Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2006 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2006, ora 13:12

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
PL 616/2006 privind înființarea Agenției Naționale de Integritate
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:259 86 59 22 42 19 10 12 9
- voturi pentru (DA):251 86 57 21 41 18 9 10 9
- voturi împotrivă (NU):5 - 2 1 1 - - 1 -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
37. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Cindrea Ioan PSD DA
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Anca PD-L NU
57. Constantinescu Viorel PSD DA
58. Corlățean Titus PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Diaconescu Renică PC DA
62. Dida Corneliu Ioan PSD DA
63. Dobre Traian PNL DA
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Dumitru PRM DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Eserghep Gelil PRM DA
76. Faina Constantin PC DA
77. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
78. Fenechiu Relu PNL DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian PC -
81. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM DA
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Georgescu Filip PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Gheorghe Valeriu PNL DA
90. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
91. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
92. Glăvan Ștefan PC DA
93. Gonțea Ion PD-L DA
94. Grigore Dan PD-L DA
95. Grosaru Mircea Minoritati NU
96. Gubandru Aurel PSD DA
97. Gușă Cozmin Horea - DA
98. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
99. Hanganu Romeo Octavian PC DA
100. Hoban Ioan PNL DA
101. Hoinaru Marian PNL DA
102. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ifrim Mircea PRM DA
106. Igaș Traian Constantin PD-L DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
109. Ionescu Daniel PSD DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
112. Iriza Marius PRM DA
113. Iustian Mircea Teodor PNL DA
114. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
115. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
119. Kovacs Attila UDMR DA
120. Lakatos Petru UDMR DA
121. Lificiu Petru - DA
122. Liga Dănuț PD-L DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Macaleți Costică PSD DA
125. Magheru Paul PRM DA
126. Man Mircea PD-L DA
127. Manda Iulian Claudiu PSD DA
128. Marian Dan Mihai PNL DA
129. Marin Constantin PSD DA
130. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Matei Cătălin Lucian PSD DA
134. Mazăre Alexandru PSD DA
135. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
136. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
137. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
138. Meir Nati - DA
139. Merce Ilie PRM NU
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Micula Cătălin PNL DA
142. Mihalache Sorin Dan PSD DA
143. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
144. Mircea Costache PRM DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L DA
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
147. Mitrea Miron Tudor PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PNL DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Muscă Monica Octavia - DA
159. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năstase Adrian PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nedelcu Gabriela PSD DA
164. Nica Dan PSD DA
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
169. Niță Constantin PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Oancea Viorel PNL DA
172. Olarean Aurel PD-L DA
173. Oltean Ioan PD-L DA
174. Olteanu Bogdan PNL DA
175. Ovidenie Costel - DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pardău Dumitru PNL DA
178. Paveliu Marian Sorin PNL DA
179. Păun Nicolae Minoritati DA
180. Petrea Constantin PD-L DA
181. Plumb Rovana PSD DA
182. Podgorean Radu PSD DA
183. Pop Claudiu Adrian PSD DA
184. Popa Cornel PNL DA
185. Popa Nicolae PC DA
186. Popeangă Petre PRM DA
187. Popescu Florin Aurelian PNL NU
188. Popescu Ionica Constanța PC DA
189. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
190. Preda Cezar-Florin PD-L DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
193. Pupeză Viorel PSD DA
194. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
195. Pușcaș Vasile PSD DA
196. Puzdrea Dumitru PD-L DA
197. Racoceanu Viorel PD-L DA
198. Raicu Romeo Marius PD-L DA
199. Rogin Marius PD-L DA
200. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
201. Rușanu Dan Radu PNL DA
202. Sanda Victor PSD DA
203. Sandu Gabriel PNL DA
204. Sandu-Capră Mihai PNL DA
205. Sasu Ion PSD DA
206. Săniuță Marian-Florian PSD DA
207. Sârb Gheorghe PD-L DA
208. Sârbu Marian PSD DA
209. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
210. Scutaru Adrian George PNL DA
211. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sirețeanu Mihail PSD DA
214. Stan Ioan PSD DA
215. Stan Ion PSD DA
216. Stanciu Anghel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Cristian PRM DA
219. Stănișoară Mihai PD-L DA
220. Stoica Ion - DA
221. Străchinaru Petre PD-L DA
222. Strungă Emil PNL NU
223. Szekely Levente Csaba UDMR DA
224. Știrbeț Cornel PNL DA
225. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
226. Știucă Alecsandru PSD DA
227. Tamás Sándor UDMR DA
228. Tămagă Constantin PSD DA
229. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
230. Tărniceru Petru PSD DA
231. Teodorescu George Alin PSD DA
232. Timar Liviu PSD DA
233. Timiș Ioan PNL DA
234. Todoran Pavel PSD DA
235. Toma Florentina Marilena PSD DA
236. Toma Horia-Victor PNL DA
237. Toró Tiberiu UDMR Abținere
238. Tudor Marcu PRM DA
239. Tudose Mihai PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasile Aurelia PSD DA
249. Vălean Adina Ioana PNL DA
250. Văsioiu Horia PD-L DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlădoiu Aurel PSD DA
253. Voicu Cătălin PSD DA
254. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
255. Voinea Florea PSD DA
256. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
257. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
258. Zegrean Augustin PD-L DA
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 8:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro