Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2019 > 10:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 februarie 2019, ora 10:33

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 430/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 61 20 15 12 8 3 7 1
- voturi pentru (DA):107 61 - 15 12 8 3 7 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:20 - 20 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL Abținere
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bodea Marius PNL Abținere
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Buican Cristian PNL Abținere
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL Abținere
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR DA
35. Csoma Botond UDMR DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
44. Florea Oana-Consuela PSD DA
45. Furtună Mirela PSD DA
46. Gavrilă Camelia PSD DA
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
48. Gherman Dumitru PSD DA
49. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Giugea Nicolae PNL Abținere
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Hărătău Elena PSD DA
55. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Ion Stelian-Cristian USR DA
60. Ioniță Antoneta PNL Abținere
61. Iordache Florin PSD DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
64. Korodi Attila UDMR DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Longher Victoria Minoritati DA
67. Lovin Dumitru ALDE DA
68. Lungu Tudorița PNL Abținere
69. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
73. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
74. Mohaci Mihai PSD DA
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
76. Movilă Petru PMP DA
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
78. Neagu Nicolae PNL Abținere
79. Neață Eugen PSD DA
80. Nicolae Andrei PSD DA
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Niță Nicu PSD DA
83. Olteanu Daniel ALDE DA
84. Oprea Dumitru PNL Abținere
85. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
86. Palăr Ionel PNL Abținere
87. Paraschiv Rodica PSD DA
88. Pașcan Emil-Marius PMP DA
89. Păle Dănuț PSD DA
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
91. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
96. Prună Cristina-Mădălina USR DA
97. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
98. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
101. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
102. Romanescu Cristinel PNL Abținere
103. Rotaru Alexandru PSD DA
104. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
105. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Simion Lucian-Eduard PSD DA
108. Simonis Alfred - Robert PSD DA
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
114. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
115. Șotcan Theodora PSD DA
116. Șovăială Constantin PNL Abținere
117. Teiș Alina PSD DA
118. Terea Ioan PSD DA
119. Todor Adrian PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tripa Florin-Dan PSD DA
122. Tudor Beatrice PSD DA
123. Varga Vasile PNL Abținere
124. Velcea Nicolae PSD DA
125. Vexler Silviu Minoritati DA
126. Zainea Cornel USR DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 1:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro