Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:56 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:56

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 84 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 71 40 19 34 16 12 8 6
- voturi pentru (DA):164 71 37 19 1 15 11 6 4
- voturi împotrivă (NU):36 - 1 - 32 - - 2 1
- abțineri:3 - 1 - - 1 - - 1
- nu au votat:3 - 1 - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L NU
30. Călian Petru PC DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Constantinescu Anca PD-L NU
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PC DA
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PC DA
55. Florea Damian PC DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Georgescu Filip PSD DA
62. Gheorghe Valeriu PNL DA
63. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
64. Giurgiu Mircia - DA
65. Glăvan Ștefan PC -
66. Gonțea Ion PD-L NU
67. Grigore Dan PD-L -
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL DA
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
77. Iriza Marius PRM DA
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Kovacs Attila UDMR DA
83. Lakatos Petru UDMR DA
84. Lambrino Radu PD-L NU
85. Longher Ghervazen Minoritati DA
86. Luchian Ion PNL DA
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marin Constantin PSD DA
92. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Cătălin Lucian PSD DA
96. Mazăre Alexandru PSD DA
97. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
98. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
99. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
100. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Meir Nati - DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PRM DA
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
110. Mocanu Alexandru PD-L NU
111. Mocanu Vasile PSD DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
113. Mocioalcă Ion PSD DA
114. Mohora Tudor PSD DA
115. Moisoiu Adrian PRM DA
116. Moldovan Emil Radu PSD DA
117. Momanu Corneliu PNL DA
118. Movilă Petru PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Muscă Monica Octavia - NU
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nica Dan PSD DA
126. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
127. Niță Constantin PSD DA
128. Nițulescu Teodor PRM DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Oancea Viorel PNL DA
131. Olarean Aurel PD-L NU
132. Olteanu Bogdan PNL DA
133. Palăr Ionel PNL DA
134. Pardău Dumitru PNL Abținere
135. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
136. Paveliu Marian Sorin PNL DA
137. Petrea Constantin PD-L NU
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Pop Claudiu Adrian PSD DA
140. Popa Nicolae PC DA
141. Popescu Ionica Constanța PC DA
142. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
143. Preda Cezar-Florin PD-L NU
144. Preda Ion PNL DA
145. Pruteanu Vasile PNL DA
146. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
147. Pupeză Viorel PSD DA
148. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
149. Pușcaș Vasile PSD DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL NU
151. Puzdrea Dumitru PD-L NU
152. Radan Mihai Minoritati DA
153. Raicu Romeo Marius PD-L NU
154. Rogin Marius PD-L NU
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu-Capră Mihai PNL DA
160. Sasu Ion PSD DA
161. Săniuță Marian-Florian PSD DA
162. Săpunaru Nini PNL DA
163. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stan Ion PSD DA
171. Stanciu Anghel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Cristian PRM DA
174. Stănescu Mircea PD-L NU
175. Stoica Ion - DA
176. Străchinaru Petre PD-L NU
177. Strungă Emil PNL DA
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Știrbeț Cornel PNL DA
180. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
181. Știreanu Octavian PSD DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tabără Valeriu PD-L NU
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tămagă Constantin PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Todoran Pavel PSD DA
189. Toma Florentina Marilena PSD DA
190. Toma Horia-Victor PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR Abținere
192. Tudose Mihai PSD DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș PNL DA
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Vainer Aurel Minoritati DA
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Văsioiu Horia PD-L NU
202. Vlădoiu Aurel PSD DA
203. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
205. Zegrean Augustin PD-L NU
206. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 12:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro