Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:54

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 79 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 75 42 19 36 16 10 8 6
- voturi pentru (DA):126 74 2 19 1 15 10 3 2
- voturi împotrivă (NU):83 - 40 - 35 - - 5 3
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L NU
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL NU
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - NU
39. Constantinescu Anca PD-L NU
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL NU
42. Crețu Gabriela PSD -
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Marin PRM DA
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Găleteanu Monalisa PSD DA
63. Georgescu Filip PSD DA
64. Gheorghe Valeriu PNL DA
65. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
66. Giurgiu Mircia - NU
67. Glăvan Ștefan PC DA
68. Gonțea Ion PD-L NU
69. Grigore Dan PD-L NU
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Hellvig Eduard Raul PC DA
72. Hoban Ioan PNL NU
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati NU
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
79. Iriza Marius PRM DA
80. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Kovacs Attila UDMR DA
85. Lakatos Petru UDMR DA
86. Lambrino Radu PD-L DA
87. Longher Ghervazen Minoritati NU
88. Luchian Ion PNL NU
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Man Mircea PD-L NU
92. Manta Pantelimon PC DA
93. Marin Constantin PSD DA
94. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
102. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
103. Mătușa Tudor PRM DA
104. Meir Nati - DA
105. Micula Cătălin PNL NU
106. Mihalache Sorin Dan PSD DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
108. Mircea Costache PRM DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
112. Mocanu Alexandru PD-L NU
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
115. Mocioalcă Ion PSD DA
116. Mohora Tudor PSD DA
117. Moisoiu Adrian PRM DA
118. Moldovan Emil Radu PSD DA
119. Momanu Corneliu PNL NU
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
121. Movilă Petru PD-L NU
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Muscă Monica Octavia - NU
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
131. Niță Constantin PSD DA
132. Nițulescu Teodor PRM DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Oancea Viorel PNL NU
135. Olarean Aurel PD-L NU
136. Oltean Ioan PD-L NU
137. Olteanu Bogdan PNL NU
138. Palăr Ionel PNL NU
139. Pardău Dumitru PNL NU
140. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
141. Paveliu Marian Sorin PNL NU
142. Petrea Constantin PD-L NU
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popescu Ionica Constanța PC DA
147. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
148. Preda Cezar-Florin PD-L NU
149. Preda Ion PNL NU
150. Pruteanu Vasile PNL NU
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcaș Vasile PSD DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL NU
156. Puzdrea Dumitru PD-L NU
157. Racoceanu Viorel PD-L NU
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Raicu Romeo Marius PD-L NU
160. Rogin Marius PD-L NU
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
164. Sanda Victor PSD DA
165. Sandu Gabriel PNL NU
166. Sandu-Capră Mihai PNL NU
167. Sasu Ion PSD DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Săpunaru Nini PNL NU
170. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
171. Scutaru Adrian George PNL NU
172. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Sirețeanu Mihail PSD DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Stan Ioan PSD DA
177. Stan Ion PSD DA
178. Stanciu Anghel PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Cristian PRM DA
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L NU
183. Strungă Emil PNL NU
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Știrbeț Cornel PNL NU
186. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
187. Știreanu Octavian PSD DA
188. Știucă Alecsandru PSD DA
189. Tabără Valeriu PD-L NU
190. Tămagă Constantin PSD DA
191. Timar Liviu PSD DA
192. Timiș Ioan PNL NU
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toma Horia-Victor PNL NU
196. Toró Tiberiu UDMR Abținere
197. Tudose Mihai PSD DA
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
200. Ujeniuc Dragoș PNL NU
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Ursărescu Dorinel PNL NU
203. Vainer Aurel Minoritati NU
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Văsioiu Horia PD-L NU
207. Vlase Petru Gabriel PSD DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
210. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
211. Zegrean Augustin PD-L NU
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 5:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro