Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:01 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:01

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 99 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 73 40 21 39 17 11 8 6
- voturi pentru (DA):127 72 2 21 - 16 10 4 2
- voturi împotrivă (NU):85 - 38 - 39 - - 4 4
- abțineri:2 - - - - 1 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L NU
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL NU
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
40. Ciopraga Mircea PNL NU
41. Cocrea Olguța - NU
42. Constantinescu Anca PD-L NU
43. Corlățean Titus PSD DA
44. Crăciunescu Grigore PNL NU
45. Crețu Gabriela PSD -
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PC DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL NU
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PC DA
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gheorghe Valeriu PNL DA
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
69. Giurgiu Mircia - NU
70. Glăvan Ștefan PC DA
71. Gonțea Ion PD-L NU
72. Grigore Dan PD-L NU
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
75. Hellvig Eduard Raul PC DA
76. Hoban Ioan PNL NU
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati NU
79. Ifrim Mircea PRM DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lambrino Radu PD-L NU
91. Longher Ghervazen Minoritati NU
92. Luchian Ion PNL NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Man Mircea PD-L NU
96. Manta Pantelimon PC DA
97. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Meir Nati - DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Micula Cătălin PNL NU
109. Mihalache Sorin Dan PSD DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
111. Mircea Costache PRM DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L NU
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
115. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
116. Mînzînă Ion PRM DA
117. Mocanu Alexandru PD-L NU
118. Mocanu Vasile PSD DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohora Tudor PSD DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Momanu Corneliu PNL NU
124. Movilă Petru PD-L NU
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Muscă Monica Octavia - NU
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
128. Nassar Rodica PSD DA
129. Năstase Adrian PSD DA
130. Nechita Aurel PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
133. Niță Constantin PSD DA
134. Nițulescu Teodor PRM DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Oancea Viorel PNL NU
137. Olarean Aurel PD-L NU
138. Oltean Ioan PD-L NU
139. Palăr Ionel PNL NU
140. Pardău Dumitru PNL NU
141. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
142. Paveliu Marian Sorin PNL NU
143. Petrea Constantin PD-L NU
144. Plumb Rovana PSD DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Popa Nicolae PC DA
147. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
148. Preda Cezar-Florin PD-L NU
149. Preda Ion PNL NU
150. Pruteanu Vasile PNL NU
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
152. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
153. Pușcaș Vasile PSD DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL NU
155. Puzdrea Dumitru PD-L NU
156. Racoceanu Viorel PD-L NU
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Raicu Romeo Marius PD-L NU
159. Rogin Marius PD-L NU
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Sanda Victor PSD DA
164. Sandu Gabriel PNL NU
165. Sandu-Capră Mihai PNL NU
166. Sasu Ion PSD DA
167. Săniuță Marian-Florian PSD DA
168. Săpunaru Nini PNL NU
169. Sârb Gheorghe PD-L NU
170. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
171. Scutaru Adrian George PNL NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sirețeanu Mihail PSD DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stan Ion PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Cristian PRM DA
180. Stănescu Mircea PD-L NU
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L NU
183. Strungă Emil PNL NU
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Știrbeț Cornel PNL NU
186. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
187. Știreanu Octavian PSD DA
188. Știucă Alecsandru PSD DA
189. Tabără Valeriu PD-L NU
190. Tamás Sándor UDMR DA
191. Tămagă Constantin PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Timiș Ioan PNL NU
194. Todoran Pavel PSD DA
195. Toma Florentina Marilena PSD DA
196. Toma Horia-Victor PNL NU
197. Toró Tiberiu UDMR Abținere
198. Tudor Marcu PRM DA
199. Tudose Mihai PSD DA
200. Țundrea Ioan PC DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
202. Ujeniuc Dragoș PNL NU
203. Ungureanu Petre PNL NU
204. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
205. Ursărescu Dorinel PNL NU
206. Vainer Aurel Minoritati DA
207. Varga Attila UDMR DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Văsioiu Horia PD-L NU
210. Vlase Petru Gabriel PSD DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
214. Zegrean Augustin PD-L NU
215. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 14:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro