PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Gabor Gheorghe PNL NU
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Georgescu Filip PSD DA
62. Gheorghe Valeriu PNL DA
63. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
64. Giurgiu Mircia - DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Gonțea Ion PD-L DA
67. Grigore Dan PD-L NU
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL NU
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati NU
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
77. Iriza Marius PRM DA
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Kovacs Attila UDMR DA
83. Lakatos Petru UDMR DA
84. Lambrino Radu PD-L NU
85. Longher Ghervazen Minoritati NU
86. Luchian Ion PNL NU
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marin Constantin PSD DA
92. Martin Eduard-Stelian PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD DA
95. Mazăre Alexandru PSD DA
96. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
97. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
98. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
99. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
100. Mătușa Tudor PRM DA
101. Meir Nati - DA
102. Micula Cătălin PNL DA
103. Mihalache Sorin Dan PSD DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mircovici Niculae Minoritati NU
107. Mironescu Laurențiu PD-L NU
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
110. Mînzînă Ion PRM DA
111. Mocanu Alexandru PD-L NU
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Momanu Corneliu PNL NU
118. Movilă Petru PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Muscă Monica Octavia - NU
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nedelcu Gabriela PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
128. Niță Constantin PSD DA
129. Nițulescu Teodor PRM DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olarean Aurel PD-L NU
132. Oltean Ioan PD-L NU
133. Olteanu Bogdan PNL DA
134. Palăr Ionel PNL NU
135. Pardău Dumitru PNL NU
136. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
137. Paveliu Marian Sorin PNL NU
138. Petrea Constantin PD-L NU
139. Plumb Rovana PSD DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Nicolae PC DA
143. Popescu Ionica Constanța PC DA
144. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
145. Preda Cezar-Florin PD-L NU
146. Preda Ion PNL NU
147. Pruteanu Vasile PNL NU
148. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
149. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
150. Pușcaș Vasile PSD DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL NU
152. Puzdrea Dumitru PD-L NU
153. Racoceanu Viorel PD-L NU
154. Radan Mihai Minoritati DA
155. Raicu Romeo Marius PD-L NU
156. Rogin Marius PD-L NU
157. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
158. Rus Ioan Aurel PRM DA
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PNL NU
162. Sandu-Capră Mihai PNL NU
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD DA
165. Săpunaru Nini PNL NU
166. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
167. Scutaru Adrian George PNL NU
168. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Sirețeanu Mihail PSD DA
171. Sóki Béla UDMR DA
172. Stan Ioan PSD DA
173. Stan Ion PSD DA
174. Stanciu Anghel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Cristian PRM DA
177. Stoica Ion - DA
178. Străchinaru Petre PD-L NU
179. Strungă Emil PNL NU
180. Szekely Levente Csaba UDMR DA
181. Știrbeț Cornel PNL NU
182. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
183. Știreanu Octavian PSD DA
184. Știucă Alecsandru PSD DA
185. Tamás Sándor UDMR DA
186. Tămagă Constantin PSD DA
187. Timar Liviu PSD DA
188. Timiș Ioan PNL NU
189. Todoran Pavel PSD DA
190. Toma Florentina Marilena PSD DA
191. Toma Horia-Victor PNL NU
192. Toró Tiberiu UDMR Abținere
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Țundrea Ioan PC DA
195. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
196. Ujeniuc Dragoș PNL NU
197. Ungureanu Petre PNL -
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
199. Ursărescu Dorinel PNL DA
200. Vainer Aurel Minoritati DA
201. Varga Attila UDMR DA
202. Vasile Aurelia PSD DA
203. Văsioiu Horia PD-L NU
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
207. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
208. Zegrean Augustin PD-L NU
209. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 4:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro