Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 18:28 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 18:28

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Pct.33
PL 721/2006 pentru modificarea Legii audiovizualului nr.504/2002
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:129 28 30 16 22 15 7 8 3
- voturi pentru (DA):70 27 2 16 - 15 6 4 -
- voturi împotrivă (NU):56 - 28 - 22 - 1 3 2
- abțineri:3 1 - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
9. Bentu Dumitru PSD DA
10. Bivolaru Ioan PSD DA
11. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
12. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
14. Bónis István UDMR DA
15. Buciu Angela PRM DA
16. Buciuta Ștefan Minoritati DA
17. Calimente Mihăiță PNL NU
18. Călian Petru PC DA
19. Chiper Gheorghe PSD DA
20. Chiș Filonaș PSD DA
21. Cindrea Ioan PSD DA
22. Ciopraga Mircea PNL NU
23. Cocrea Olguța - NU
24. Constantinescu Anca PD-L NU
25. Corlățean Titus PSD DA
26. Crăciunescu Grigore PNL NU
27. Crețu Gabriela PSD Abținere
28. Dorneanu Valer PSD DA
29. Dragomir Gheorghe PNL NU
30. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
31. Dumitrescu Liana Minoritati DA
32. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
33. Dușa Mircea PSD DA
34. Duțu Stelian PD-L NU
35. Erdei Dolóczki István UDMR DA
36. Faina Constantin PC DA
37. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
38. Florea Damian PC NU
39. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
40. Furo Iuliu Ioan PRM DA
41. Gabor Gheorghe PNL NU
42. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
43. Glăvan Ștefan PC DA
44. Gonțea Ion PD-L NU
45. Grigore Dan PD-L NU
46. Grosaru Mircea Minoritati NU
47. Hoinaru Marian PNL NU
48. Ibram Iusein Minoritati DA
49. Ifrim Mircea PRM DA
50. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
51. Iordache Florin PSD DA
52. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
53. Iriza Marius PRM DA
54. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
55. Kelemen Hunor UDMR DA
56. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
57. Kovacs Attila UDMR DA
58. Lakatos Petru UDMR DA
59. Longher Ghervazen Minoritati NU
60. Luchian Ion PNL NU
61. Man Mircea PD-L NU
62. Manta Pantelimon PC DA
63. Marin Constantin PSD DA
64. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Máté András-Levente UDMR DA
67. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
68. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
69. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
70. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
71. Mătușa Tudor PRM DA
72. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
73. Micula Cătălin PNL NU
74. Mircea Costache PRM DA
75. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
76. Mocanu Alexandru PD-L NU
77. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
78. Mohora Tudor PSD DA
79. Moisoiu Adrian PRM DA
80. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Nechita Aurel PSD DA
83. Nica Dan PSD DA
84. Nicolicea Eugen PSD DA
85. Nițulescu Teodor PRM DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Oancea Viorel PNL NU
88. Olarean Aurel PD-L NU
89. Palăr Ionel PNL NU
90. Paveliu Marian Sorin PNL NU
91. Petrea Constantin PD-L NU
92. Plumb Rovana PSD DA
93. Popa Nicolae PC DA
94. Preda Ion PNL DA
95. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
96. Pupeză Viorel PSD DA
97. Pușcă Mircea Valer PNL NU
98. Racoceanu Viorel PD-L NU
99. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
100. Rus Ioan Aurel PRM DA
101. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
102. Sandu Gabriel PNL NU
103. Sârb Gheorghe PD-L NU
104. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
105. Scutaru Adrian George PNL NU
106. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
107. Seres Dénes UDMR DA
108. Stativă Irinel Ioan PSD DA
109. Stoica Ion - Abținere
110. Străchinaru Petre PD-L NU
111. Strungă Emil PNL NU
112. Szekely Levente Csaba UDMR DA
113. Tabără Valeriu PD-L NU
114. Tamás Sándor UDMR DA
115. Timar Liviu PSD DA
116. Timiș Ioan PNL NU
117. Toma Horia-Victor PNL NU
118. Toró Tiberiu UDMR DA
119. Tudor Marcu PRM DA
120. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
121. Ujeniuc Dragoș PNL NU
122. Ursărescu Dorinel PNL NU
123. Vainer Aurel Minoritati NU
124. Varga Attila UDMR DA
125. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
126. Vlădoiu Aurel PSD DA
127. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
128. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
129. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 27 mai 2020, 0:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro