Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:03 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:03

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 104 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 73 41 19 35 15 12 6 6
- voturi pentru (DA):121 72 1 19 - 14 11 2 2
- voturi împotrivă (NU):83 - 39 - 35 - 1 4 4
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati NU
28. Buda Daniel PD-L NU
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL NU
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
41. Ciopraga Mircea PNL NU
42. Cocrea Olguța - NU
43. Codîrlă Liviu PRM DA
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL NU
46. Crețu Gabriela PSD -
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Renică PC NU
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL NU
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PC DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
69. Giurgiu Mircia - NU
70. Glăvan Ștefan PC DA
71. Gonțea Ion PD-L NU
72. Grigore Dan PD-L NU
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Hellvig Eduard Raul PC DA
75. Hoban Ioan PNL NU
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
81. Iriza Marius PRM DA
82. Kelemen Hunor UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Kovacs Attila UDMR DA
85. Lakatos Petru UDMR DA
86. Lambrino Radu PD-L NU
87. Longher Ghervazen Minoritati NU
88. Luchian Ion PNL NU
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Man Mircea PD-L NU
92. Manta Pantelimon PC DA
93. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Matei Cătălin Lucian PSD DA
97. Mazăre Alexandru PSD DA
98. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
100. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Meir Nati - DA
103. Merce Ilie PRM DA
104. Micula Cătălin PNL NU
105. Mihalache Sorin Dan PSD DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L NU
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
111. Mocanu Alexandru PD-L NU
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Momanu Corneliu PNL NU
118. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
119. Movilă Petru PD-L NU
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Muscă Monica Octavia - NU
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Năstase Adrian PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nedelcu Gabriela PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
129. Niță Constantin PSD DA
130. Nițulescu Teodor PRM DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oancea Viorel PNL NU
133. Olarean Aurel PD-L NU
134. Oltean Ioan PD-L NU
135. Olteanu Bogdan PNL NU
136. Palăr Ionel PNL NU
137. Pardău Dumitru PNL NU
138. Petrea Constantin PD-L NU
139. Plumb Rovana PSD DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Nicolae PC DA
143. Popescu Ionica Constanța PC DA
144. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
145. Preda Cezar-Florin PD-L NU
146. Preda Ion PNL NU
147. Pruteanu Vasile PNL NU
148. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
149. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
150. Pușcaș Vasile PSD DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL NU
152. Puzdrea Dumitru PD-L NU
153. Radan Mihai Minoritati DA
154. Rogin Marius PD-L NU
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu Gabriel PNL NU
160. Sandu-Capră Mihai PNL NU
161. Sasu Ion PSD DA
162. Săniuță Marian-Florian PSD DA
163. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
164. Scutaru Adrian George PNL NU
165. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stan Ion PSD DA
171. Stanciu Anghel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Mircea PD-L NU
174. Stoica Ion - DA
175. Străchinaru Petre PD-L NU
176. Strungă Emil PNL NU
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel PNL NU
179. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
180. Știreanu Octavian PSD DA
181. Știucă Alecsandru PSD DA
182. Tabără Valeriu PD-L NU
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tămagă Constantin PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL NU
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toma Horia-Victor PNL NU
190. Toró Tiberiu UDMR Abținere
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Țundrea Ioan PC DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
194. Ujeniuc Dragoș PNL NU
195. Ungureanu Petre PNL NU
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Ursărescu Dorinel PNL NU
198. Vainer Aurel Minoritati DA
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Văsioiu Horia PD-L NU
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zegrean Augustin PD-L NU
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 1:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro