Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 17:54 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 17:54

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Pct.3 din raportul comisiei (amendamente admise)
PL 700/2006 pentru completarea articolelor 8 (alin.1 și 2) și 119 (alin.1) ale Legii învățământului nr.84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:137 29 34 16 21 16 7 9 5
- voturi pentru (DA):114 29 33 16 20 1 7 4 4
- voturi împotrivă (NU):21 - 1 - 1 14 - 5 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andon Sergiu PC DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR NU
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR NU
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
12. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
14. Bónis István UDMR NU
15. Buciu Angela PRM DA
16. Buciuta Ștefan Minoritati NU
17. Buda Ioan PSD DA
18. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
19. Calimente Mihăiță PNL DA
20. Canacheu Costică PD-L DA
21. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
22. Călian Petru PC DA
23. Câmpanu Liviu PNL DA
24. Chiș Filonaș PSD DA
25. Cindrea Ioan PSD DA
26. Ciopraga Mircea PNL DA
27. Cocrea Olguța - DA
28. Constantinescu Anca PD-L DA
29. Crăciunescu Grigore PNL DA
30. Dorneanu Valer PSD DA
31. Dragomir Gheorghe PNL DA
32. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
33. Dumitrescu Liana Minoritati NU
34. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
35. Duțu Stelian PD-L DA
36. Erdei Dolóczki István UDMR NU
37. Faina Constantin PC DA
38. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
39. Florea Damian PC DA
40. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
41. Furo Iuliu Ioan PRM DA
42. Gabor Gheorghe PNL DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
44. Găleteanu Monalisa PSD DA
45. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
46. Giurgiu Mircia - DA
47. Glăvan Ștefan PC DA
48. Gonțea Ion PD-L DA
49. Gubandru Aurel PSD DA
50. Hoban Ioan PNL DA
51. Iancu Iulian PSD DA
52. Ibram Iusein Minoritati DA
53. Ignat Miron Minoritati DA
54. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
57. Iriza Marius PRM DA
58. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
59. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
60. Kovacs Attila UDMR DA
61. Lakatos Petru UDMR -
62. Lificiu Petru - Abținere
63. Longher Ghervazen Minoritati NU
64. Luchian Ion PNL DA
65. Magheru Paul PRM DA
66. Man Mircea PD-L NU
67. Manta Pantelimon PC DA
68. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Máté András-Levente UDMR NU
71. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
72. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
73. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
74. Mătușa Tudor PRM DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
76. Micula Cătălin PNL DA
77. Mircea Costache PRM DA
78. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
79. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
80. Mocanu Alexandru PD-L DA
81. Mocanu Vasile PSD DA
82. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
83. Moisoiu Adrian PRM DA
84. Momanu Corneliu PNL DA
85. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Nechita Aurel PSD DA
88. Nica Dan PSD DA
89. Nicolicea Eugen PSD DA
90. Nițulescu Teodor PRM DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Oancea Viorel PNL DA
93. Olarean Aurel PD-L DA
94. Palăr Ionel PNL DA
95. Pardău Dumitru PNL DA
96. Paveliu Marian Sorin PNL DA
97. Petrea Constantin PD-L DA
98. Popa Nicolae PC DA
99. Preda Ion PNL NU
100. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
101. Pușcă Mircea Valer PNL DA
102. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
103. Rus Ioan Aurel PRM DA
104. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
105. Sandu Gabriel PNL DA
106. Sandu-Capră Mihai PNL DA
107. Sasu Ion PSD DA
108. Sârb Gheorghe PD-L DA
109. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
110. Scutaru Adrian George PNL DA
111. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
112. Seres Dénes UDMR NU
113. Sóki Béla UDMR NU
114. Stan Ioan PSD DA
115. Stanciu Anghel PSD DA
116. Stativă Irinel Ioan PSD DA
117. Stănescu Cristian PRM DA
118. Stoica Ion - DA
119. Străchinaru Petre PD-L DA
120. Strungă Emil PNL DA
121. Szekely Levente Csaba UDMR NU
122. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
123. Tabără Valeriu PD-L DA
124. Tamás Sándor UDMR NU
125. Timar Liviu PSD DA
126. Timiș Ioan PNL DA
127. Toma Florentina Marilena PSD DA
128. Toma Horia-Victor PNL DA
129. Toró Tiberiu UDMR NU
130. Tudor Marcu PRM DA
131. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
132. Ungureanu Petre PNL DA
133. Ursărescu Dorinel PNL DA
134. Vainer Aurel Minoritati DA
135. Varga Attila UDMR NU
136. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
137. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro