Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2019 > 10:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 februarie 2019, ora 10:18

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:112 64 19 11 4 4 2 5 3
- voturi pentru (DA):100 64 19 - 4 4 2 5 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:11 - - 11 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Borza Remus-Adrian - DA
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Buican Cristian PNL DA
22. Bulai Iulian USR Abținere
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Dehelean Silviu USR Abținere
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
38. Erdei Dolóczki István UDMR DA
39. Fădor Angelica PNL DA
40. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
41. Furtună Mirela PSD DA
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gherman Dumitru PSD DA
46. Gilia Claudia PSD DA
47. Giugea Nicolae PNL DA
48. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
49. Gudu Vasile PNL DA
50. Halici Nicușor PSD DA
51. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
52. Huncă Mihaela - DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Iordache Florin PSD DA
55. Itu Cornel PSD DA
56. Jivan Luminița-Maria PSD DA
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lungu Tudorița PNL DA
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Marica Petru-Sorin PSD DA
63. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
64. Mohaci Mihai PSD DA
65. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
66. Mușoiu Ștefan PSD DA
67. Neagu Nicolae PNL DA
68. Neață Eugen PSD DA
69. Nistor Laurențiu PSD DA
70. Niță Nicu PSD DA
71. Nosa Iuliu PSD DA
72. Olar Corneliu PNL DA
73. Oteșanu Daniela PSD DA
74. Paraschiv Rodica PSD DA
75. Păle Dănuț PSD DA
76. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
77. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
78. Pop Andrei PSD DA
79. Popa Florin PSD DA
80. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
81. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
82. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
83. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
84. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
85. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
86. Răduț Violeta PSD DA
87. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
88. Roman Florin-Claudiu PNL DA
89. Rotaru Alexandru PSD DA
90. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
91. Stancu Florinel PSD DA
92. Stănescu Alexandru PSD DA
93. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
94. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
95. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
96. Szabó Ödön UDMR DA
97. Șarapatin Elvira PSD DA
98. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
99. Șova Lucian PSD DA
100. Șovăială Constantin PNL DA
101. Ștefan Corneliu PSD DA
102. Terea Ioan PSD DA
103. Tîlvăr Angel PSD DA
104. Todor Adrian PSD DA
105. Toma Ilie PSD DA
106. Tudor Beatrice PSD DA
107. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
108. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
109. Velcea Nicolae PSD DA
110. Vlăducă Oana-Silvia - NU
111. Zainea Cornel USR Abținere
112. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro