Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:52 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:52

Subiect vot: Punctul 72 din raport
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 70 41 20 34 17 13 6 6
- voturi pentru (DA):165 70 32 20 4 16 13 5 5
- voturi împotrivă (NU):38 - 8 - 29 - - - 1
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati DA
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călian Petru PC DA
31. Câmpanu Liviu PNL DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cocrea Olguța - DA
37. Codîrlă Liviu PRM DA
38. Constantinescu Anca PD-L NU
39. Corlățean Titus PSD DA
40. Crăciunescu Grigore PNL NU
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Diaconescu Renică PC DA
44. Dida Corneliu Ioan PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Duțu Stelian PD-L NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL NU
58. Găleteanu Monalisa PSD DA
59. Georgescu Filip PSD DA
60. Gheorghe Valeriu PNL DA
61. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
62. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
63. Giurgiu Mircia - DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Gonțea Ion PD-L NU
66. Grigore Dan PD-L -
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Hanganu Romeo Octavian PC DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL DA
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati -
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
77. Iriza Marius PRM DA
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Kovacs Attila UDMR DA
83. Lakatos Petru UDMR DA
84. Lambrino Radu PD-L NU
85. Longher Ghervazen Minoritati DA
86. Luchian Ion PNL DA
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marin Constantin PSD DA
92. Martin Eduard-Stelian PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD DA
95. Mazăre Alexandru PSD DA
96. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
97. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
98. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
99. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
100. Mătușa Tudor PRM DA
101. Meir Nati - DA
102. Micula Cătălin PNL DA
103. Mihalache Sorin Dan PSD DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mircovici Niculae Minoritati DA
107. Mironescu Laurențiu PD-L DA
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
110. Mînzînă Ion PRM DA
111. Mocanu Alexandru PD-L NU
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PNL NU
119. Movilă Petru PD-L NU
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Muscă Monica Octavia - NU
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Năstase Adrian PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nedelcu Gabriela PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
129. Niță Constantin PSD DA
130. Nițulescu Teodor PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oancea Viorel PNL NU
133. Olarean Aurel PD-L NU
134. Oltean Ioan PD-L NU
135. Olteanu Bogdan PNL DA
136. Palăr Ionel PNL DA
137. Pardău Dumitru PNL NU
138. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
139. Podgorean Radu PSD DA
140. Pop Claudiu Adrian PSD DA
141. Popa Nicolae PC DA
142. Popescu Ionica Constanța PC DA
143. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
144. Preda Cezar-Florin PD-L NU
145. Preda Ion PNL DA
146. Pruteanu Vasile PNL DA
147. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
148. Pupeză Viorel PSD DA
149. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
150. Pușcaș Vasile PSD DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL NU
152. Racoceanu Viorel PD-L NU
153. Raicu Romeo Marius PD-L NU
154. Rogin Marius PD-L NU
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu Gabriel PNL DA
160. Sandu-Capră Mihai PNL DA
161. Sasu Ion PSD DA
162. Săniuță Marian-Florian PSD DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
166. Scutaru Adrian George PNL DA
167. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Sirețeanu Mihail PSD DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Stan Ioan PSD DA
172. Stanciu Anghel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Cristian PRM DA
175. Stoica Ion - DA
176. Străchinaru Petre PD-L NU
177. Strungă Emil PNL DA
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Știrbeț Cornel PNL DA
180. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
181. Știreanu Octavian PSD DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tabără Valeriu PD-L NU
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tămagă Constantin PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Todoran Pavel PSD DA
189. Toma Florentina Marilena PSD DA
190. Toma Horia-Victor PNL Abținere
191. Toró Tiberiu UDMR Abținere
192. Tudose Mihai PSD DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș PNL DA
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Vainer Aurel Minoritati DA
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Văsioiu Horia PD-L NU
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zegrean Augustin PD-L NU
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 0:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro