Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:03 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:03

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 103 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 69 40 19 37 15 12 6 6
- voturi pentru (DA):117 69 - 19 - 15 12 - 2
- voturi împotrivă (NU):86 - 39 - 37 - - 6 4
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călian Petru PC DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL NU
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciopraga Mircea PNL NU
38. Cocrea Olguța - NU
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Corlățean Titus PSD DA
42. Crăciunescu Grigore PNL NU
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PC DA
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PC DA
55. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
56. Florea Damian PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Gabor Gheorghe PNL NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Georgescu Filip PSD DA
63. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
64. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
65. Giurgiu Mircia - NU
66. Glăvan Ștefan PC DA
67. Gonțea Ion PD-L NU
68. Grigore Dan PD-L NU
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Hellvig Eduard Raul PC DA
71. Hoban Ioan PNL NU
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
77. Iriza Marius PRM DA
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Kovacs Attila UDMR DA
82. Lakatos Petru UDMR DA
83. Lambrino Radu PD-L NU
84. Longher Ghervazen Minoritati NU
85. Luchian Ion PNL NU
86. Macaleți Costică PSD DA
87. Magheru Paul PRM DA
88. Man Mircea PD-L NU
89. Manta Pantelimon PC DA
90. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
91. Martin Eduard-Stelian PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Matei Cătălin Lucian PSD DA
94. Mazăre Alexandru PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
98. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
99. Mătușa Tudor PRM DA
100. Meir Nati - DA
101. Merce Ilie PRM DA
102. Micula Cătălin PNL NU
103. Mihalache Sorin Dan PSD DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mironescu Laurențiu PD-L NU
107. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
108. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
109. Mocanu Alexandru PD-L NU
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
112. Mocioalcă Ion PSD DA
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Momanu Corneliu PNL NU
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
116. Movilă Petru PD-L NU
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Muscă Monica Octavia - NU
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
125. Niță Constantin PSD DA
126. Nițulescu Teodor PRM DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Oancea Viorel PNL NU
129. Olarean Aurel PD-L NU
130. Oltean Ioan PD-L NU
131. Olteanu Bogdan PNL NU
132. Palăr Ionel PNL NU
133. Pardău Dumitru PNL NU
134. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
135. Petrea Constantin PD-L NU
136. Plumb Rovana PSD DA
137. Podgorean Radu PSD DA
138. Pop Claudiu Adrian PSD DA
139. Popa Nicolae PC DA
140. Popescu Ionica Constanța PC DA
141. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
142. Preda Cezar-Florin PD-L NU
143. Preda Ion PNL NU
144. Pruteanu Vasile PNL NU
145. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
146. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
147. Pușcaș Vasile PSD DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL NU
149. Puzdrea Dumitru PD-L NU
150. Racoceanu Viorel PD-L NU
151. Radan Mihai Minoritati NU
152. Raicu Romeo Marius PD-L NU
153. Rogin Marius PD-L NU
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
155. Rus Ioan Aurel PRM DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu Gabriel PNL NU
159. Sandu-Capră Mihai PNL NU
160. Sasu Ion PSD DA
161. Săniuță Marian-Florian PSD DA
162. Săpunaru Nini PNL NU
163. Sârb Gheorghe PD-L NU
164. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
165. Scutaru Adrian George PNL NU
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stan Ion PSD DA
171. Stanciu Anghel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Mircea PD-L NU
174. Stoica Ion - DA
175. Străchinaru Petre PD-L NU
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știrbeț Cornel PNL NU
178. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
179. Știreanu Octavian PSD DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L NU
182. Tamás Sándor UDMR DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Timar Liviu PSD DA
185. Timiș Ioan PNL NU
186. Todoran Pavel PSD DA
187. Toma Florentina Marilena PSD DA
188. Toma Horia-Victor PNL NU
189. Tudose Mihai PSD DA
190. Țundrea Ioan PC DA
191. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
192. Ujeniuc Dragoș PNL NU
193. Ungureanu Petre PNL NU
194. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
195. Ursărescu Dorinel PNL NU
196. Vainer Aurel Minoritati NU
197. Varga Attila UDMR DA
198. Vasile Aurelia PSD DA
199. Văsioiu Horia PD-L NU
200. Vlase Petru Gabriel PSD DA
201. Vlădoiu Aurel PSD DA
202. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
204. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 10:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro