Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:54 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:54

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: propunere de eliminare a sintagmei "după caz"
PL 700/2006 pentru completarea articolelor 8 (alin.1 și 2) și 119 (alin.1) ale Legii învățământului nr.84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:144 40 32 16 20 15 7 9 5
- voturi pentru (DA):116 37 31 13 19 2 6 4 4
- voturi împotrivă (NU):21 1 1 2 1 12 - 4 -
- abțineri:4 - - 1 - 1 1 1 -
- nu au votat:3 2 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC Abținere
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR NU
10. Baban Ștefan PRM NU
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bentu Dumitru PSD -
13. Bivolaru Ioan PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Buciu Angela PRM DA
19. Buda Ioan PSD DA
20. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
23. Călian Petru PC DA
24. Câmpanu Liviu PNL NU
25. Chiper Gheorghe PSD DA
26. Chiș Filonaș PSD DA
27. Cindrea Ioan PSD DA
28. Ciopraga Mircea PNL DA
29. Constantinescu Anca PD-L DA
30. Crăciunescu Grigore PNL DA
31. Dida Corneliu Ioan PSD DA
32. Dorneanu Valer PSD DA
33. Dragomir Gheorghe PNL DA
34. Drețcanu Doina Micșunica PSD -
35. Dumitrescu Liana Minoritati NU
36. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
37. Dumitru Ion PSD DA
38. Duțu Stelian PD-L DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR NU
40. Faina Constantin PC DA
41. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
42. Florea Damian PC DA
43. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
44. Furo Iuliu Ioan PRM DA
45. Gabor Gheorghe PNL DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
47. Găleteanu Monalisa PSD DA
48. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
49. Giurgiu Mircia - DA
50. Glăvan Ștefan PC DA
51. Gonțea Ion PD-L DA
52. Gubandru Aurel PSD DA
53. Hoban Ioan PNL DA
54. Iancu Iulian PSD DA
55. Ibram Iusein Minoritati DA
56. Ignat Miron Minoritati Abținere
57. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
58. Iordache Florin PSD DA
59. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
60. Iriza Marius PRM DA
61. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
62. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
63. Lakatos Petru UDMR NU
64. Lificiu Petru - DA
65. Longher Ghervazen Minoritati NU
66. Magheru Paul PRM DA
67. Man Mircea PD-L NU
68. Manta Pantelimon PC DA
69. Marin Constantin PSD DA
70. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
72. Máté András-Levente UDMR NU
73. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
74. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
75. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
76. Mătușa Tudor PRM DA
77. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
78. Micula Cătălin PNL DA
79. Mircea Costache PRM DA
80. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
81. Mocanu Alexandru PD-L DA
82. Mocanu Vasile PSD DA
83. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
84. Mohora Tudor PSD DA
85. Moisoiu Adrian PRM DA
86. Momanu Corneliu PNL DA
87. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Muscă Monica Octavia - DA
90. Nechita Aurel PSD DA
91. Nica Dan PSD DA
92. Nicolicea Eugen PSD DA
93. Nițulescu Teodor PRM DA
94. Nosa Iuliu PSD DA
95. Oancea Viorel PNL DA
96. Olarean Aurel PD-L DA
97. Palăr Ionel PNL DA
98. Pardău Dumitru PNL DA
99. Paveliu Marian Sorin PNL DA
100. Petrea Constantin PD-L DA
101. Popa Nicolae PC DA
102. Preda Ion PNL DA
103. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
104. Pupeză Viorel PSD DA
105. Pușcă Mircea Valer PNL DA
106. Radan Mihai Minoritati DA
107. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
108. Rus Ioan Aurel PRM DA
109. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
110. Sandu Gabriel PNL DA
111. Sandu-Capră Mihai PNL DA
112. Sasu Ion PSD DA
113. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
114. Scutaru Adrian George PNL DA
115. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
116. Seres Dénes UDMR NU
117. Sóki Béla UDMR NU
118. Stan Ioan PSD DA
119. Stan Ion PSD DA
120. Stanciu Anghel PSD NU
121. Stativă Irinel Ioan PSD DA
122. Stănescu Cristian PRM DA
123. Stoica Ion - -
124. Străchinaru Petre PD-L DA
125. Strungă Emil PNL DA
126. Szekely Levente Csaba UDMR NU
127. Știucă Alecsandru PSD DA
128. Tabără Valeriu PD-L DA
129. Tamás Sándor UDMR NU
130. Timar Liviu PSD DA
131. Timiș Ioan PNL DA
132. Toma Florentina Marilena PSD DA
133. Toma Horia-Victor PNL DA
134. Toró Tiberiu UDMR DA
135. Tudor Marcu PRM DA
136. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
137. Ujeniuc Dragoș PNL DA
138. Ungureanu Petre PNL DA
139. Ursărescu Dorinel PNL DA
140. Vainer Aurel Minoritati DA
141. Varga Attila UDMR NU
142. Vlădoiu Aurel PSD DA
143. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
144. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro