Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2019 > 16:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 februarie 2019, ora 16:30

Subiect vot: Adoptare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:332 117 52 19 18 8 8 13 15 51 14 6 7 4
- voturi pentru (DA):316 117 52 18 17 8 8 13 10 47 9 6 7 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:4 - - - - - - - 4 - - - - -
- nu au votat:12 - - 1 1 - - - 1 4 5 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
23. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
24. Bănicioiu Nicolae deputat - DA
25. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL DA
33. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bodea Marius deputat PNL DA
38. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
39. Bogaciu Alexandra-Corina deputat - DA
40. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
41. Bontea Vlad deputat PSD DA
42. Borza Remus-Adrian deputat - DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
45. Bran Ioana deputat PSD DA
46. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD -
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buican Cristian deputat PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulacu Romulus senator PNL DA
52. Bulai Iulian deputat USR DA
53. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
54. Burciu Cristina deputat PSD DA
55. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
56. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
57. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
58. Căciulă Aurel deputat PSD DA
59. Călin Ion deputat PSD DA
60. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
61. Cârciumaru Florin senator PSD DA
62. Cherecheș Florica deputat PNL DA
63. Chiriac Viorel deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
66. Ciocan Dan deputat PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - DA
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Cîțu Florin-Vasile senator PNL -
72. Cobuz Maricela deputat PSD DA
73. Cocoș Vasile deputat PSD DA
74. Codreanu Constantin deputat PMP DA
75. Constantin Daniel deputat - DA
76. Corlățean Titus senator PSD DA
77. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristache Cătălin deputat PMP DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
84. Csoma Botond deputat UDMR -
85. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
86. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
87. Culeafă Mihai deputat PNL DA
88. Cupșa Ioan deputat PNL DA
89. Dănăilă Leon senator PNL DA
90. Dehelean Silviu deputat USR DA
91. Derzsi Ákos senator UDMR DA
92. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
96. Dobre Mircea-Titus deputat - DA
97. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
98. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
99. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
100. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
101. Dogariu Eugen senator PSD DA
102. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - Abținere
103. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
104. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
105. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
106. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
107. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
108. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
109. Farago Petru deputat UDMR DA
110. Fălcoi Nicu senator USR DA
111. Federovici Doina Elena senator PSD DA
112. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
113. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
114. Floroiu Ionel deputat PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
117. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
120. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
121. Gherman Dumitru deputat PSD DA
122. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
123. Gilia Claudia deputat PSD DA
124. Giugea Nicolae deputat PNL DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL -
126. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
128. Hadârcă Ion senator ALDE DA
129. Halici Nicușor deputat PSD DA
130. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
132. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
133. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
134. Huncă Mihaela deputat - DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
136. Iancu Iulian deputat PSD DA
137. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Iftimie Neculai deputat PSD DA
140. Ilea Vasile senator PSD DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
144. Ionescu George deputat PNL DA
145. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
146. Iordache Florin deputat PSD DA
147. Iordache Virginel senator PSD DA
148. Itu Cornel deputat PSD DA
149. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
150. Korodi Attila deputat UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
152. László Attila senator UDMR DA
153. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
154. Longher Victoria deputat Minoritati DA
155. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
156. Lungu Tudorița deputat PNL DA
157. Lupașcu Costel deputat PSD DA
158. Lupu Victorel senator PSD -
159. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
160. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
161. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
162. Manoliu Dan senator PSD DA
163. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
164. Mareș Mara deputat PNL DA
165. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
166. Marin Gheorghe senator PSD DA
167. Marin Nicolae senator PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
170. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
171. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
172. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
174. Mirea Siminica senator PSD DA
175. Moga Nicolae senator PSD DA
176. Mohaci Mihai deputat PSD DA
177. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
179. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
180. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
182. Neagu Nicolae deputat PNL DA
183. Neață Eugen deputat PSD DA
184. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - Abținere
185. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
186. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
187. Nicolae Andrei deputat PSD DA
188. Nicolae Șerban senator PSD DA
189. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
190. Niță Mihai deputat ALDE DA
191. Niță Nicu deputat PSD DA
192. Nosa Iuliu deputat PSD DA
193. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
194. Olar Corneliu deputat PNL DA
195. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
196. Oprea Dumitru deputat PNL DA
197. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
198. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
199. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
200. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
201. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
202. Palăr Ionel deputat PNL DA
203. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
204. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
205. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
206. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
207. Pau Radu - Adrian deputat - -
208. Pavel Marian senator PSD DA
209. Păle Dănuț deputat PSD DA
210. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
211. Petrea Gabriel deputat PSD DA
212. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
213. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
214. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
215. Podașcă Gabriela-Maria deputat - Abținere
216. Ponta Victor-Viorel deputat - DA
217. Pop Andrei deputat PSD DA
218. Pop Gheorghe senator PSD DA
219. Pop Liviu-Marian senator PSD -
220. Popa Cornel senator PNL DA
221. Popa Florin deputat PSD DA
222. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
223. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
224. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
225. Popescu Pavel deputat PNL DA
226. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
227. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
228. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
229. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
230. Presură Alexandra deputat PSD DA
231. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
232. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
233. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
235. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
236. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
238. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
239. Răduț Violeta deputat PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD -
241. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
242. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
243. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
244. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
245. Roșca Lucreția deputat PSD DA
246. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
247. Rotaru Ion senator PSD DA
248. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
249. Ruse Mihai senator ALDE DA
250. Salan Viorel senator PSD DA
251. Savin Emanoil senator PSD DA
252. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
253. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
254. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
255. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
256. Seres Dénes deputat UDMR DA
257. Silistru Doina senator PSD DA
258. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
259. Simionca Ioan senator ALDE DA
260. Simionca Ionuț deputat PMP DA
261. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
262. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
263. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
264. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
265. Spânu Ion deputat - DA
266. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
267. Stan Ioan senator PSD DA
268. Stan Viorel deputat PSD DA
269. Stancu Florinel deputat PSD DA
270. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
271. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
272. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
273. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
274. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
275. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
276. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
277. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
278. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
279. Szabó Ödön deputat UDMR DA
280. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
281. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
282. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
283. Șișcu George deputat PNL DA
284. Șotcan Theodora deputat PSD DA
285. Șova Lucian deputat PSD DA
286. Șovăială Constantin deputat PNL DA
287. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
288. Ștefan Ion deputat PNL DA
289. Ștefan Viorel deputat PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
291. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
292. Teiș Alina deputat PSD DA
293. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
294. Terea Ioan deputat PSD DA
295. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
296. Todor Adrian deputat PSD DA
297. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
298. Toma Cătălin Dumitru senator PNL -
299. Toma Ilie deputat PSD DA
300. Toma Vasilică senator PSD DA
301. Tomac Eugen deputat PMP DA
302. Trăilă Cristina deputat PNL DA
303. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
304. Trufin Lucian senator PSD DA
305. Tudor Beatrice deputat PSD DA
306. Turcan Raluca deputat PNL DA
307. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
308. Turos Lóránd senator UDMR DA
309. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
310. Țapu Nazare Eugen senator PNL -
311. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
312. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
313. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
314. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
315. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
316. Vass Levente deputat UDMR DA
317. Văcaru Alin Vasile deputat - Abținere
318. Vela Ion-Marcel senator PNL -
319. Velcea Nicolae deputat PSD DA
320. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
321. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
322. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
323. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
324. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR -
325. Vlăducă Oana-Silvia deputat - DA
326. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
327. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
328. Vulpescu Ioan senator PSD DA
329. Weber Mihai deputat PSD DA
330. Wiener Adrian senator USR DA
331. Zainea Cornel deputat USR DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 17:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro