Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 18:28 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 18:28

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Art.11 - propunere de eliminare a majorării numărului de membri ai Consiliului
PL 721/2006 pentru modificarea Legii audiovizualului nr.504/2002
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:127 27 30 16 21 15 6 7 5
- voturi pentru (DA):58 1 28 3 21 - 1 2 2
- voturi împotrivă (NU):68 25 2 13 - 15 5 5 3
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Antal Árpád-András UDMR NU
6. Ardelean Lia PC NU
7. Baban Ștefan PRM NU
8. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
9. Bentu Dumitru PSD NU
10. Bivolaru Ioan PSD NU
11. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
12. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
14. Bónis István UDMR NU
15. Buciu Angela PRM NU
16. Buciuta Ștefan Minoritati NU
17. Calimente Mihăiță PNL DA
18. Călian Petru PC NU
19. Chiper Gheorghe PSD NU
20. Chiș Filonaș PSD NU
21. Cindrea Ioan PSD NU
22. Ciopraga Mircea PNL DA
23. Cocrea Olguța - NU
24. Constantinescu Anca PD-L DA
25. Corlățean Titus PSD NU
26. Crăciunescu Grigore PNL DA
27. Crețu Gabriela PSD Abținere
28. Dorneanu Valer PSD NU
29. Dragomir Gheorghe PNL DA
30. Dumitrescu Liana Minoritati NU
31. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
32. Dușa Mircea PSD NU
33. Duțu Stelian PD-L DA
34. Erdei Dolóczki István UDMR NU
35. Faina Constantin PC NU
36. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
37. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
38. Furo Iuliu Ioan PRM NU
39. Gabor Gheorghe PNL DA
40. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
41. Giurgiu Mircia - NU
42. Glăvan Ștefan PC NU
43. Gonțea Ion PD-L DA
44. Grigore Dan PD-L DA
45. Grosaru Mircea Minoritati DA
46. Hoinaru Marian PNL DA
47. Ifrim Mircea PRM NU
48. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
49. Iordache Florin PSD NU
50. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
51. Iriza Marius PRM NU
52. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
53. Kelemen Hunor UDMR NU
54. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
55. Kovacs Attila UDMR NU
56. Lakatos Petru UDMR NU
57. Longher Ghervazen Minoritati DA
58. Luchian Ion PNL DA
59. Man Mircea PD-L DA
60. Manta Pantelimon PC DA
61. Marin Constantin PSD NU
62. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
64. Máté András-Levente UDMR NU
65. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
66. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
67. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
68. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
69. Mătușa Tudor PRM DA
70. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
71. Micula Cătălin PNL DA
72. Mircea Costache PRM NU
73. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
74. Mocanu Alexandru PD-L DA
75. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
76. Mohora Tudor PSD NU
77. Moisoiu Adrian PRM NU
78. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
79. Munteanu Ioan PSD NU
80. Muscă Monica Octavia - DA
81. Nechita Aurel PSD NU
82. Nica Dan PSD NU
83. Nicolicea Eugen PSD NU
84. Nițulescu Teodor PRM DA
85. Nosa Iuliu PSD NU
86. Oancea Viorel PNL DA
87. Olarean Aurel PD-L DA
88. Palăr Ionel PNL DA
89. Paveliu Marian Sorin PNL DA
90. Petrea Constantin PD-L DA
91. Plumb Rovana PSD NU
92. Popa Nicolae PC NU
93. Preda Ion PNL NU
94. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
95. Pupeză Viorel PSD NU
96. Pușcă Mircea Valer PNL DA
97. Racoceanu Viorel PD-L DA
98. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
99. Rus Ioan Aurel PRM NU
100. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
101. Sandu Gabriel PNL DA
102. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
103. Scutaru Adrian George PNL DA
104. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
105. Seres Dénes UDMR NU
106. Stativă Irinel Ioan PSD NU
107. Stoica Ion - NU
108. Străchinaru Petre PD-L DA
109. Strungă Emil PNL DA
110. Szekely Levente Csaba UDMR NU
111. Tabără Valeriu PD-L DA
112. Tamás Sándor UDMR NU
113. Timar Liviu PSD NU
114. Timiș Ioan PNL DA
115. Toma Horia-Victor PNL DA
116. Toró Tiberiu UDMR NU
117. Tudor Marcu PRM NU
118. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
119. Ujeniuc Dragoș PNL DA
120. Ursărescu Dorinel PNL DA
121. Vainer Aurel Minoritati NU
122. Varga Attila UDMR NU
123. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
124. Vlădoiu Aurel PSD NU
125. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
126. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
127. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 27 mai 2020, 0:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro