Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:00 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:00

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 95 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 68 37 19 34 17 9 8 6
- voturi pentru (DA):121 67 4 19 - 16 9 3 3
- voturi împotrivă (NU):74 - 32 - 34 - - 5 3
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bivolaru Ioan PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buciuta Ștefan Minoritati DA
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Buda Ioan PSD DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Canacheu Costică PD-L NU
28. Călin Ion PSD DA
29. Câmpanu Liviu PNL NU
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
34. Ciopraga Mircea PNL NU
35. Cocrea Olguța - NU
36. Codîrlă Liviu PRM DA
37. Corlățean Titus PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Cutean Vasile Emilian PSD DA
40. Diaconescu Marin PRM DA
41. Diaconescu Renică PC DA
42. Dida Corneliu Ioan PSD DA
43. Dorneanu Valer PSD DA
44. Dragomir Gheorghe PNL NU
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
46. Dumitriu Mihai PSD DA
47. Dumitru Ion PSD DA
48. Dușa Mircea PSD DA
49. Duțu Stelian PD-L NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Faina Constantin PC DA
52. Florea Damian PC DA
53. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
54. Furo Iuliu Ioan PRM DA
55. Gabor Gheorghe PNL NU
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
57. Găleteanu Monalisa PSD DA
58. Georgescu Filip PSD DA
59. Gheorghe Valeriu PNL DA
60. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
61. Giurgiu Mircia - NU
62. Gonțea Ion PD-L NU
63. Grigore Dan PD-L NU
64. Gubandru Aurel PSD DA
65. Hellvig Eduard Raul PC DA
66. Hoban Ioan PNL NU
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Ibram Iusein Minoritati NU
69. Ifrim Mircea PRM DA
70. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
71. Iordache Florin PSD DA
72. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
73. Iriza Marius PRM DA
74. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
77. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
78. Kovacs Attila UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Lambrino Radu PD-L NU
81. Longher Ghervazen Minoritati NU
82. Luchian Ion PNL NU
83. Macaleți Costică PSD DA
84. Magheru Paul PRM DA
85. Man Mircea PD-L NU
86. Manta Pantelimon PC DA
87. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
88. Martin Eduard-Stelian PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Matei Cătălin Lucian PSD DA
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
94. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
95. Mătușa Tudor PRM DA
96. Meir Nati - DA
97. Merce Ilie PRM DA
98. Micula Cătălin PNL NU
99. Mihalache Sorin Dan PSD DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
101. Mircea Costache PRM DA
102. Mircovici Niculae Minoritati DA
103. Mironescu Laurențiu PD-L NU
104. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
105. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
106. Mocanu Alexandru PD-L NU
107. Mocanu Vasile PSD DA
108. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
109. Mocioalcă Ion PSD DA
110. Mohora Tudor PSD DA
111. Moisoiu Adrian PRM DA
112. Momanu Corneliu PNL NU
113. Movilă Petru PD-L NU
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Muscă Monica Octavia - DA
116. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năstase Adrian PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
122. Niță Constantin PSD DA
123. Nițulescu Teodor PRM DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oancea Viorel PNL NU
126. Oltean Ioan PD-L NU
127. Olteanu Bogdan PNL DA
128. Palăr Ionel PNL NU
129. Pardău Dumitru PNL -
130. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
131. Petrea Constantin PD-L NU
132. Plumb Rovana PSD DA
133. Podgorean Radu PSD DA
134. Pop Claudiu Adrian PSD -
135. Popa Nicolae PC DA
136. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
137. Preda Cezar-Florin PD-L NU
138. Preda Ion PNL NU
139. Pruteanu Vasile PNL NU
140. Pupeză Viorel PSD DA
141. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
142. Pușcaș Vasile PSD DA
143. Pușcă Mircea Valer PNL NU
144. Puzdrea Dumitru PD-L NU
145. Racoceanu Viorel PD-L NU
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Raicu Romeo Marius PD-L NU
148. Rogin Marius PD-L NU
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
150. Rus Ioan Aurel PRM DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Sandu-Capră Mihai PNL NU
154. Sasu Ion PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD DA
156. Săpunaru Nini PNL NU
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
158. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sirețeanu Mihail PSD DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stan Ion PSD DA
164. Stanciu Anghel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Cristian PRM DA
167. Stoica Ion - DA
168. Străchinaru Petre PD-L NU
169. Strungă Emil PNL NU
170. Szekely Levente Csaba UDMR DA
171. Știrbeț Cornel PNL DA
172. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
173. Știreanu Octavian PSD DA
174. Știucă Alecsandru PSD DA
175. Tabără Valeriu PD-L NU
176. Tamás Sándor UDMR DA
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Timiș Ioan PNL NU
180. Todoran Pavel PSD DA
181. Toma Florentina Marilena PSD DA
182. Toma Horia-Victor PNL NU
183. Toró Tiberiu UDMR Abținere
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
187. Ungureanu Petre PNL NU
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
189. Ursărescu Dorinel PNL NU
190. Vainer Aurel Minoritati NU
191. Varga Attila UDMR DA
192. Vasile Aurelia PSD DA
193. Văsioiu Horia PD-L NU
194. Vlase Petru Gabriel PSD DA
195. Vlădoiu Aurel PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
197. Zegrean Augustin PD-L NU
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 4:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro