Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:00 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:00

Subiect vot: PL-x 27/2019 Art. 20 in formularea comisiei
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:381 129 61 24 15 18 8 14 1 62 20 8 8 11 2
- voturi pentru (DA):249 125 - - 14 18 - 11 - 62 - - 8 11 -
- voturi împotrivă (NU):132 4 61 24 1 - 8 3 1 - 20 8 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
6. Andronache Gabriel deputat PNL NU
7. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Bădălău Niculae senator PSD DA
22. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
24. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
25. Băsescu Traian senator - NU
26. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Bica Dănuț deputat PNL NU
33. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
34. Birchall Ana deputat PSD DA
35. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
36. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
37. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
38. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
40. Bodea Marius deputat PNL NU
41. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
42. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
43. Bontea Vlad deputat PSD DA
44. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
45. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
47. Bran Ioana deputat PSD NU
48. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buican Cristian deputat PNL NU
52. Bulacu Romulus senator PNL NU
53. Bulai Iulian deputat USR NU
54. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
55. Burciu Cristina deputat PSD DA
56. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
57. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
58. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
59. Caracota Iancu senator PNL NU
60. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
61. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
62. Căciulă Aurel deputat PSD DA
63. Călin Ion deputat PSD DA
64. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
65. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD NU
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
67. Cârciumaru Florin senator PSD DA
68. Cherecheș Florica deputat PNL NU
69. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
71. Chiriac Viorel deputat PSD DA
72. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
73. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
74. Ciocan Dan deputat PSD DA
75. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
76. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
77. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
78. Cîtea Vasile deputat PSD DA
79. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
80. Cobuz Maricela deputat PSD DA
81. Cocoș Vasile deputat PSD DA
82. Codreanu Constantin deputat PMP NU
83. Corlățean Titus senator PSD DA
84. Cosma Andreea deputat PSD DA
85. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
86. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
87. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
88. Crețu Gabriela senator PSD DA
89. Cristina Ioan senator PNL NU
90. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
91. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
92. Csép Éva-Andrea deputat UDMR NU
93. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati NU
94. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
95. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
96. Culeafă Mihai deputat PNL NU
97. Cupă Ion deputat ALDE DA
98. Cupșa Ioan deputat PNL NU
99. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
100. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
101. Dehelean Silviu deputat USR NU
102. Deneș Ioan senator PSD DA
103. Derzsi Ákos senator UDMR DA
104. Diaconescu Renică senator PSD DA
105. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
106. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
107. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
108. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
109. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
110. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
111. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
112. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
113. Dogariu Eugen senator PSD DA
114. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
115. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
116. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
117. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
118. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
119. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
120. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
121. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
122. Farago Petru deputat UDMR DA
123. Fălcoi Nicu senator USR NU
124. Federovici Doina Elena senator PSD DA
125. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
126. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
127. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
128. Florea Damian deputat PSD DA
129. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
130. Floroiu Ionel deputat PSD DA
131. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
132. Furic Iarco deputat Minoritati DA
133. Furtună Mirela deputat PSD DA
134. Ganea Ion senator PSD DA
135. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
136. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
137. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
138. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
139. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
140. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
141. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
142. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
143. Gherman Dumitru deputat PSD DA
144. Ghica Cristian senator USR NU
145. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
146. Ghinea Cristian deputat USR NU
147. Gilia Claudia deputat PSD DA
148. Giugea Nicolae deputat PNL NU
149. Goga Octavian deputat PSD DA
150. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
151. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
152. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
153. Gudu Vasile deputat PNL NU
154. Hadârcă Ion senator ALDE DA
155. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
156. Hărătău Elena deputat PSD DA
157. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
158. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
159. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
160. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
161. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
162. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
163. Iftimie Neculai deputat PSD DA
164. Ilea Vasile senator PSD DA
165. Ilie Viorel senator ALDE DA
166. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
167. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
168. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
169. Ionescu George deputat PNL NU
170. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
171. Iordache Florin deputat PSD DA
172. Iordache Virginel senator PSD DA
173. Iriza Scarlat senator PSD DA
174. Itu Cornel deputat PSD DA
175. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
176. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
177. Korodi Attila deputat UDMR DA
178. László Attila senator UDMR DA
179. Lazăr Sorin deputat PSD DA
180. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
181. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
182. Longher Victoria deputat Minoritati DA
183. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
184. Lungu Dan senator USR NU
185. Lungu Tudorița deputat PNL NU
186. Lupașcu Costel deputat PSD DA
187. Lupescu Dumitru deputat USR NU
188. Lupu Victorel senator PSD DA
189. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
190. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
191. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
192. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
193. Manoliu Dan senator PSD DA
194. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
195. Mareș Mara deputat PNL NU
196. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
197. Marin Gheorghe senator PSD DA
198. Marin Nicolae senator PSD DA
199. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
200. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
201. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
202. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
203. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
204. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
205. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
206. Mihu Ștefan senator PSD DA
207. Mirea Siminica senator PSD DA
208. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
209. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
210. Moga Nicolae senator PSD DA
211. Mohaci Mihai deputat PSD DA
212. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
213. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
214. Movilă Petru deputat PMP NU
215. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
216. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
217. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
218. Neagu Nicolae deputat PNL NU
219. Neață Eugen deputat PSD DA
220. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
221. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
222. Nicolae Andrei deputat PSD DA
223. Nicolae Șerban senator PSD DA
224. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
225. Nistor Laurențiu deputat PSD NU
226. Niță Ilie senator ALDE DA
227. Niță Mihai deputat ALDE DA
228. Niță Nicu deputat PSD DA
229. Nosa Iuliu deputat PSD DA
230. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
231. Olar Corneliu deputat PNL NU
232. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
233. Oprea Dumitru deputat PNL NU
234. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
235. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
236. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
237. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
238. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
239. Palăr Ionel deputat PNL NU
240. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
241. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
242. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
243. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
244. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
245. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
246. Pavel Marian senator PSD DA
247. Păle Dănuț deputat PSD DA
248. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
249. Pereș Alexandru senator PNL NU
250. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
251. Petrea Gabriel deputat PSD DA
252. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
253. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
254. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
255. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
256. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
257. Pop Andrei deputat PSD DA
258. Pop Gheorghe senator PSD DA
259. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
260. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
261. Popa Cornel senator PNL NU
262. Popa Florin deputat PSD DA
263. Popa Ion senator ALDE DA
264. Popa Mihai Valentin deputat PSD NU
265. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
266. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
267. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
268. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
269. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
270. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
271. Presură Alexandra deputat PSD DA
272. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
273. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
274. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
275. Radu Anișoara deputat PSD DA
276. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
277. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
278. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
279. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
280. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
281. Răduț Violeta deputat PSD DA
282. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
283. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
284. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
285. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
286. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
287. Romașcanu Lucian senator PSD DA
288. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
289. Rotaru Ion senator PSD DA
290. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
291. Ruse Mihai senator ALDE DA
292. Salan Viorel senator PSD DA
293. Savin Emanoil senator PSD DA
294. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
295. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
296. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
297. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
298. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
299. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
300. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
301. Seres Dénes deputat UDMR DA
302. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
303. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
304. Silistru Doina senator PSD DA
305. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
306. Simionca Ioan senator ALDE DA
307. Simionca Ionuț deputat PMP NU
308. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
309. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
310. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
311. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
312. Solomon Adrian deputat PSD DA
313. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
314. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
315. Stan Ioan senator PSD DA
316. Stan Viorel deputat PSD DA
317. Stancu Florinel deputat PSD DA
318. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
319. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
320. Stănescu Paul senator PSD DA
321. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
322. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
323. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
324. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
325. Suciu Matei deputat PSD DA
326. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
327. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
328. Szabó Ödön deputat UDMR DA
329. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
330. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
331. Șișcu George deputat PNL NU
332. Șoptică Costel senator PNL NU
333. Șotcan Theodora deputat PSD DA
334. Șova Lucian deputat PSD DA
335. Șovăială Constantin deputat PNL NU
336. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
337. Ștefan Ion deputat PNL NU
338. Ștefan Viorel deputat PSD DA
339. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
340. Tabugan Ion deputat ALDE DA
341. Tánczos Barna senator UDMR DA
342. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
343. Teiș Alina deputat PSD DA
344. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
345. Terea Ioan deputat PSD DA
346. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
347. Todor Adrian deputat PSD DA
348. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
349. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
350. Toma Vasilică senator PSD DA
351. Tomac Eugen deputat PMP NU
352. Trăilă Cristina deputat PNL NU
353. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
354. Trufin Lucian senator PSD DA
355. Tudor Beatrice deputat PSD DA
356. Turcan Raluca deputat PNL NU
357. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
358. Turos Lóránd senator UDMR DA
359. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
360. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
361. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
362. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
363. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
364. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
365. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
366. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
367. Velcea Nicolae deputat PSD DA
368. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
369. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
370. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
371. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
372. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
373. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
374. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
375. Vulpescu Ioan senator PSD DA
376. Weber Mihai deputat PSD DA
377. Wiener Adrian senator USR NU
378. Zainea Cornel deputat USR NU
379. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
380. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
381. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 6:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro