Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:02 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:02

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 101 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 73 40 21 39 17 12 8 6
- voturi pentru (DA):127 72 3 21 - 15 12 2 2
- voturi împotrivă (NU):85 - 37 - 39 - - 5 4
- abțineri:3 - - - - 2 - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L NU
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL NU
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
41. Ciopraga Mircea PNL NU
42. Cocrea Olguța - NU
43. Codîrlă Liviu PRM DA
44. Constantinescu Anca PD-L NU
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL NU
47. Crețu Gabriela PSD -
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PC DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL NU
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PC DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gheorghe Valeriu PNL DA
69. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
70. Giurgiu Mircia - NU
71. Glăvan Ștefan PC DA
72. Gonțea Ion PD-L NU
73. Grigore Dan PD-L NU
74. Gubandru Aurel PSD DA
75. Hellvig Eduard Raul PC DA
76. Hoban Ioan PNL NU
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati NU
79. Ifrim Mircea PRM DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lambrino Radu PD-L NU
91. Longher Ghervazen Minoritati NU
92. Luchian Ion PNL NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Man Mircea PD-L NU
96. Manta Pantelimon PC DA
97. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
105. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Meir Nati - DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Micula Cătălin PNL NU
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
112. Mircea Costache PRM DA
113. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
114. Mironescu Laurențiu PD-L NU
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
116. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
117. Mocanu Alexandru PD-L NU
118. Mocanu Vasile PSD DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohora Tudor PSD DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Momanu Corneliu PNL NU
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
125. Movilă Petru PD-L NU
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Muscă Monica Octavia - NU
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
134. Niță Constantin PSD DA
135. Nițulescu Teodor PRM DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oancea Viorel PNL NU
138. Olarean Aurel PD-L NU
139. Oltean Ioan PD-L NU
140. Olteanu Bogdan PNL NU
141. Pardău Dumitru PNL NU
142. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
143. Paveliu Marian Sorin PNL DA
144. Petrea Constantin PD-L NU
145. Plumb Rovana PSD DA
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Nicolae PC DA
149. Popescu Ionica Constanța PC DA
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
151. Preda Cezar-Florin PD-L NU
152. Preda Ion PNL NU
153. Pruteanu Vasile PNL NU
154. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
155. Pupeză Viorel PSD DA
156. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
157. Pușcaș Vasile PSD DA
158. Pușcă Mircea Valer PNL NU
159. Puzdrea Dumitru PD-L NU
160. Racoceanu Viorel PD-L NU
161. Radan Mihai Minoritati DA
162. Raicu Romeo Marius PD-L NU
163. Rogin Marius PD-L NU
164. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
165. Rus Ioan Aurel PRM DA
166. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
167. Sanda Victor PSD DA
168. Sandu Gabriel PNL DA
169. Sandu-Capră Mihai PNL NU
170. Sasu Ion PSD DA
171. Săniuță Marian-Florian PSD DA
172. Săpunaru Nini PNL NU
173. Sârb Gheorghe PD-L NU
174. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
175. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Sirețeanu Mihail PSD DA
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Stan Ioan PSD DA
180. Stan Ion PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Mircea PD-L NU
184. Stoica Ion - DA
185. Străchinaru Petre PD-L NU
186. Strungă Emil PNL NU
187. Szekely Levente Csaba UDMR DA
188. Știrbeț Cornel PNL NU
189. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
190. Știreanu Octavian PSD DA
191. Știucă Alecsandru PSD DA
192. Tabără Valeriu PD-L NU
193. Tamás Sándor UDMR DA
194. Tămagă Constantin PSD DA
195. Timar Liviu PSD DA
196. Timiș Ioan PNL NU
197. Todoran Pavel PSD DA
198. Toma Florentina Marilena PSD DA
199. Toma Horia-Victor PNL NU
200. Toró Tiberiu UDMR Abținere
201. Tudor Marcu PRM DA
202. Tudose Mihai PSD DA
203. Țundrea Ioan PC DA
204. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
205. Ungureanu Petre PNL NU
206. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
207. Ursărescu Dorinel PNL NU
208. Vainer Aurel Minoritati NU
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasile Aurelia PSD DA
211. Văsioiu Horia PD-L NU
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Vlădoiu Aurel PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
216. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 12:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro