Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:02 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:02

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 100 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 67 39 16 36 14 10 7 4
- voturi pentru (DA):108 67 - 16 - 12 9 2 2
- voturi împotrivă (NU):79 - 37 - 35 - - 5 2
- abțineri:4 - 1 - - 2 1 - -
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bara Nicolae PD-L NU
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati NU
24. Buda Ioan PSD DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Călin Ion PSD DA
28. Câmpanu Liviu PNL NU
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L -
32. Ciopraga Mircea PNL NU
33. Constantinescu Anca PD-L NU
34. Corlățean Titus PSD DA
35. Crăciunescu Grigore PNL NU
36. Cutean Vasile Emilian PSD DA
37. Diaconescu Renică PC Abținere
38. Dida Corneliu Ioan PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL NU
40. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dumitru Ion PSD DA
43. Dușa Mircea PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L NU
45. Faina Constantin PC DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
47. Furo Iuliu Ioan PRM DA
48. Gabor Gheorghe PNL NU
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
52. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
53. Glăvan Ștefan PC DA
54. Gonțea Ion PD-L NU
55. Grigore Dan PD-L NU
56. Gubandru Aurel PSD DA
57. Hellvig Eduard Raul PC DA
58. Hoban Ioan PNL NU
59. Iancu Iulian PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati NU
61. Ifrim Mircea PRM DA
62. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
63. Iordache Florin PSD DA
64. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
65. Iriza Marius PRM DA
66. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
67. Kelemen Hunor UDMR DA
68. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
69. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
70. Kovacs Attila UDMR DA
71. Lakatos Petru UDMR DA
72. Lambrino Radu PD-L NU
73. Longher Ghervazen Minoritati NU
74. Luchian Ion PNL NU
75. Macaleți Costică PSD DA
76. Magheru Paul PRM DA
77. Man Mircea PD-L NU
78. Manta Pantelimon PC DA
79. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
80. Martin Eduard-Stelian PSD DA
81. Matei Cătălin Lucian PSD DA
82. Mazăre Alexandru PSD DA
83. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
84. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
85. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
86. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
87. Mătușa Tudor PRM DA
88. Meir Nati - DA
89. Merce Ilie PRM DA
90. Micula Cătălin PNL NU
91. Mihalache Sorin Dan PSD DA
92. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
93. Mircovici Niculae Minoritati DA
94. Mironescu Laurențiu PD-L NU
95. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
96. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
97. Mocanu Alexandru PD-L NU
98. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
99. Mocioalcă Ion PSD DA
100. Momanu Corneliu PNL NU
101. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
102. Movilă Petru PD-L NU
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Muscă Monica Octavia - NU
105. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năstase Adrian PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Nedelcu Gabriela PSD DA
110. Nica Dan PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
113. Niță Constantin PSD DA
114. Nițulescu Teodor PRM DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Oancea Viorel PNL NU
117. Olarean Aurel PD-L NU
118. Palăr Ionel PNL NU
119. Pardău Dumitru PNL NU
120. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
121. Paveliu Marian Sorin PNL NU
122. Petrea Constantin PD-L NU
123. Plumb Rovana PSD DA
124. Podgorean Radu PSD DA
125. Pop Claudiu Adrian PSD DA
126. Popa Nicolae PC DA
127. Popescu Ionica Constanța PC DA
128. Preda Cezar-Florin PD-L NU
129. Preda Ion PNL NU
130. Pruteanu Vasile PNL NU
131. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
132. Pupeză Viorel PSD DA
133. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
134. Pușcaș Vasile PSD DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL NU
136. Puzdrea Dumitru PD-L NU
137. Racoceanu Viorel PD-L NU
138. Radan Mihai Minoritati DA
139. Raicu Romeo Marius PD-L NU
140. Rogin Marius PD-L NU
141. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
142. Rus Ioan Aurel PRM DA
143. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
144. Sandu-Capră Mihai PNL NU
145. Sasu Ion PSD DA
146. Săniuță Marian-Florian PSD DA
147. Săpunaru Nini PNL NU
148. Sârb Gheorghe PD-L NU
149. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
150. Scutaru Adrian George PNL NU
151. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sirețeanu Mihail PSD DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Stan Ioan PSD DA
156. Stan Ion PSD DA
157. Stanciu Anghel PSD DA
158. Stativă Irinel Ioan PSD DA
159. Stănescu Cristian PRM DA
160. Stănescu Mircea PD-L NU
161. Stoica Ion - DA
162. Străchinaru Petre PD-L NU
163. Strungă Emil PNL NU
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Știrbeț Cornel PNL NU
166. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
167. Știreanu Octavian PSD DA
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L NU
170. Tamás Sándor UDMR DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Timiș Ioan PNL NU
174. Todoran Pavel PSD DA
175. Toma Florentina Marilena PSD DA
176. Toma Horia-Victor PNL NU
177. Toró Tiberiu UDMR Abținere
178. Tudose Mihai PSD DA
179. Țundrea Ioan PC DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
181. Ujeniuc Dragoș PNL NU
182. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
183. Ursărescu Dorinel PNL NU
184. Vainer Aurel Minoritati NU
185. Varga Attila UDMR DA
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Văsioiu Horia PD-L NU
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
191. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
192. Zegrean Augustin PD-L NU
193. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 12:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro