Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:50 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:50

Subiect vot: Punctul 66 din raport
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 73 41 20 34 17 10 7 5
- voturi pentru (DA):204 73 41 19 34 16 10 7 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Corlățean Titus PSD DA
42. Crăciunescu Grigore PNL DA
43. Crețu Gabriela PSD DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PC DA
47. Dida Corneliu Ioan PSD DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dumitru Ion PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Duțu Stelian PD-L DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PC DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Găleteanu Monalisa PSD DA
63. Georgescu Filip PSD DA
64. Gheorghe Valeriu PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Gonțea Ion PD-L DA
67. Grigore Dan PD-L DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hoban Ioan PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
76. Iriza Marius PRM DA
77. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
78. Kelemen Hunor UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Kovacs Attila UDMR DA
82. Lakatos Petru UDMR DA
83. Lambrino Radu PD-L DA
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Luchian Ion PNL DA
86. Macaleți Costică PSD DA
87. Magheru Paul PRM DA
88. Man Mircea PD-L DA
89. Manta Pantelimon PC DA
90. Marin Constantin PSD DA
91. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
92. Martin Eduard-Stelian PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD DA
95. Mazăre Alexandru PSD DA
96. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
97. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
98. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
99. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
100. Mătușa Tudor PRM DA
101. Meir Nati - DA
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mircovici Niculae Minoritati DA
107. Mironescu Laurențiu PD-L DA
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
110. Mînzînă Ion PRM DA
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Momanu Corneliu PNL DA
118. Movilă Petru PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Muscă Monica Octavia - -
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Niță Constantin PSD DA
127. Nițulescu Teodor PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oancea Viorel PNL DA
130. Olarean Aurel PD-L DA
131. Oltean Ioan PD-L DA
132. Olteanu Bogdan PNL DA
133. Palăr Ionel PNL DA
134. Pardău Dumitru PNL DA
135. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Plumb Rovana PSD DA
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Pop Claudiu Adrian PSD DA
140. Popa Nicolae PC DA
141. Popescu Ionica Constanța PC DA
142. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
143. Preda Cezar-Florin PD-L DA
144. Preda Ion PNL DA
145. Pruteanu Vasile PNL DA
146. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
147. Pupeză Viorel PSD DA
148. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
149. Pușcaș Vasile PSD DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Raicu Romeo Marius PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
156. Sanda Victor PSD DA
157. Sandu Gabriel PNL DA
158. Sandu-Capră Mihai PNL DA
159. Sasu Ion PSD DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L DA
163. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stan Ion PSD DA
171. Stanciu Anghel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Cristian PRM DA
174. Stoica Ion - DA
175. Străchinaru Petre PD-L DA
176. Strungă Emil PNL DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel PNL DA
179. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
180. Știreanu Octavian PSD DA
181. Știucă Alecsandru PSD DA
182. Tabără Valeriu PD-L DA
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tămagă Constantin PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL DA
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toma Horia-Victor PNL DA
190. Toró Tiberiu UDMR Abținere
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Țundrea Ioan PC DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
194. Ujeniuc Dragoș PNL DA
195. Ungureanu Petre PNL DA
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Vainer Aurel Minoritati DA
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Văsioiu Horia PD-L DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zegrean Augustin PD-L DA
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro