Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:57 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:57

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 88 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 71 42 18 35 17 12 8 5
- voturi pentru (DA):125 70 4 18 1 16 11 3 2
- voturi împotrivă (NU):81 - 38 - 34 - 1 5 3
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati NU
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Călian Petru PC DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL NU
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
38. Ciopraga Mircea PNL NU
39. Cocrea Olguța - NU
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL NU
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PC NU
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL NU
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PC DA
55. Florea Damian PC DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Georgescu Filip PSD DA
62. Gheorghe Valeriu PNL DA
63. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
64. Giurgiu Mircia - NU
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Gonțea Ion PD-L NU
67. Grigore Dan PD-L NU
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL NU
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati NU
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
77. Iriza Marius PRM DA
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Kovacs Attila UDMR DA
83. Lakatos Petru UDMR DA
84. Lambrino Radu PD-L NU
85. Longher Ghervazen Minoritati NU
86. Luchian Ion PNL NU
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
92. Martin Eduard-Stelian PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD DA
95. Mazăre Alexandru PSD DA
96. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
97. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
98. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
99. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
100. Mătușa Tudor PRM DA
101. Meir Nati - DA
102. Micula Cătălin PNL NU
103. Mihalache Sorin Dan PSD DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mircovici Niculae Minoritati DA
107. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
108. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
109. Mocanu Alexandru PD-L NU
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
112. Mohora Tudor PSD -
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Moldovan Emil Radu PSD DA
115. Momanu Corneliu PNL NU
116. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
117. Movilă Petru PD-L NU
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nedelcu Gabriela PSD DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
126. Niță Constantin PSD DA
127. Nițulescu Teodor PRM DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oancea Viorel PNL NU
130. Olarean Aurel PD-L NU
131. Oltean Ioan PD-L NU
132. Olteanu Bogdan PNL DA
133. Pardău Dumitru PNL NU
134. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
135. Paveliu Marian Sorin PNL NU
136. Petrea Constantin PD-L NU
137. Plumb Rovana PSD DA
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Pop Claudiu Adrian PSD DA
140. Popa Nicolae PC DA
141. Popescu Ionica Constanța PC DA
142. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
143. Preda Cezar-Florin PD-L NU
144. Preda Ion PNL NU
145. Pruteanu Vasile PNL NU
146. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
147. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
148. Pușcaș Vasile PSD DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL NU
150. Puzdrea Dumitru PD-L NU
151. Racoceanu Viorel PD-L NU
152. Radan Mihai Minoritati DA
153. Raicu Romeo Marius PD-L NU
154. Rogin Marius PD-L NU
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu Gabriel PNL NU
160. Sandu-Capră Mihai PNL NU
161. Sasu Ion PSD DA
162. Săniuță Marian-Florian PSD DA
163. Săpunaru Nini PNL NU
164. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
165. Scutaru Adrian George PNL NU
166. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Sirețeanu Mihail PSD DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Stan Ioan PSD DA
171. Stan Ion PSD DA
172. Stanciu Anghel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Cristian PRM DA
175. Stănescu Mircea PD-L NU
176. Stoica Ion - DA
177. Străchinaru Petre PD-L NU
178. Strungă Emil PNL NU
179. Szekely Levente Csaba UDMR DA
180. Știrbeț Cornel PNL NU
181. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
182. Știreanu Octavian PSD DA
183. Știucă Alecsandru PSD DA
184. Tabără Valeriu PD-L NU
185. Tamás Sándor UDMR DA
186. Tămagă Constantin PSD DA
187. Timar Liviu PSD DA
188. Timiș Ioan PNL NU
189. Todoran Pavel PSD DA
190. Toma Florentina Marilena PSD DA
191. Toma Horia-Victor PNL NU
192. Toró Tiberiu UDMR Abținere
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Țundrea Ioan PC DA
195. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
196. Ujeniuc Dragoș PNL DA
197. Ungureanu Petre PNL NU
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
199. Ursărescu Dorinel PNL NU
200. Vainer Aurel Minoritati DA
201. Varga Attila UDMR DA
202. Văsioiu Horia PD-L NU
203. Vlase Petru Gabriel PSD DA
204. Vlădoiu Aurel PSD DA
205. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
207. Zegrean Augustin PD-L NU
208. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 4:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro