Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:57 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:57

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 89 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 74 42 19 37 16 12 8 5
- voturi pentru (DA):131 74 3 18 1 16 12 5 2
- voturi împotrivă (NU):76 - 37 - 33 - - 3 3
- abțineri:6 - 2 1 3 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Canacheu Costică PD-L NU
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PC DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL NU
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciopraga Mircea PNL NU
41. Cocrea Olguța - NU
42. Corlățean Titus PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL NU
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PC DA
47. Dida Corneliu Ioan PSD DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL NU
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Găleteanu Monalisa PSD DA
63. Georgescu Filip PSD DA
64. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
65. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
66. Giurgiu Mircia - NU
67. Glăvan Ștefan PC DA
68. Gonțea Ion PD-L NU
69. Grigore Dan PD-L NU
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Hellvig Eduard Raul PC DA
72. Hoban Ioan PNL NU
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
79. Iriza Marius PRM DA
80. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Kovacs Attila UDMR DA
85. Lakatos Petru UDMR DA
86. Lambrino Radu PD-L NU
87. Longher Ghervazen Minoritati NU
88. Luchian Ion PNL NU
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Man Mircea PD-L NU
92. Manta Pantelimon PC DA
93. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Matei Cătălin Lucian PSD DA
97. Mazăre Alexandru PSD DA
98. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
100. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
101. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
102. Mătușa Tudor PRM DA
103. Meir Nati - DA
104. Micula Cătălin PNL NU
105. Mihalache Sorin Dan PSD DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L NU
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
112. Mînzînă Ion PRM DA
113. Mocanu Alexandru PD-L NU
114. Mocanu Vasile PSD DA
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
116. Mocioalcă Ion PSD DA
117. Mohora Tudor PSD DA
118. Moisoiu Adrian PRM DA
119. Moldovan Emil Radu PSD DA
120. Momanu Corneliu PNL NU
121. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
122. Movilă Petru PD-L NU
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu PD-L Abținere
132. Niță Constantin PSD DA
133. Nițulescu Teodor PRM DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Oancea Viorel PNL NU
136. Olarean Aurel PD-L NU
137. Oltean Ioan PD-L NU
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Palăr Ionel PNL NU
140. Pardău Dumitru PNL NU
141. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
142. Paveliu Marian Sorin PNL Abținere
143. Petrea Constantin PD-L Abținere
144. Plumb Rovana PSD DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Pop Claudiu Adrian PSD DA
147. Popa Nicolae PC DA
148. Popescu Ionica Constanța PC DA
149. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
150. Preda Cezar-Florin PD-L NU
151. Preda Ion PNL NU
152. Pruteanu Vasile PNL NU
153. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
154. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
155. Pușcaș Vasile PSD DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL NU
157. Puzdrea Dumitru PD-L NU
158. Racoceanu Viorel PD-L NU
159. Radan Mihai Minoritati DA
160. Raicu Romeo Marius PD-L NU
161. Rogin Marius PD-L NU
162. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
163. Rus Ioan Aurel PRM DA
164. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
165. Sandu Gabriel PNL NU
166. Sandu-Capră Mihai PNL NU
167. Sasu Ion PSD DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
170. Scutaru Adrian George PNL NU
171. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sirețeanu Mihail PSD DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stan Ion PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Cristian PRM DA
180. Stănescu Mircea PD-L NU
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L NU
183. Strungă Emil PNL NU
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Știrbeț Cornel PNL NU
186. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
187. Știreanu Octavian PSD DA
188. Știucă Alecsandru PSD DA
189. Tabără Valeriu PD-L NU
190. Tamás Sándor UDMR DA
191. Tămagă Constantin PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Timiș Ioan PNL NU
194. Todoran Pavel PSD DA
195. Toma Florentina Marilena PSD DA
196. Toma Horia-Victor PNL NU
197. Tudose Mihai PSD DA
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
200. Ujeniuc Dragoș PNL NU
201. Ungureanu Petre PNL NU
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
203. Ursărescu Dorinel PNL NU
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasile Aurelia PSD DA
207. Văsioiu Horia PD-L NU
208. Vlase Petru Gabriel PSD DA
209. Vlădoiu Aurel PSD DA
210. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
211. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
212. Zegrean Augustin PD-L NU
213. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 0:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro