Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:12 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:12

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr.1/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:393 136 62 22 17 19 7 14 1 65 21 8 8 11 2
- voturi pentru (DA):270 136 - - 17 19 - 14 - 65 - - 8 11 -
- voturi împotrivă (NU):123 - 62 22 - - 7 - 1 - 21 8 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Arcaș Viorel senator PSD DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
17. Avram Constantin deputat ALDE DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Băsescu Traian senator - NU
28. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Benkő Erika deputat UDMR DA
35. Bica Dănuț deputat PNL NU
36. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
37. Birchall Ana deputat PSD DA
38. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
41. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
43. Bodea Marius deputat PNL NU
44. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
45. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
46. Bontea Vlad deputat PSD DA
47. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
48. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
50. Bran Ioana deputat PSD DA
51. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
54. Buican Cristian deputat PNL NU
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulacu Romulus senator PNL NU
57. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
58. Burciu Cristina deputat PSD DA
59. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
61. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
62. Caracota Iancu senator PNL NU
63. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
64. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
65. Căciulă Aurel deputat PSD DA
66. Călin Ion deputat PSD DA
67. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
68. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
69. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
70. Cârciumaru Florin senator PSD DA
71. Cherecheș Florica deputat PNL NU
72. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chiriac Viorel deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
76. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
77. Ciocan Dan deputat PSD DA
78. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
79. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
80. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
81. Cîtea Vasile deputat PSD DA
82. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
83. Cobuz Maricela deputat PSD DA
84. Cocoș Vasile deputat PSD DA
85. Codreanu Constantin deputat PMP NU
86. Corlățean Titus senator PSD DA
87. Cosma Andreea deputat PSD DA
88. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
89. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
90. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
91. Crețu Gabriela senator PSD DA
92. Cristache Cătălin deputat PMP NU
93. Cristina Ioan senator PNL NU
94. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
95. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
96. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
97. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
98. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
99. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
100. Culeafă Mihai deputat PNL NU
101. Cupă Ion deputat ALDE DA
102. Cupșa Ioan deputat PNL NU
103. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
104. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
105. Dănăilă Leon senator PNL NU
106. Dehelean Silviu deputat USR NU
107. Deneș Ioan senator PSD DA
108. Derzsi Ákos senator UDMR DA
109. Diaconescu Renică senator PSD DA
110. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
111. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
112. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
113. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
114. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
115. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
116. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
117. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
118. Dogariu Eugen senator PSD DA
119. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
120. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
121. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
122. Drulă Cătălin deputat USR NU
123. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
124. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
125. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
126. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
127. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
128. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
129. Farago Petru deputat UDMR DA
130. Federovici Doina Elena senator PSD DA
131. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
132. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
133. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
134. Florea Damian deputat PSD DA
135. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
136. Floroiu Ionel deputat PSD DA
137. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
138. Furic Iarco deputat Minoritati DA
139. Furtună Mirela deputat PSD DA
140. Ganea Ion senator PSD DA
141. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
142. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
143. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
144. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
145. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
146. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
147. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
148. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
149. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
150. Gherman Dumitru deputat PSD DA
151. Ghica Cristian senator USR NU
152. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
153. Gilia Claudia deputat PSD DA
154. Giugea Nicolae deputat PNL NU
155. Goga Octavian deputat PSD DA
156. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
157. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
158. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
159. Gudu Vasile deputat PNL NU
160. Hadârcă Ion senator ALDE DA
161. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
162. Hărătău Elena deputat PSD DA
163. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
166. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
167. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
168. Iftimie Neculai deputat PSD DA
169. Ilea Vasile senator PSD DA
170. Ilie Viorel senator ALDE DA
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
174. Ionescu George deputat PNL NU
175. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
176. Iordache Florin deputat PSD DA
177. Iordache Virginel senator PSD DA
178. Iriza Scarlat senator PSD DA
179. Itu Cornel deputat PSD DA
180. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
181. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
182. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
183. Korodi Attila deputat UDMR DA
184. László Attila senator UDMR DA
185. Lazăr Sorin deputat PSD DA
186. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
187. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
188. Longher Victoria deputat Minoritati DA
189. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
190. Lungu Dan senator USR NU
191. Lungu Tudorița deputat PNL NU
192. Lupașcu Costel deputat PSD DA
193. Lupescu Dumitru deputat USR NU
194. Lupu Victorel senator PSD DA
195. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
196. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
197. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
198. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
199. Manoliu Dan senator PSD DA
200. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
201. Mareș Mara deputat PNL NU
202. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
203. Marin Gheorghe senator PSD DA
204. Marin Nicolae senator PSD DA
205. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
206. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
207. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
208. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
209. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
210. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
211. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
212. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
213. Mihu Ștefan senator PSD DA
214. Mirea Siminica senator PSD DA
215. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
216. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
217. Moga Nicolae senator PSD DA
218. Mohaci Mihai deputat PSD DA
219. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
220. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
221. Movilă Petru deputat PMP NU
222. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
223. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
224. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
225. Neagu Nicolae deputat PNL NU
226. Neață Eugen deputat PSD DA
227. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
228. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
229. Nicolae Andrei deputat PSD DA
230. Nicolae Șerban senator PSD DA
231. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
232. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
233. Niță Ilie senator ALDE DA
234. Niță Mihai deputat ALDE DA
235. Niță Nicu deputat PSD DA
236. Nosa Iuliu deputat PSD DA
237. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
238. Olar Corneliu deputat PNL NU
239. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
240. Oprea Dumitru deputat PNL NU
241. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
242. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
243. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
244. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
245. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
246. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
247. Palăr Ionel deputat PNL NU
248. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
249. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
250. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
251. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
252. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
253. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
254. Pavel Marian senator PSD DA
255. Păle Dănuț deputat PSD DA
256. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
257. Pereș Alexandru senator PNL NU
258. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
259. Petrea Gabriel deputat PSD DA
260. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
261. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
262. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
263. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
264. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
265. Plumb Rovana deputat PSD DA
266. Pop Andrei deputat PSD DA
267. Pop Gheorghe senator PSD DA
268. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
269. Popa Cornel senator PNL NU
270. Popa Florin deputat PSD DA
271. Popa Ion senator ALDE DA
272. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
273. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
274. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
275. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
276. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
277. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
278. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
279. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
280. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
281. Presură Alexandra deputat PSD DA
282. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
283. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
284. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
285. Radu Anișoara deputat PSD DA
286. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
287. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
288. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
289. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
290. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
291. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
292. Răduț Violeta deputat PSD DA
293. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
294. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
295. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
296. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
297. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
298. Romașcanu Lucian senator PSD DA
299. Roșca Lucreția deputat PSD DA
300. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
301. Rotaru Ion senator PSD DA
302. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
303. Salan Viorel senator PSD DA
304. Savin Emanoil senator PSD DA
305. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
306. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
307. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
308. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
309. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
310. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
311. Seres Dénes deputat UDMR DA
312. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
313. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
314. Silistru Doina senator PSD DA
315. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
316. Simionca Ioan senator ALDE DA
317. Simionca Ionuț deputat PMP NU
318. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
319. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
320. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
321. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
322. Solomon Adrian deputat PSD DA
323. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
324. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
325. Stan Ioan senator PSD DA
326. Stan Viorel deputat PSD DA
327. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
328. Stancu Florinel deputat PSD DA
329. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
330. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
331. Stănescu Paul senator PSD DA
332. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
333. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
334. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
335. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
336. Suciu Matei deputat PSD DA
337. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
338. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
339. Szabó Ödön deputat UDMR DA
340. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
341. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
342. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
343. Șișcu George deputat PNL NU
344. Șoptică Costel senator PNL NU
345. Șova Lucian deputat PSD DA
346. Șovăială Constantin deputat PNL NU
347. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
348. Ștefan Ion deputat PNL NU
349. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
350. Tabugan Ion deputat ALDE DA
351. Tánczos Barna senator UDMR DA
352. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
353. Teiș Alina deputat PSD DA
354. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
355. Terea Ioan deputat PSD DA
356. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
357. Todor Adrian deputat PSD DA
358. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
359. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
360. Toma Ilie deputat PSD DA
361. Toma Vasilică senator PSD DA
362. Trăilă Cristina deputat PNL NU
363. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
364. Trufin Lucian senator PSD DA
365. Tudor Beatrice deputat PSD DA
366. Turcan Raluca deputat PNL NU
367. Turos Lóránd senator UDMR DA
368. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
369. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
370. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
371. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
372. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
373. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
374. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
375. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
376. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
377. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
378. Velcea Nicolae deputat PSD DA
379. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
380. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
381. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
382. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
383. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
384. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
385. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
386. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
387. Vulpescu Ioan senator PSD DA
388. Weber Mihai deputat PSD DA
389. Wiener Adrian senator USR NU
390. Zainea Cornel deputat USR NU
391. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
392. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
393. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 6:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro