Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:57 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:57

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 87 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 72 42 20 35 13 12 8 5
- voturi pentru (DA):128 72 7 20 1 12 11 3 2
- voturi împotrivă (NU):78 - 35 - 34 - 1 5 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PC DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL NU
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL NU
39. Cocrea Olguța - NU
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL NU
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PC NU
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Duțu Stelian PD-L NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR -
53. Faina Constantin PC DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Georgescu Filip PSD DA
61. Gheorghe Valeriu PNL DA
62. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
63. Giurgiu Mircia - NU
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Gonțea Ion PD-L NU
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Hellvig Eduard Raul PC DA
68. Hoban Ioan PNL NU
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Ibram Iusein Minoritati DA
71. Ifrim Mircea PRM DA
72. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
73. Iordache Florin PSD DA
74. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
75. Iriza Marius PRM DA
76. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
77. Kelemen Hunor UDMR DA
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Kovacs Attila UDMR DA
80. Lakatos Petru UDMR DA
81. Lambrino Radu PD-L NU
82. Longher Ghervazen Minoritati NU
83. Luchian Ion PNL NU
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Magheru Paul PRM DA
86. Man Mircea PD-L NU
87. Manta Pantelimon PC DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
95. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
97. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
98. Mătușa Tudor PRM DA
99. Meir Nati - DA
100. Micula Cătălin PNL NU
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
103. Mircea Costache PRM DA
104. Mircovici Niculae Minoritati NU
105. Mironescu Laurențiu PD-L NU
106. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
107. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
108. Mînzînă Ion PRM DA
109. Mocanu Alexandru PD-L NU
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
112. Mohora Tudor PSD DA
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Moldovan Emil Radu PSD DA
115. Momanu Corneliu PNL NU
116. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
117. Movilă Petru PD-L NU
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nedelcu Gabriela PSD DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
126. Niță Constantin PSD DA
127. Nițulescu Teodor PRM DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oancea Viorel PNL NU
130. Olarean Aurel PD-L NU
131. Oltean Ioan PD-L NU
132. Olteanu Bogdan PNL DA
133. Palăr Ionel PNL NU
134. Pardău Dumitru PNL NU
135. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
136. Petrea Constantin PD-L NU
137. Plumb Rovana PSD DA
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Pop Claudiu Adrian PSD DA
140. Popa Nicolae PC DA
141. Popescu Ionica Constanța PC DA
142. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
143. Preda Cezar-Florin PD-L NU
144. Preda Ion PNL NU
145. Pruteanu Vasile PNL NU
146. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
147. Pupeză Viorel PSD DA
148. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
149. Pușcaș Vasile PSD DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL NU
151. Puzdrea Dumitru PD-L NU
152. Racoceanu Viorel PD-L NU
153. Radan Mihai Minoritati DA
154. Raicu Romeo Marius PD-L NU
155. Rogin Marius PD-L NU
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
159. Sanda Victor PSD DA
160. Sandu Gabriel PNL NU
161. Sandu-Capră Mihai PNL NU
162. Sasu Ion PSD DA
163. Săniuță Marian-Florian PSD DA
164. Săpunaru Nini PNL NU
165. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
166. Scutaru Adrian George PNL NU
167. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
168. Sirețeanu Mihail PSD DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Stan Ioan PSD DA
171. Stan Ion PSD DA
172. Stanciu Anghel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Cristian PRM DA
175. Stănescu Mircea PD-L NU
176. Stoica Ion - DA
177. Străchinaru Petre PD-L NU
178. Strungă Emil PNL NU
179. Szekely Levente Csaba UDMR DA
180. Știrbeț Cornel PNL NU
181. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
182. Știreanu Octavian PSD DA
183. Știucă Alecsandru PSD DA
184. Tabără Valeriu PD-L NU
185. Tămagă Constantin PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Timiș Ioan PNL NU
188. Todoran Pavel PSD DA
189. Toma Florentina Marilena PSD DA
190. Toma Horia-Victor PNL NU
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Țundrea Ioan PC DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
194. Ujeniuc Dragoș PNL DA
195. Ungureanu Petre PNL NU
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Ursărescu Dorinel PNL NU
198. Vainer Aurel Minoritati NU
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Văsioiu Horia PD-L NU
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zegrean Augustin PD-L NU
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro