Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:48 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:48

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Amendamentul de la art.8 alin.1 (amendamente respinse)
PL 700/2006 pentru completarea articolelor 8 (alin.1 și 2) și 119 (alin.1) ale Legii învățământului nr.84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:142 40 31 15 21 14 7 9 5
- voturi pentru (DA):21 1 - - - 14 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):119 38 30 15 21 - 7 4 4
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amarie Constantin PSD NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andronescu Ecaterina PSD NU
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM NU
10. Bentu Dumitru PSD DA
11. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
12. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
14. Bónis István UDMR DA
15. Brînză William Gabriel PD-L NU
16. Buciu Angela PRM NU
17. Buciuta Ștefan Minoritati DA
18. Buda Ioan PSD NU
19. Calimente Mihăiță PNL NU
20. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
21. Călian Petru PC NU
22. Câmpanu Liviu PNL NU
23. Chiper Gheorghe PSD NU
24. Chiș Filonaș PSD NU
25. Cindrea Ioan PSD NU
26. Ciopraga Mircea PNL NU
27. Cocrea Olguța - NU
28. Constantinescu Anca PD-L NU
29. Crăciunescu Grigore PNL NU
30. Dorneanu Valer PSD NU
31. Dragomir Gheorghe PNL NU
32. Dumitrescu Liana Minoritati NU
33. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
34. Dumitru Ion PSD NU
35. Dușa Mircea PSD Abținere
36. Duțu Stelian PD-L NU
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Faina Constantin PC NU
39. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
40. Florea Damian PC NU
41. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
42. Furo Iuliu Ioan PRM NU
43. Gabor Gheorghe PNL NU
44. Găleteanu Monalisa PSD NU
45. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
46. Giurgiu Mircia - NU
47. Glăvan Ștefan PC NU
48. Gonțea Ion PD-L NU
49. Gubandru Aurel PSD NU
50. Hanganu Romeo Octavian PC NU
51. Hoban Ioan PNL NU
52. Iancu Iulian PSD NU
53. Ibram Iusein Minoritati DA
54. Ignat Miron Minoritati DA
55. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
56. Iordache Florin PSD NU
57. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
58. Iriza Marius PRM NU
59. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
60. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
61. Kovacs Attila UDMR DA
62. Lakatos Petru UDMR DA
63. Longher Ghervazen Minoritati DA
64. Luchian Ion PNL NU
65. Macaleți Costică PSD NU
66. Magheru Paul PRM NU
67. Man Mircea PD-L NU
68. Manta Pantelimon PC NU
69. Marin Constantin PSD NU
70. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Matei Cătălin Lucian PSD NU
73. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
74. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
75. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
76. Mătușa Tudor PRM NU
77. Meir Nati - DA
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
79. Micula Cătălin PNL NU
80. Mircea Costache PRM NU
81. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
82. Mocanu Alexandru PD-L NU
83. Mocanu Vasile PSD NU
84. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
85. Mohora Tudor PSD NU
86. Moisoiu Adrian PRM NU
87. Momanu Corneliu PNL NU
88. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
89. Munteanu Ioan PSD NU
90. Muscă Monica Octavia - NU
91. Nechita Aurel PSD NU
92. Nica Dan PSD NU
93. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
94. Nițulescu Teodor PRM NU
95. Nosa Iuliu PSD NU
96. Oancea Viorel PNL NU
97. Olarean Aurel PD-L NU
98. Palăr Ionel PNL NU
99. Pardău Dumitru PNL NU
100. Paveliu Marian Sorin PNL NU
101. Petrea Constantin PD-L NU
102. Plumb Rovana PSD NU
103. Pop Claudiu Adrian PSD NU
104. Popa Nicolae PC NU
105. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
106. Preda Ion PNL NU
107. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
108. Pupeză Viorel PSD NU
109. Pușcă Mircea Valer PNL NU
110. Radan Mihai Minoritati NU
111. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
112. Rus Ioan Aurel PRM NU
113. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
114. Sandu-Capră Mihai PNL NU
115. Sasu Ion PSD NU
116. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
117. Seres Dénes UDMR DA
118. Sóki Béla UDMR DA
119. Stan Ioan PSD NU
120. Stan Ion PSD NU
121. Stanciu Anghel PSD NU
122. Stativă Irinel Ioan PSD NU
123. Stănescu Cristian PRM NU
124. Străchinaru Petre PD-L NU
125. Strungă Emil PNL NU
126. Szekely Levente Csaba UDMR DA
127. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
128. Știucă Alecsandru PSD NU
129. Tabără Valeriu PD-L NU
130. Tamás Sándor UDMR DA
131. Timar Liviu PSD NU
132. Timiș Ioan PNL -
133. Toma Florentina Marilena PSD NU
134. Toma Horia-Victor PNL NU
135. Tudor Marcu PRM NU
136. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
137. Ungureanu Petre PNL NU
138. Ursărescu Dorinel PNL NU
139. Vainer Aurel Minoritati NU
140. Varga Attila UDMR DA
141. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
142. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 10:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro