Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:15 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:15

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr.6/04/01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:395 139 59 26 18 19 5 15 1 64 21 9 8 10 1
- voturi pentru (DA):272 139 - - 18 19 - 14 - 64 - - 8 10 -
- voturi împotrivă (NU):122 - 59 26 - - 5 - 1 - 21 9 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Arcaș Viorel senator PSD DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
17. Avram Constantin deputat ALDE DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Bădălău Niculae senator PSD DA
25. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
26. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
27. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
28. Băsescu Traian senator - NU
29. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Benkő Erika deputat UDMR DA
36. Bica Dănuț deputat PNL NU
37. Birchall Ana deputat PSD DA
38. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
39. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
40. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
42. Bodea Marius deputat PNL NU
43. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
44. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
45. Bontea Vlad deputat PSD DA
46. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
47. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
49. Bran Ioana deputat PSD DA
50. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
53. Buican Cristian deputat PNL NU
54. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
55. Bulacu Romulus senator PNL NU
56. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
57. Burciu Cristina deputat PSD DA
58. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
59. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
60. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
61. Caracota Iancu senator PNL NU
62. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
63. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
64. Căciulă Aurel deputat PSD DA
65. Călin Ion deputat PSD DA
66. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
67. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
68. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
69. Cârciumaru Florin senator PSD DA
70. Cherecheș Florica deputat PNL NU
71. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
73. Chiriac Viorel deputat PSD DA
74. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
75. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
76. Ciocan Dan deputat PSD DA
77. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
78. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
79. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
82. Cobuz Maricela deputat PSD DA
83. Cocoș Vasile deputat PSD DA
84. Codreanu Constantin deputat PMP NU
85. Corlățean Titus senator PSD DA
86. Cosma Andreea deputat PSD DA
87. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
88. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
89. Cristina Ioan senator PNL NU
90. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
91. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
92. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
93. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
96. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
97. Culeafă Mihai deputat PNL NU
98. Cupă Ion deputat ALDE DA
99. Cupșa Ioan deputat PNL NU
100. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
101. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
102. Dănăilă Leon senator PNL NU
103. Dehelean Silviu deputat USR NU
104. Deneș Ioan senator PSD DA
105. Derzsi Ákos senator UDMR DA
106. Diaconescu Renică senator PSD DA
107. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
108. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
111. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
112. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
113. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
114. Dogariu Eugen senator PSD DA
115. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
116. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
117. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
118. Drulă Cătălin deputat USR NU
119. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
120. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
121. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
122. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
123. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
124. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
125. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
126. Farago Petru deputat UDMR DA
127. Fălcoi Nicu senator USR NU
128. Federovici Doina Elena senator PSD DA
129. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
130. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
131. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati -
132. Florea Damian deputat PSD DA
133. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
134. Floroiu Ionel deputat PSD DA
135. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
136. Furic Iarco deputat Minoritati DA
137. Furtună Mirela deputat PSD DA
138. Ganea Ion senator PSD DA
139. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
140. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
141. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
142. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
143. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
144. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
145. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
146. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
147. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
148. Gherman Dumitru deputat PSD DA
149. Ghica Cristian senator USR NU
150. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
151. Ghinea Cristian deputat USR NU
152. Gilia Claudia deputat PSD DA
153. Giugea Nicolae deputat PNL NU
154. Goga Octavian deputat PSD DA
155. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
156. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
157. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
158. Gudu Vasile deputat PNL NU
159. Hadârcă Ion senator ALDE DA
160. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
161. Hărătău Elena deputat PSD DA
162. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
163. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
166. Iancu Iulian deputat PSD DA
167. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
168. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
169. Iftimie Neculai deputat PSD DA
170. Ilea Vasile senator PSD DA
171. Ilie Viorel senator ALDE DA
172. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
173. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
174. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
175. Ionescu George deputat PNL NU
176. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
177. Iordache Florin deputat PSD DA
178. Iordache Virginel senator PSD DA
179. Iriza Scarlat senator PSD DA
180. Itu Cornel deputat PSD DA
181. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
182. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
183. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
184. Korodi Attila deputat UDMR DA
185. László Attila senator UDMR DA
186. Lazăr Sorin deputat PSD DA
187. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
188. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
189. Longher Victoria deputat Minoritati DA
190. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
191. Lungu Dan senator USR NU
192. Lungu Tudorița deputat PNL NU
193. Lupașcu Costel deputat PSD DA
194. Lupescu Dumitru deputat USR NU
195. Lupu Victorel senator PSD DA
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
198. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
199. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
200. Manoliu Dan senator PSD DA
201. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
202. Mareș Mara deputat PNL NU
203. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
204. Marin Gheorghe senator PSD DA
205. Marin Nicolae senator PSD DA
206. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
207. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
208. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
209. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
210. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
211. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
212. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
213. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
214. Mihu Ștefan senator PSD DA
215. Mirea Siminica senator PSD DA
216. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
217. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
218. Moga Nicolae senator PSD DA
219. Mohaci Mihai deputat PSD DA
220. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
221. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
222. Movilă Petru deputat PMP NU
223. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
224. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
225. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
226. Neagu Nicolae deputat PNL NU
227. Neață Eugen deputat PSD DA
228. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
229. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
230. Nicolae Andrei deputat PSD DA
231. Nicolae Șerban senator PSD DA
232. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
233. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
234. Niță Ilie senator ALDE DA
235. Niță Mihai deputat ALDE DA
236. Niță Nicu deputat PSD DA
237. Nosa Iuliu deputat PSD DA
238. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
239. Olar Corneliu deputat PNL NU
240. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
241. Oprea Dumitru deputat PNL NU
242. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
243. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
244. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
245. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
246. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
247. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
248. Palăr Ionel deputat PNL NU
249. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
250. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
251. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
252. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
253. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
254. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
255. Pavel Marian senator PSD DA
256. Păle Dănuț deputat PSD DA
257. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
258. Pereș Alexandru senator PNL NU
259. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
260. Petrea Gabriel deputat PSD DA
261. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
262. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
263. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
264. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
265. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
266. Plumb Rovana deputat PSD DA
267. Pop Andrei deputat PSD DA
268. Pop Gheorghe senator PSD DA
269. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
270. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
271. Popa Cornel senator PNL NU
272. Popa Florin deputat PSD DA
273. Popa Ion senator ALDE DA
274. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
275. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
276. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
277. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
278. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
279. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
280. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
281. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
282. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
283. Presură Alexandra deputat PSD DA
284. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
285. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
286. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
287. Radu Anișoara deputat PSD DA
288. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
289. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
290. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
291. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
292. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
293. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
294. Răduț Violeta deputat PSD DA
295. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
296. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
297. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
298. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
299. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
300. Romașcanu Lucian senator PSD DA
301. Roșca Lucreția deputat PSD DA
302. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
303. Rotaru Ion senator PSD DA
304. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
305. Salan Viorel senator PSD DA
306. Savin Emanoil senator PSD DA
307. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
308. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
309. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
310. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
311. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
312. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
313. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
314. Seres Dénes deputat UDMR DA
315. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
316. Silistru Doina senator PSD DA
317. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
318. Simionca Ioan senator ALDE DA
319. Simionca Ionuț deputat PMP NU
320. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
321. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
322. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
323. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
324. Solomon Adrian deputat PSD DA
325. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
326. Stan Ioan senator PSD DA
327. Stan Viorel deputat PSD DA
328. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
329. Stancu Florinel deputat PSD DA
330. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
331. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
332. Stănescu Paul senator PSD DA
333. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
334. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
335. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
336. Suciu Matei deputat PSD DA
337. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
338. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
339. Szabó Ödön deputat UDMR DA
340. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
341. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
342. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
343. Șișcu George deputat PNL NU
344. Șoptică Costel senator PNL NU
345. Șotcan Theodora deputat PSD DA
346. Șova Lucian deputat PSD DA
347. Șovăială Constantin deputat PNL NU
348. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
349. Ștefan Viorel deputat PSD DA
350. Tabugan Ion deputat ALDE DA
351. Tánczos Barna senator UDMR DA
352. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
353. Teiș Alina deputat PSD DA
354. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
355. Terea Ioan deputat PSD DA
356. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
357. Todor Adrian deputat PSD DA
358. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
359. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
360. Toma Ilie deputat PSD DA
361. Toma Vasilică senator PSD DA
362. Trăilă Cristina deputat PNL NU
363. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
364. Trufin Lucian senator PSD DA
365. Tudor Beatrice deputat PSD DA
366. Turcan Raluca deputat PNL NU
367. Turos Lóránd senator UDMR DA
368. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
369. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
370. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
371. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
372. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
373. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
374. Varga Vasile deputat PNL NU
375. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
376. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
377. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
378. Vass Levente deputat UDMR DA
379. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
380. Velcea Nicolae deputat PSD DA
381. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
382. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
383. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
384. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
385. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
386. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
387. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
388. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
389. Vulpescu Ioan senator PSD DA
390. Weber Mihai deputat PSD DA
391. Wiener Adrian senator USR NU
392. Zainea Cornel deputat USR NU
393. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
394. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
395. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 9:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro