Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:03 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:03

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr.3/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:393 134 61 26 15 19 9 13 1 65 21 9 7 11 2
- voturi pentru (DA):263 133 - - 15 19 - 13 - 65 - - 7 11 -
- voturi împotrivă (NU):129 - 61 26 - - 9 - 1 - 21 9 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Arcaș Viorel senator PSD DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
17. Avram Constantin deputat ALDE DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Bădălău Niculae senator PSD DA
25. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
26. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
27. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
28. Băsescu Traian senator - NU
29. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Bica Dănuț deputat PNL NU
36. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
37. Birchall Ana deputat PSD DA
38. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
41. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
43. Bodea Marius deputat PNL NU
44. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
45. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
46. Bontea Vlad deputat PSD DA
47. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
48. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
50. Bran Ioana deputat PSD DA
51. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
54. Buican Cristian deputat PNL NU
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulacu Romulus senator PNL NU
57. Bulai Iulian deputat USR NU
58. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
59. Burciu Cristina deputat PSD DA
60. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
62. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
63. Caracota Iancu senator PNL NU
64. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
65. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
66. Căciulă Aurel deputat PSD DA
67. Călin Ion deputat PSD DA
68. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
69. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
70. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
71. Cârciumaru Florin senator PSD DA
72. Cherecheș Florica deputat PNL NU
73. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
74. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
75. Chiriac Viorel deputat PSD DA
76. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
77. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
78. Ciocan Dan deputat PSD DA
79. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
80. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
81. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
82. Cîtea Vasile deputat PSD DA
83. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
84. Cobuz Maricela deputat PSD DA
85. Cocoș Vasile deputat PSD DA
86. Codreanu Constantin deputat PMP NU
87. Corlățean Titus senator PSD DA
88. Cosma Andreea deputat PSD DA
89. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
90. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
91. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
92. Crețu Gabriela senator PSD DA
93. Cristache Cătălin deputat PMP NU
94. Cristina Ioan senator PNL NU
95. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
96. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
97. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
98. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
99. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
100. Culeafă Mihai deputat PNL NU
101. Cupă Ion deputat ALDE DA
102. Cupșa Ioan deputat PNL NU
103. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
104. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
105. Dănăilă Leon senator PNL NU
106. Dehelean Silviu deputat USR NU
107. Deneș Ioan senator PSD DA
108. Derzsi Ákos senator UDMR DA
109. Diaconescu Renică senator PSD DA
110. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
111. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
112. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
113. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
114. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
115. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
116. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
117. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
118. Dogariu Eugen senator PSD DA
119. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
120. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
121. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
122. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
123. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
124. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
125. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
126. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
127. Farago Petru deputat UDMR DA
128. Fălcoi Nicu senator USR NU
129. Federovici Doina Elena senator PSD DA
130. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
131. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
132. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
133. Florea Damian deputat PSD DA
134. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
135. Floroiu Ionel deputat PSD DA
136. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
137. Furic Iarco deputat Minoritati DA
138. Furtună Mirela deputat PSD DA
139. Ganea Ion senator PSD DA
140. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
141. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
142. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
143. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
144. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
145. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
146. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
147. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
148. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
149. Gherman Dumitru deputat PSD DA
150. Ghica Cristian senator USR NU
151. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
152. Ghinea Cristian deputat USR NU
153. Gilia Claudia deputat PSD DA
154. Giugea Nicolae deputat PNL NU
155. Goga Octavian deputat PSD DA
156. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
157. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
158. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
159. Gudu Vasile deputat PNL NU
160. Hadârcă Ion senator ALDE DA
161. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
162. Hărătău Elena deputat PSD DA
163. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
164. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
165. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
166. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
167. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
168. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
169. Iftimie Neculai deputat PSD DA
170. Ilea Vasile senator PSD DA
171. Ilie Viorel senator ALDE DA
172. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
173. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
174. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
175. Ionescu George deputat PNL NU
176. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
177. Iordache Florin deputat PSD DA
178. Iordache Virginel senator PSD DA
179. Iriza Scarlat senator PSD DA
180. Itu Cornel deputat PSD DA
181. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
182. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
183. Korodi Attila deputat UDMR DA
184. László Attila senator UDMR DA
185. Lazăr Sorin deputat PSD DA
186. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
187. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
188. Longher Victoria deputat Minoritati DA
189. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
190. Lungu Dan senator USR NU
191. Lungu Tudorița deputat PNL NU
192. Lupașcu Costel deputat PSD DA
193. Lupescu Dumitru deputat USR NU
194. Lupu Victorel senator PSD DA
195. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
196. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
197. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
198. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
199. Manoliu Dan senator PSD DA
200. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
201. Mareș Mara deputat PNL NU
202. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
203. Marin Gheorghe senator PSD DA
204. Marin Nicolae senator PSD DA
205. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
206. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
207. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
208. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
209. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
210. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
211. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
212. Mihu Ștefan senator PSD DA
213. Mirea Siminica senator PSD DA
214. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
215. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
216. Moga Nicolae senator PSD DA
217. Mohaci Mihai deputat PSD DA
218. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
219. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
220. Movilă Petru deputat PMP NU
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
222. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
223. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
224. Neagu Nicolae deputat PNL NU
225. Neață Eugen deputat PSD DA
226. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
227. Nicolae Andrei deputat PSD DA
228. Nicolae Șerban senator PSD DA
229. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
230. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
231. Niță Ilie senator ALDE DA
232. Niță Mihai deputat ALDE DA
233. Niță Nicu deputat PSD DA
234. Nosa Iuliu deputat PSD DA
235. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
236. Olar Corneliu deputat PNL NU
237. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
238. Oprea Dumitru deputat PNL NU
239. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
240. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
241. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
242. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
243. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
244. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
245. Palăr Ionel deputat PNL NU
246. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
247. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
248. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
249. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
250. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
251. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
252. Pavel Marian senator PSD DA
253. Păle Dănuț deputat PSD DA
254. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
255. Pereș Alexandru senator PNL NU
256. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
257. Petrea Gabriel deputat PSD DA
258. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
259. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
260. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
261. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
262. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
263. Pop Andrei deputat PSD DA
264. Pop Gheorghe senator PSD DA
265. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
266. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
267. Popa Cornel senator PNL NU
268. Popa Florin deputat PSD DA
269. Popa Ion senator ALDE DA
270. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
271. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
272. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
273. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
274. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
275. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
276. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
277. Presură Alexandra deputat PSD DA
278. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
279. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
280. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
281. Radu Anișoara deputat PSD DA
282. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
283. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
284. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
285. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
286. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
287. Răduț Violeta deputat PSD DA
288. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
289. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
290. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
291. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
292. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
293. Romașcanu Lucian senator PSD DA
294. Roșca Lucreția deputat PSD -
295. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
296. Rotaru Ion senator PSD DA
297. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
298. Ruse Mihai senator ALDE DA
299. Salan Viorel senator PSD DA
300. Savin Emanoil senator PSD DA
301. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
302. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
303. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
304. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
305. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
306. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
307. Seres Dénes deputat UDMR DA
308. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
309. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
310. Silistru Doina senator PSD DA
311. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
312. Simionca Ioan senator ALDE DA
313. Simionca Ionuț deputat PMP NU
314. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
315. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
316. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
317. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
318. Solomon Adrian deputat PSD DA
319. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
320. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
321. Stan Ioan senator PSD DA
322. Stan Viorel deputat PSD DA
323. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
324. Stancu Florinel deputat PSD DA
325. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
326. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
327. Stănescu Paul senator PSD DA
328. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
329. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
330. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
331. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
332. Suciu Matei deputat PSD DA
333. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
334. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
335. Szabó Ödön deputat UDMR DA
336. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
337. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
338. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
339. Șișcu George deputat PNL NU
340. Șoptică Costel senator PNL NU
341. Șotcan Theodora deputat PSD DA
342. Șova Lucian deputat PSD DA
343. Șovăială Constantin deputat PNL NU
344. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
345. Ștefan Ion deputat PNL NU
346. Ștefan Viorel deputat PSD DA
347. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
348. Tabugan Ion deputat ALDE DA
349. Tánczos Barna senator UDMR DA
350. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
351. Teiș Alina deputat PSD DA
352. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
353. Terea Ioan deputat PSD DA
354. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
355. Todor Adrian deputat PSD DA
356. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
357. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
358. Toma Ilie deputat PSD DA
359. Toma Vasilică senator PSD DA
360. Tomac Eugen deputat PMP NU
361. Trăilă Cristina deputat PNL NU
362. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
363. Trufin Lucian senator PSD DA
364. Tudor Beatrice deputat PSD DA
365. Turcan Raluca deputat PNL NU
366. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
367. Turos Lóránd senator UDMR DA
368. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
369. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
370. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
371. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
372. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
373. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
374. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
375. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
376. Vass Levente deputat UDMR DA
377. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
378. Velcea Nicolae deputat PSD DA
379. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
380. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
381. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
382. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
383. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
384. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
385. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
386. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
387. Vulpescu Ioan senator PSD DA
388. Weber Mihai deputat PSD DA
389. Wiener Adrian senator USR NU
390. Zainea Cornel deputat USR NU
391. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
392. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
393. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 2 aprilie 2020, 1:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro