Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2018 > 16:11 Versiunea pentru printare
Luni, 3 decembrie 2018, ora 16:11

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 589/2018
PL 589/2018 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2018 pentru completarea art.15 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.90/2017 privind unele măsuri fiscal-bugetare, modificarea și completarea unor acte normative și prorogarea unor termene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:151 82 28 19 1 5 3 10 3
- voturi pentru (DA):149 82 28 19 - 5 3 10 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bran Ioana PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR DA
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Dan Nicușor Daniel USR DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Mircea-Titus - DA
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
50. Furtună Mirela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Găină Mihăiță PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gheorghiu Bogdan PNL DA
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Hărătău Elena PSD DA
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Iancu Marius-Ionel PSD DA
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Ion Stelian-Cristian USR DA
69. Ioniță Antoneta PNL DA
70. Jivan Luminița-Maria PSD DA
71. Lazăr Sorin PSD DA
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
73. Lungu Tudorița PNL DA
74. Lupașcu Costel PSD DA
75. Lupescu Dumitru USR DA
76. Mareș Mara PNL DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
80. Mînzatu Roxana PSD DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
85. Nicolae Andrei PSD DA
86. Nicolicea Eugen PSD DA
87. Niță Mihai ALDE DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olteanu Daniel ALDE DA
91. Oprea Dumitru PNL DA
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Paraschiv Rodica PSD DA
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Pau Radu - Adrian PSD DA
96. Păle Dănuț PSD DA
97. Petrea Gabriel PSD DA
98. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
100. Pop Tudor Rareș USR DA
101. Popa Florin PSD DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
104. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
105. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
107. Prună Cristina-Mădălina USR DA
108. Radu Anișoara PSD DA
109. Rădulescu Alexandru PSD DA
110. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
111. Răduț Violeta PSD DA
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
113. Roman Florin-Claudiu PNL DA
114. Romanescu Cristinel PNL DA
115. Rotaru Alexandru PSD DA
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
117. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
118. Simionca Ionuț PMP DA
119. Simonis Alfred - Robert PSD DA
120. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
121. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
122. Solomon Adrian PSD DA
123. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
124. Stancu Florinel PSD DA
125. Stănescu Alexandru PSD DA
126. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
127. Șarapatin Elvira PSD DA
128. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
129. Șișcu George PNL DA
130. Șotcan Theodora PSD DA
131. Șovăială Constantin PNL DA
132. Ștefan Corneliu PSD DA
133. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
134. Tabugan Ion ALDE DA
135. Teiș Alina PSD DA
136. Terea Ioan PSD DA
137. Todor Adrian PSD DA
138. Toma Ilie PSD DA
139. Tudor Beatrice PSD DA
140. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
141. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
142. Varga Vasile PNL DA
143. Vasile Daniel Minoritati DA
144. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
145. Velcea Nicolae PSD DA
146. Vîrză Mihăiță PSD DA
147. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
148. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
149. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
150. Zainea Cornel USR DA
151. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 17:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro