Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:58 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:58

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 891 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 76 40 20 36 17 12 8 5
- voturi pentru (DA):135 75 4 20 1 16 12 4 3
- voturi împotrivă (NU):77 - 36 - 35 - - 4 2
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Canacheu Costică PD-L NU
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
33. Călian Petru PC DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciopraga Mircea PNL NU
40. Cocrea Olguța - NU
41. Corlățean Titus PSD DA
42. Crăciunescu Grigore PNL NU
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Marin PRM DA
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Găleteanu Monalisa PSD DA
63. Georgescu Filip PSD DA
64. Gheorghe Valeriu PNL DA
65. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
66. Giurgiu Mircia - NU
67. Glăvan Ștefan PC DA
68. Gonțea Ion PD-L NU
69. Grigore Dan PD-L NU
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Hellvig Eduard Raul PC DA
72. Hoban Ioan PNL NU
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
79. Iriza Marius PRM DA
80. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Kovacs Attila UDMR DA
85. Lakatos Petru UDMR DA
86. Lambrino Radu PD-L NU
87. Longher Ghervazen Minoritati NU
88. Luchian Ion PNL NU
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Man Mircea PD-L NU
92. Manta Pantelimon PC DA
93. Marin Constantin PSD DA
94. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
102. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
103. Mătușa Tudor PRM DA
104. Meir Nati - DA
105. Micula Cătălin PNL NU
106. Mihalache Sorin Dan PSD DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
108. Mircea Costache PRM DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L NU
111. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
112. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
113. Mînzînă Ion PRM DA
114. Mocanu Alexandru PD-L NU
115. Mocanu Vasile PSD DA
116. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
117. Mohora Tudor PSD DA
118. Moisoiu Adrian PRM DA
119. Moldovan Emil Radu PSD DA
120. Momanu Corneliu PNL NU
121. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
122. Movilă Petru PD-L NU
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
132. Niță Constantin PSD DA
133. Nițulescu Teodor PRM DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Oancea Viorel PNL NU
136. Olarean Aurel PD-L NU
137. Oltean Ioan PD-L NU
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Palăr Ionel PNL NU
140. Pardău Dumitru PNL NU
141. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
142. Paveliu Marian Sorin PNL NU
143. Petrea Constantin PD-L NU
144. Plumb Rovana PSD DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Pop Claudiu Adrian PSD DA
147. Popa Nicolae PC DA
148. Popescu Ionica Constanța PC DA
149. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
150. Preda Cezar-Florin PD-L NU
151. Preda Ion PNL NU
152. Pruteanu Vasile PNL NU
153. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
154. Pupeză Viorel PSD DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcaș Vasile PSD DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL NU
158. Puzdrea Dumitru PD-L NU
159. Racoceanu Viorel PD-L NU
160. Radan Mihai Minoritati DA
161. Raicu Romeo Marius PD-L NU
162. Rogin Marius PD-L NU
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
164. Rus Ioan Aurel PRM DA
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Sanda Victor PSD DA
167. Sandu Gabriel PNL NU
168. Sandu-Capră Mihai PNL NU
169. Sasu Ion PSD DA
170. Săniuță Marian-Florian PSD DA
171. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
172. Scutaru Adrian George PNL NU
173. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sirețeanu Mihail PSD DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stan Ion PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Cristian PRM DA
182. Stoica Ion - DA
183. Străchinaru Petre PD-L NU
184. Strungă Emil PNL NU
185. Szekely Levente Csaba UDMR DA
186. Știrbeț Cornel PNL NU
187. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
188. Știreanu Octavian PSD DA
189. Știucă Alecsandru PSD DA
190. Tabără Valeriu PD-L NU
191. Tamás Sándor UDMR DA
192. Tămagă Constantin PSD DA
193. Timar Liviu PSD DA
194. Timiș Ioan PNL NU
195. Todoran Pavel PSD DA
196. Toma Florentina Marilena PSD DA
197. Toma Horia-Victor PNL NU
198. Toró Tiberiu UDMR Abținere
199. Tudose Mihai PSD DA
200. Țundrea Ioan PC DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
202. Ujeniuc Dragoș PNL NU
203. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
204. Ursărescu Dorinel PNL NU
205. Vainer Aurel Minoritati NU
206. Varga Attila UDMR DA
207. Vasile Aurelia PSD DA
208. Văsioiu Horia PD-L NU
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
213. Zegrean Augustin PD-L NU
214. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 12:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro