Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:54

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 78 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 67 35 18 38 17 11 8 5
- voturi pentru (DA):131 66 7 17 5 16 11 5 4
- voturi împotrivă (NU):62 - 26 - 32 - - 3 1
- abțineri:5 1 2 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L NU
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PC DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
38. Ciopraga Mircea PNL Abținere
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Corlățean Titus PSD DA
42. Crăciunescu Grigore PNL NU
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Marin PRM Abținere
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PC DA
56. Florea Damian PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Gabor Gheorghe PNL NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Georgescu Filip PSD DA
63. Gheorghe Valeriu PNL DA
64. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
65. Gonțea Ion PD-L DA
66. Grigore Dan PD-L NU
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Hellvig Eduard Raul PC DA
69. Hoban Ioan PNL NU
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati NU
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
76. Iriza Marius PRM DA
77. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
78. Kelemen Hunor UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Kovacs Attila UDMR DA
82. Lakatos Petru UDMR DA
83. Lambrino Radu PD-L NU
84. Longher Ghervazen Minoritati NU
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Magheru Paul PRM DA
87. Man Mircea PD-L NU
88. Manta Pantelimon PC DA
89. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
95. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
97. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
98. Mătușa Tudor PRM DA
99. Meir Nati - DA
100. Mihalache Sorin Dan PSD DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
102. Mircea Costache PRM DA
103. Mircovici Niculae Minoritati DA
104. Mironescu Laurențiu PD-L NU
105. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
106. Mocanu Alexandru PD-L NU
107. Mocanu Vasile PSD DA
108. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
109. Mocioalcă Ion PSD DA
110. Mohora Tudor PSD DA
111. Moisoiu Adrian PRM DA
112. Moldovan Emil Radu PSD DA
113. Momanu Corneliu PNL DA
114. Movilă Petru PD-L NU
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Muscă Monica Octavia - DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
122. Niță Constantin PSD DA
123. Nițulescu Teodor PRM DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oancea Viorel PNL DA
126. Olarean Aurel PD-L NU
127. Oltean Ioan PD-L -
128. Olteanu Bogdan PNL DA
129. Palăr Ionel PNL NU
130. Pardău Dumitru PNL Abținere
131. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
132. Petrea Constantin PD-L NU
133. Podgorean Radu PSD DA
134. Pop Claudiu Adrian PSD DA
135. Popa Nicolae PC DA
136. Popescu Ionica Constanța PC DA
137. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
138. Preda Cezar-Florin PD-L NU
139. Preda Ion PNL NU
140. Pruteanu Vasile PNL DA
141. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
142. Pupeză Viorel PSD DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcaș Vasile PSD DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL NU
146. Puzdrea Dumitru PD-L DA
147. Racoceanu Viorel PD-L NU
148. Radan Mihai Minoritati DA
149. Raicu Romeo Marius PD-L NU
150. Rogin Marius PD-L NU
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
152. Rus Ioan Aurel PRM DA
153. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
154. Sandu Gabriel PNL NU
155. Sandu-Capră Mihai PNL NU
156. Sasu Ion PSD DA
157. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
158. Săpunaru Nini PNL NU
159. Sârb Gheorghe PD-L DA
160. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
161. Scutaru Adrian George PNL NU
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sirețeanu Mihail PSD DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Stan Ioan PSD DA
166. Stan Ion PSD DA
167. Stanciu Anghel PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Cristian PRM DA
170. Stoica Ion - DA
171. Străchinaru Petre PD-L DA
172. Strungă Emil PNL NU
173. Szekely Levente Csaba UDMR DA
174. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
175. Știreanu Octavian PSD DA
176. Tabără Valeriu PD-L NU
177. Tamás Sándor UDMR DA
178. Tămagă Constantin PSD DA
179. Timar Liviu PSD DA
180. Timiș Ioan PNL NU
181. Todoran Pavel PSD DA
182. Toma Florentina Marilena PSD DA
183. Toma Horia-Victor PNL NU
184. Toró Tiberiu UDMR Abținere
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Țundrea Ioan PC DA
187. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
188. Ujeniuc Dragoș PNL NU
189. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
190. Ursărescu Dorinel PNL NU
191. Vainer Aurel Minoritati DA
192. Varga Attila UDMR DA
193. Vasile Aurelia PSD DA
194. Văsioiu Horia PD-L NU
195. Vlase Petru Gabriel PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zegrean Augustin PD-L NU
199. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 12:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro