Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:56 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:56

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 85 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 75 42 19 36 16 12 8 6
- voturi pentru (DA):132 74 7 19 1 15 11 2 3
- voturi împotrivă (NU):77 - 33 - 35 - 1 6 2
- abțineri:3 - 1 - - 1 - - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati NU
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Canacheu Costică PD-L NU
32. Călian Petru PC DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL NU
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Cocrea Olguța - NU
41. Constantinescu Anca PD-L NU
42. Corlățean Titus PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL NU
44. Crețu Gabriela PSD -
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin PRM DA
47. Diaconescu Renică PC NU
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL NU
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Găleteanu Monalisa PSD DA
63. Georgescu Filip PSD DA
64. Gheorghe Valeriu PNL DA
65. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
66. Giurgiu Mircia - DA
67. Glăvan Ștefan PC DA
68. Gonțea Ion PD-L NU
69. Grigore Dan PD-L NU
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Hellvig Eduard Raul PC DA
72. Hoban Ioan PNL NU
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati NU
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
79. Iriza Marius PRM DA
80. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lambrino Radu PD-L NU
86. Longher Ghervazen Minoritati NU
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marin Constantin PSD DA
92. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Cătălin Lucian PSD DA
96. Mazăre Alexandru PSD DA
97. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
98. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
99. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
100. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Meir Nati - DA
103. Micula Cătălin PNL NU
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
106. Mircea Costache PRM DA
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L NU
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mînzînă Ion PRM DA
112. Mocanu Alexandru PD-L NU
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
115. Mocioalcă Ion PSD DA
116. Mohora Tudor PSD DA
117. Moisoiu Adrian PRM DA
118. Moldovan Emil Radu PSD DA
119. Momanu Corneliu PNL NU
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
121. Movilă Petru PD-L NU
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Muscă Monica Octavia - Abținere
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
132. Niță Constantin PSD DA
133. Nițulescu Teodor PRM DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Oancea Viorel PNL NU
136. Olarean Aurel PD-L NU
137. Olteanu Bogdan PNL DA
138. Palăr Ionel PNL NU
139. Pardău Dumitru PNL NU
140. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
141. Paveliu Marian Sorin PNL NU
142. Petrea Constantin PD-L NU
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Nicolae PC DA
147. Popescu Ionica Constanța PC DA
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
149. Preda Cezar-Florin PD-L NU
150. Preda Ion PNL NU
151. Pruteanu Vasile PNL NU
152. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcaș Vasile PSD DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL NU
156. Puzdrea Dumitru PD-L NU
157. Racoceanu Viorel PD-L NU
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rogin Marius PD-L NU
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Sanda Victor PSD DA
164. Sandu Gabriel PNL NU
165. Sandu-Capră Mihai PNL NU
166. Sasu Ion PSD DA
167. Săniuță Marian-Florian PSD DA
168. Săpunaru Nini PNL NU
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
170. Scutaru Adrian George PNL -
171. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sirețeanu Mihail PSD DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stan Ion PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Cristian PRM DA
180. Stănescu Mircea PD-L NU
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L NU
183. Strungă Emil PNL DA
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Știrbeț Cornel PNL NU
186. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
187. Știreanu Octavian PSD DA
188. Știucă Alecsandru PSD DA
189. Tabără Valeriu PD-L NU
190. Tamás Sándor UDMR DA
191. Tămagă Constantin PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Timiș Ioan PNL NU
194. Todoran Pavel PSD DA
195. Toma Florentina Marilena PSD DA
196. Toma Horia-Victor PNL NU
197. Toró Tiberiu UDMR Abținere
198. Tudose Mihai PSD DA
199. Țundrea Ioan PC DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
201. Ujeniuc Dragoș PNL DA
202. Ungureanu Petre PNL NU
203. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
204. Ursărescu Dorinel PNL NU
205. Vainer Aurel Minoritati NU
206. Varga Attila UDMR DA
207. Vasile Aurelia PSD DA
208. Văsioiu Horia PD-L NU
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
213. Zegrean Augustin PD-L NU
214. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 10:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro