Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2019 > 10:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 februarie 2019, ora 10:21

Poziție pe
ordinea de zi:
44
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 691/2018 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului 34/2015 privind reglementarea unor măsuri pentru stimularea absorbției fondurilor externe nerambursabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:136 71 25 13 7 4 5 7 4
- voturi pentru (DA):93 71 - - 7 4 3 7 1
- voturi împotrivă (NU):28 - 25 - - - 2 - 1
- abțineri:15 - - 13 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL NU
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PNL NU
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
34. Dehelean Silviu USR Abținere
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Fădor Angelica PNL NU
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
45. Furtună Mirela PSD DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gavrilă Camelia PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Gherman Dumitru PSD DA
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gudu Vasile PNL NU
56. Halici Nicușor PSD DA
57. Hărătău Elena PSD DA
58. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
59. Huncă Mihaela - Abținere
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
61. Iordache Florin PSD DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
64. Jivan Luminița-Maria PSD DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
67. Longher Victoria Minoritati DA
68. Lovin Dumitru ALDE DA
69. Lungu Tudorița PNL NU
70. Manole Petre-Florin PSD DA
71. Marica Petru-Sorin PSD DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
74. Mînzatu Roxana PSD DA
75. Mohaci Mihai PSD DA
76. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
77. Mușoiu Ștefan PSD DA
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD DA
80. Nicolae Andrei PSD DA
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Niță Nicu PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Olar Corneliu PNL NU
85. Oprea Dumitru PNL NU
86. Oteșanu Daniela PSD DA
87. Pană Adriana-Doina PSD DA
88. Paraschiv Rodica PSD DA
89. Pașcan Emil-Marius PMP NU
90. Pau Radu - Adrian - Abținere
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
94. Pop Tudor Rareș USR Abținere
95. Popa Florin PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
98. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
99. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
101. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
104. Roman Florin-Claudiu PNL NU
105. Roman Ioan Sorin PSD DA
106. Rotaru Alexandru PSD DA
107. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
108. Seres Dénes UDMR DA
109. Simion Lucian-Eduard PSD DA
110. Simionca Ionuț PMP DA
111. Simonis Alfred - Robert PSD DA
112. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
113. Stancu Florinel PSD DA
114. Stativă Irinel Ioan PSD DA
115. Stănescu Alexandru PSD DA
116. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
117. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
118. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
119. Szabó Ödön UDMR DA
120. Șarapatin Elvira PSD DA
121. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
122. Șotcan Theodora PSD DA
123. Șova Lucian PSD DA
124. Șovăială Constantin PNL NU
125. Ștefan Corneliu PSD DA
126. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
127. Tîlvăr Angel PSD DA
128. Todor Adrian PSD DA
129. Toma Ilie PSD DA
130. Tudor Beatrice PSD DA
131. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
132. Velcea Nicolae PSD DA
133. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
134. Vlăducă Oana-Silvia - NU
135. Zainea Cornel USR Abținere
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro