Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:55 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:55

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 81 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 70 36 19 32 16 11 8 5
- voturi pentru (DA):194 70 35 19 31 15 11 8 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
29. Călian Petru PC DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Câmpanu Liviu PNL DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Constantinescu Anca PD-L DA
39. Corlățean Titus PSD DA
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Dumitru Ion PSD DA
50. Dușa Mircea PSD DA
51. Duțu Stelian PD-L DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Georgescu Filip PSD DA
61. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
62. Giurgiu Mircia - DA
63. Glăvan Ștefan PC DA
64. Gonțea Ion PD-L DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL DA
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Ifrim Mircea PRM DA
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
74. Iriza Marius PRM DA
75. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
78. Kovacs Attila UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Lambrino Radu PD-L DA
81. Longher Ghervazen Minoritati DA
82. Macaleți Costică PSD DA
83. Magheru Paul PRM DA
84. Man Mircea PD-L DA
85. Manta Pantelimon PC DA
86. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Cătălin Lucian PSD DA
90. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
91. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
92. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
93. Mătușa Tudor PRM DA
94. Micula Cătălin PNL DA
95. Mihalache Sorin Dan PSD DA
96. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
97. Mircea Costache PRM DA
98. Mircovici Niculae Minoritati DA
99. Mironescu Laurențiu PD-L DA
100. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
101. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
102. Mocanu Alexandru PD-L DA
103. Mocanu Vasile PSD DA
104. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
105. Mocioalcă Ion PSD DA
106. Mohora Tudor PSD DA
107. Moisoiu Adrian PRM DA
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu PNL DA
110. Movilă Petru PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Muscă Monica Octavia - DA
113. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Năstase Adrian PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Nica Dan PSD DA
118. Niță Constantin PSD DA
119. Nițulescu Teodor PRM DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Oancea Viorel PNL DA
122. Olarean Aurel PD-L DA
123. Oltean Ioan PD-L DA
124. Olteanu Bogdan PNL DA
125. Palăr Ionel PNL DA
126. Pardău Dumitru PNL DA
127. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
128. Petrea Constantin PD-L DA
129. Plumb Rovana PSD DA
130. Podgorean Radu PSD DA
131. Pop Claudiu Adrian PSD DA
132. Popa Nicolae PC DA
133. Popescu Ionica Constanța PC DA
134. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
135. Preda Cezar-Florin PD-L DA
136. Preda Ion PNL DA
137. Pruteanu Vasile PNL DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
139. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
140. Pușcaș Vasile PSD DA
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Puzdrea Dumitru PD-L DA
143. Racoceanu Viorel PD-L DA
144. Radan Mihai Minoritati DA
145. Raicu Romeo Marius PD-L DA
146. Rogin Marius PD-L DA
147. Rus Ioan Aurel PRM DA
148. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
149. Sanda Victor PSD DA
150. Sandu-Capră Mihai PNL DA
151. Sasu Ion PSD DA
152. Săpunaru Nini PNL DA
153. Sârb Gheorghe PD-L DA
154. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
155. Scutaru Adrian George PNL DA
156. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sirețeanu Mihail PSD DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stan Ion PSD DA
162. Stanciu Anghel PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Cristian PRM DA
165. Stoica Ion - DA
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Strungă Emil PNL DA
168. Szekely Levente Csaba UDMR DA
169. Știrbeț Cornel PNL DA
170. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
171. Știreanu Octavian PSD DA
172. Știucă Alecsandru PSD DA
173. Tabără Valeriu PD-L -
174. Tamás Sándor UDMR DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Timar Liviu PSD DA
177. Timiș Ioan PNL -
178. Todoran Pavel PSD DA
179. Toma Florentina Marilena PSD DA
180. Toma Horia-Victor PNL DA
181. Toró Tiberiu UDMR Abținere
182. Tudose Mihai PSD DA
183. Țundrea Ioan PC DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș PNL DA
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Ursărescu Dorinel PNL DA
188. Vainer Aurel Minoritati DA
189. Varga Attila UDMR DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Văsioiu Horia PD-L DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
196. Zegrean Augustin PD-L DA
197. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 4:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro