Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:00 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:00

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Amendament admis 5
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:388 130 61 25 17 19 9 14 1 63 20 8 8 11 2
- voturi pentru (DA):386 130 60 25 17 19 9 14 1 63 20 8 8 11 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Băsescu Traian senator - NU
28. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
34. Benkő Erika deputat UDMR DA
35. Bica Dănuț deputat PNL DA
36. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
37. Birchall Ana deputat PSD DA
38. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
41. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius deputat PNL DA
44. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
45. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
46. Bontea Vlad deputat PSD DA
47. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
48. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
50. Bran Ioana deputat PSD DA
51. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
54. Buican Cristian deputat PNL DA
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulacu Romulus senator PNL DA
57. Bulai Iulian deputat USR DA
58. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
59. Burciu Cristina deputat PSD DA
60. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
63. Caracota Iancu senator PNL DA
64. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
65. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
66. Căciulă Aurel deputat PSD DA
67. Călin Ion deputat PSD DA
68. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
69. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
70. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
71. Cârciumaru Florin senator PSD DA
72. Cherecheș Florica deputat PNL DA
73. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
74. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
75. Chiriac Viorel deputat PSD DA
76. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
77. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
78. Ciocan Dan deputat PSD DA
79. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
80. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
81. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
82. Cîtea Vasile deputat PSD DA
83. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
84. Cobuz Maricela deputat PSD DA
85. Cocoș Vasile deputat PSD DA
86. Codreanu Constantin deputat PMP DA
87. Corlățean Titus senator PSD DA
88. Cosma Andreea deputat PSD DA
89. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
90. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
91. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
92. Cristache Cătălin deputat PMP DA
93. Cristina Ioan senator PNL DA
94. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
95. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
96. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
97. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
98. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
99. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
100. Culeafă Mihai deputat PNL DA
101. Cupă Ion deputat ALDE DA
102. Cupșa Ioan deputat PNL DA
103. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
104. Dănăilă Leon senator PNL DA
105. Dehelean Silviu deputat USR DA
106. Deneș Ioan senator PSD DA
107. Derzsi Ákos senator UDMR DA
108. Diaconescu Renică senator PSD DA
109. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
110. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
111. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
112. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
113. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
114. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
115. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
116. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
117. Dogariu Eugen senator PSD DA
118. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
119. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
120. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
121. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
122. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
123. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
124. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
125. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
126. Farago Petru deputat UDMR DA
127. Fălcoi Nicu senator USR DA
128. Federovici Doina Elena senator PSD DA
129. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
130. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
131. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
132. Florea Damian deputat PSD DA
133. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
134. Floroiu Ionel deputat PSD DA
135. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
136. Furic Iarco deputat Minoritati DA
137. Furtună Mirela deputat PSD DA
138. Ganea Ion senator PSD DA
139. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
140. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
141. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
142. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
143. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
144. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL -
145. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
146. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
147. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
148. Gherman Dumitru deputat PSD DA
149. Ghica Cristian senator USR DA
150. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
151. Ghinea Cristian deputat USR DA
152. Gilia Claudia deputat PSD DA
153. Giugea Nicolae deputat PNL DA
154. Goga Octavian deputat PSD DA
155. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
156. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
157. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
158. Gudu Vasile deputat PNL DA
159. Hadârcă Ion senator ALDE DA
160. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
161. Hărătău Elena deputat PSD DA
162. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
163. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
166. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
167. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
168. Iftimie Neculai deputat PSD DA
169. Ilea Vasile senator PSD DA
170. Ilie Viorel senator ALDE DA
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
174. Ionescu George deputat PNL DA
175. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
176. Iordache Florin deputat PSD DA
177. Iordache Virginel senator PSD DA
178. Iriza Scarlat senator PSD DA
179. Itu Cornel deputat PSD DA
180. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
181. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
182. Korodi Attila deputat UDMR DA
183. László Attila senator UDMR DA
184. Lazăr Sorin deputat PSD DA
185. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
186. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
187. Longher Victoria deputat Minoritati DA
188. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
189. Lungu Dan senator USR DA
190. Lungu Tudorița deputat PNL DA
191. Lupașcu Costel deputat PSD DA
192. Lupescu Dumitru deputat USR DA
193. Lupu Victorel senator PSD DA
194. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
195. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
196. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
197. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
198. Manoliu Dan senator PSD DA
199. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
200. Mareș Mara deputat PNL DA
201. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
202. Marin Gheorghe senator PSD DA
203. Marin Nicolae senator PSD DA
204. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
205. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
206. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
207. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
208. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
209. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
210. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
211. Mihu Ștefan senator PSD DA
212. Mirea Siminica senator PSD DA
213. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
214. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
215. Moga Nicolae senator PSD DA
216. Mohaci Mihai deputat PSD DA
217. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
218. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
219. Movilă Petru deputat PMP DA
220. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
221. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
222. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
223. Neagu Nicolae deputat PNL DA
224. Neață Eugen deputat PSD DA
225. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
226. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
227. Nicolae Andrei deputat PSD DA
228. Nicolae Șerban senator PSD DA
229. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
230. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
231. Niță Ilie senator ALDE DA
232. Niță Mihai deputat ALDE DA
233. Niță Nicu deputat PSD DA
234. Nosa Iuliu deputat PSD DA
235. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
236. Olar Corneliu deputat PNL DA
237. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
238. Oprea Dumitru deputat PNL DA
239. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
240. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
241. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
242. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
243. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
244. Palăr Ionel deputat PNL DA
245. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
246. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
247. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
248. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
249. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
250. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
251. Pavel Marian senator PSD DA
252. Păle Dănuț deputat PSD DA
253. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
254. Pereș Alexandru senator PNL DA
255. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
256. Petrea Gabriel deputat PSD DA
257. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
258. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
259. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
260. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
261. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
262. Pop Andrei deputat PSD DA
263. Pop Gheorghe senator PSD DA
264. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
265. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
266. Popa Cornel senator PNL DA
267. Popa Florin deputat PSD DA
268. Popa Ion senator ALDE DA
269. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
270. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
271. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
272. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
273. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
274. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
275. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
276. Presură Alexandra deputat PSD DA
277. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
278. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
279. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
280. Radu Anișoara deputat PSD DA
281. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
282. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
283. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
284. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
285. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
286. Răduț Violeta deputat PSD DA
287. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
288. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
289. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
290. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
291. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
292. Romașcanu Lucian senator PSD DA
293. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
294. Rotaru Ion senator PSD DA
295. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
296. Ruse Mihai senator ALDE DA
297. Salan Viorel senator PSD DA
298. Savin Emanoil senator PSD DA
299. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
300. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
301. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
302. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
303. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
304. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
305. Seres Dénes deputat UDMR DA
306. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
307. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
308. Silistru Doina senator PSD DA
309. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
310. Simionca Ioan senator ALDE DA
311. Simionca Ionuț deputat PMP DA
312. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
313. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
314. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
315. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
316. Solomon Adrian deputat PSD DA
317. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
318. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
319. Stan Ioan senator PSD DA
320. Stan Viorel deputat PSD DA
321. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
322. Stancu Florinel deputat PSD DA
323. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
324. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
325. Stănescu Paul senator PSD DA
326. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
327. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
328. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
329. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
330. Suciu Matei deputat PSD DA
331. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
332. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
333. Szabó Ödön deputat UDMR DA
334. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
335. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
336. Șișcu George deputat PNL DA
337. Șoptică Costel senator PNL DA
338. Șotcan Theodora deputat PSD DA
339. Șova Lucian deputat PSD DA
340. Șovăială Constantin deputat PNL DA
341. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
342. Ștefan Ion deputat PNL DA
343. Ștefan Viorel deputat PSD DA
344. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
345. Tabugan Ion deputat ALDE DA
346. Tánczos Barna senator UDMR DA
347. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
348. Teiș Alina deputat PSD DA
349. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
350. Terea Ioan deputat PSD DA
351. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
352. Todor Adrian deputat PSD DA
353. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
354. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
355. Toma Vasilică senator PSD DA
356. Tomac Eugen deputat PMP DA
357. Trăilă Cristina deputat PNL DA
358. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
359. Trufin Lucian senator PSD DA
360. Tudor Beatrice deputat PSD DA
361. Turcan Raluca deputat PNL DA
362. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
363. Turos Lóránd senator UDMR DA
364. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
365. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
366. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
367. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
368. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
369. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
370. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
371. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
372. Vass Levente deputat UDMR DA
373. Velcea Nicolae deputat PSD DA
374. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
375. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
376. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
377. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
378. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
379. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
380. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
381. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
382. Vulpescu Ioan senator PSD DA
383. Weber Mihai deputat PSD DA
384. Wiener Adrian senator USR DA
385. Zainea Cornel deputat USR DA
386. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
387. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
388. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 9:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro