Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:50 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:50

Subiect vot: Punctul 63 din raport
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 70 43 20 30 17 10 8 4
- voturi pentru (DA):193 68 43 19 26 16 10 8 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:5 1 - - 3 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L -
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PC DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Codîrlă Liviu PRM DA
41. Constantinescu Anca PD-L DA
42. Corlățean Titus PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PC DA
56. Florea Damian PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Gabor Gheorghe PNL DA
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Georgescu Filip PSD DA
62. Gheorghe Valeriu PNL DA
63. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Gonțea Ion PD-L -
66. Grigore Dan PD-L DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Hellvig Eduard Raul PC DA
69. Hoban Ioan PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
76. Iriza Marius PRM DA
77. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
78. Kelemen Hunor UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Kovacs Attila UDMR DA
82. Lakatos Petru UDMR DA
83. Lambrino Radu PD-L NU
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Luchian Ion PNL DA
86. Macaleți Costică PSD DA
87. Magheru Paul PRM DA
88. Man Mircea PD-L DA
89. Manta Pantelimon PC DA
90. Marin Constantin PSD DA
91. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Matei Cătălin Lucian PSD DA
94. Mazăre Alexandru PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
98. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
99. Mătușa Tudor PRM DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Micula Cătălin PNL DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PRM DA
104. Mircovici Niculae Minoritati DA
105. Mironescu Laurențiu PD-L DA
106. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
107. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
108. Mînzînă Ion PRM DA
109. Mocanu Alexandru PD-L DA
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
112. Mocioalcă Ion PSD DA
113. Mohora Tudor PSD DA
114. Moisoiu Adrian PRM DA
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu PNL DA
117. Movilă Petru PD-L DA
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Muscă Monica Octavia - -
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Năstase Adrian PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Niță Constantin PSD DA
126. Nițulescu Teodor PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD -
128. Oancea Viorel PNL DA
129. Olarean Aurel PD-L DA
130. Olteanu Bogdan PNL DA
131. Palăr Ionel PNL DA
132. Pardău Dumitru PNL DA
133. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
134. Paveliu Marian Sorin PNL DA
135. Petrea Constantin PD-L DA
136. Plumb Rovana PSD DA
137. Podgorean Radu PSD DA
138. Pop Claudiu Adrian PSD DA
139. Popa Nicolae PC DA
140. Popescu Ionica Constanța PC DA
141. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
142. Preda Cezar-Florin PD-L DA
143. Preda Ion PNL DA
144. Pruteanu Vasile PNL DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
146. Pupeză Viorel PSD DA
147. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
148. Pușcaș Vasile PSD DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Racoceanu Viorel PD-L -
151. Radan Mihai Minoritati DA
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rus Ioan Aurel PRM DA
154. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
155. Sanda Victor PSD DA
156. Sandu Gabriel PNL DA
157. Sandu-Capră Mihai PNL DA
158. Sasu Ion PSD DA
159. Săniuță Marian-Florian PSD DA
160. Săpunaru Nini PNL DA
161. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
162. Scutaru Adrian George PNL DA
163. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Sirețeanu Mihail PSD DA
166. Sóki Béla UDMR DA
167. Stan Ioan PSD DA
168. Stanciu Anghel PSD DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Stănescu Cristian PRM DA
171. Stoica Ion - DA
172. Străchinaru Petre PD-L DA
173. Strungă Emil PNL DA
174. Szekely Levente Csaba UDMR DA
175. Știrbeț Cornel PNL DA
176. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
177. Știreanu Octavian PSD DA
178. Știucă Alecsandru PSD DA
179. Tamás Sándor UDMR DA
180. Tămagă Constantin PSD DA
181. Timar Liviu PSD DA
182. Timiș Ioan PNL DA
183. Todoran Pavel PSD DA
184. Toma Florentina Marilena PSD DA
185. Toma Horia-Victor PNL DA
186. Toró Tiberiu UDMR Abținere
187. Tudose Mihai PSD DA
188. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
189. Ujeniuc Dragoș PNL DA
190. Ungureanu Petre PNL DA
191. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
192. Ursărescu Dorinel PNL DA
193. Vainer Aurel Minoritati DA
194. Varga Attila UDMR DA
195. Vasile Aurelia PSD DA
196. Văsioiu Horia PD-L DA
197. Vlase Petru Gabriel PSD DA
198. Vlădoiu Aurel PSD DA
199. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
200. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
201. Zegrean Augustin PD-L DA
202. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 17:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro