Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:03 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:03

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 105 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 70 42 21 34 16 11 6 6
- voturi pentru (DA):118 69 1 21 - 14 10 1 2
- voturi împotrivă (NU):81 - 40 - 32 - 1 5 3
- abțineri:3 - - - - 2 - - 1
- nu au votat:4 1 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati NU
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Canacheu Costică PD-L NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL NU
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciopraga Mircea PNL NU
38. Cocrea Olguța - NU
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Corlățean Titus PSD DA
42. Crăciunescu Grigore PNL NU
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PC NU
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL NU
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
55. Florea Damian PC DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Georgescu Filip PSD DA
62. Gheorghe Valeriu PNL DA
63. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
64. Giurgiu Mircia - NU
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Gonțea Ion PD-L NU
67. Grigore Dan PD-L NU
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL NU
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
76. Iriza Marius PRM DA
77. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
78. Kelemen Hunor UDMR DA
79. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
80. Kovacs Attila UDMR DA
81. Lakatos Petru UDMR DA
82. Lambrino Radu PD-L NU
83. Longher Ghervazen Minoritati NU
84. Luchian Ion PNL NU
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Magheru Paul PRM DA
87. Man Mircea PD-L NU
88. Manta Pantelimon PC DA
89. Marin Constantin PSD DA
90. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
91. Martin Eduard-Stelian PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Matei Cătălin Lucian PSD DA
94. Mazăre Alexandru PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
98. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
99. Mătușa Tudor PRM DA
100. Meir Nati - DA
101. Merce Ilie PRM DA
102. Micula Cătălin PNL NU
103. Mihalache Sorin Dan PSD DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mironescu Laurențiu PD-L NU
107. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
108. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
109. Mocanu Vasile PSD DA
110. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
111. Mocioalcă Ion PSD DA
112. Mohora Tudor PSD DA
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Momanu Corneliu PNL NU
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
116. Movilă Petru PD-L NU
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Muscă Monica Octavia - NU
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năstase Adrian PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nedelcu Gabriela PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
125. Niță Constantin PSD DA
126. Nițulescu Teodor PRM DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Oancea Viorel PNL NU
129. Olarean Aurel PD-L NU
130. Oltean Ioan PD-L NU
131. Olteanu Bogdan PNL NU
132. Palăr Ionel PNL NU
133. Pardău Dumitru PNL NU
134. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
135. Petrea Constantin PD-L NU
136. Plumb Rovana PSD DA
137. Podgorean Radu PSD DA
138. Pop Claudiu Adrian PSD DA
139. Popa Nicolae PC DA
140. Popescu Ionica Constanța PC DA
141. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
142. Preda Cezar-Florin PD-L -
143. Preda Ion PNL NU
144. Pruteanu Vasile PNL NU
145. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
146. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
147. Pușcaș Vasile PSD DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL NU
149. Puzdrea Dumitru PD-L NU
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Rogin Marius PD-L NU
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
153. Rus Ioan Aurel PRM DA
154. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
155. Sanda Victor PSD DA
156. Sandu Gabriel PNL -
157. Sandu-Capră Mihai PNL NU
158. Sasu Ion PSD DA
159. Săniuță Marian-Florian PSD DA
160. Săpunaru Nini PNL NU
161. Sârb Gheorghe PD-L NU
162. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
163. Scutaru Adrian George PNL NU
164. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sirețeanu Mihail PSD DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stan Ion PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD -
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Mircea PD-L -
173. Stoica Ion - DA
174. Străchinaru Petre PD-L NU
175. Strungă Emil PNL NU
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știrbeț Cornel PNL NU
178. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
179. Știreanu Octavian PSD DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L NU
182. Tamás Sándor UDMR DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Timar Liviu PSD DA
185. Timiș Ioan PNL NU
186. Todoran Pavel PSD DA
187. Toma Florentina Marilena PSD DA
188. Toma Horia-Victor PNL NU
189. Toró Tiberiu UDMR Abținere
190. Tudor Marcu PRM DA
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Țundrea Ioan PC DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
194. Ujeniuc Dragoș PNL NU
195. Ungureanu Petre PNL NU
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Ursărescu Dorinel PNL NU
198. Vainer Aurel Minoritati NU
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Văsioiu Horia PD-L NU
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 8:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro