Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 15:27 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 15:27

Subiect vot: Anexa 3/15 - amendament respins 1235
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:276 99 43 20 10 12 2 10 3 46 17 3 4 6 1
- voturi pentru (DA):185 92 4 4 9 10 2 9 1 40 7 - 3 3 1
- voturi împotrivă (NU):27 5 4 2 1 2 - 1 1 6 2 - 1 2 -
- abțineri:63 1 35 14 - - - - 1 - 8 3 - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Anton Anton deputat ALDE DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL Abținere
12. Avram Constantin deputat ALDE DA
13. Avram Nicolae senator PSD DA
14. Axinte Vasile deputat PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Balan Ioan deputat PNL Abținere
17. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
18. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
19. Bădălău Niculae senator PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
22. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
23. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
24. Benkő Erika deputat UDMR DA
25. Bica Dănuț deputat PNL Abținere
26. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
30. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
33. Buican Cristian deputat PNL Abținere
34. Bulacu Romulus senator PNL Abținere
35. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
36. Burciu Cristina deputat PSD DA
37. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
38. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL Abținere
39. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
40. Caracota Iancu senator PNL Abținere
41. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
42. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
43. Căciulă Aurel deputat PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE NU
46. Cârciumaru Florin senator PSD DA
47. Cherecheș Florica deputat PNL Abținere
48. Cherecheș Viorica deputat PNL Abținere
49. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
50. Chiriac Viorel deputat PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
52. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD NU
53. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
56. Cobuz Maricela deputat PSD DA
57. Cocoș Vasile deputat PSD DA
58. Codreanu Constantin deputat PMP DA
59. Corlățean Titus senator PSD DA
60. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
61. Crețu Gabriela senator PSD DA
62. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
63. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
66. Cupșa Ioan deputat PNL Abținere
67. Dan Carmen Daniela senator PSD NU
68. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
69. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
70. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
71. Dobre Victor Paul deputat PNL Abținere
72. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL Abținere
75. Dogariu Eugen senator PSD DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
77. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
78. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
79. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
81. Erdei Dolóczki István deputat UDMR NU
82. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
83. Federovici Doina Elena senator PSD NU
84. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL Abținere
85. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
86. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
87. Florea Damian deputat PSD NU
88. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
89. Floroiu Ionel deputat PSD DA
90. Furtună Mirela deputat PSD DA
91. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE NU
93. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan deputat PNL Abținere
95. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
96. Gherman Dumitru deputat PSD DA
97. Ghilea Găvrilă deputat PNL Abținere
98. Gilia Claudia deputat PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
100. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
101. Hadârcă Ion senator ALDE DA
102. Hărătău Elena deputat PSD DA
103. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
104. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL Abținere
105. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
106. Huncă Mihaela deputat - Abținere
107. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL Abținere
108. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
109. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
110. Iftimie Neculai deputat PSD DA
111. Ilea Vasile senator PSD DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
115. Ioniță Antoneta deputat PNL Abținere
116. Iordache Florin deputat PSD DA
117. Iordache Virginel senator PSD DA
118. Iriza Scarlat senator PSD DA
119. Itu Cornel deputat PSD DA
120. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
121. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
122. Korodi Attila deputat UDMR DA
123. Lazăr Sorin deputat PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
125. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
126. Lungu Dan senator USR Abținere
127. Lungu Tudorița deputat PNL Abținere
128. Lupașcu Costel deputat PSD DA
129. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
130. Lupu Victorel senator PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
133. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
134. Manoliu Dan senator PSD DA
135. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
136. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
137. Marin Gheorghe senator PSD DA
138. Marin Nicolae senator PSD DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD Abținere
140. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
141. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
142. Mihalescul Dumitru deputat PNL Abținere
143. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
144. Mihu Ștefan senator PSD DA
145. Mirea Siminica senator PSD DA
146. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
147. Moga Nicolae senator PSD DA
148. Mohaci Mihai deputat PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL Abținere
150. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
151. Movilă Petru deputat PMP DA
152. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
154. Neagu Nicolae deputat PNL Abținere
155. Neață Eugen deputat PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - NU
157. Nicoară Marius Petre senator ALDE NU
158. Nicolae Andrei deputat PSD DA
159. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
160. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
161. Niță Mihai deputat ALDE DA
162. Niță Nicu deputat PSD DA
163. Nosa Iuliu deputat PSD NU
164. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
165. Olar Corneliu deputat PNL DA
166. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
167. Oprea Dumitru deputat PNL NU
168. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL Abținere
169. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
170. Oros Nechita-Adrian deputat PNL Abținere
171. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
172. Palăr Ionel deputat PNL Abținere
173. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
175. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
176. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD NU
177. Păle Dănuț deputat PSD DA
178. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
179. Petrea Gabriel deputat PSD NU
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL Abținere
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
183. Pop Gheorghe senator PSD DA
184. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
185. Popa Cornel senator PNL DA
186. Popa Florin deputat PSD DA
187. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
188. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
189. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
190. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
191. Radu Anișoara deputat PSD DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL Abținere
194. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
195. Răduț Violeta deputat PSD DA
196. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
198. Roman Florin-Claudiu deputat PNL Abținere
199. Romanescu Cristinel deputat PNL Abținere
200. Roșca Lucreția deputat PSD DA
201. Rotaru Ion senator PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
203. Ruse Mihai senator ALDE NU
204. Salan Viorel senator PSD DA
205. Savin Emanoil senator PSD NU
206. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL Abținere
207. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
208. Scântei Laura-Iuliana senator PNL Abținere
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL Abținere
210. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
211. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
212. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
213. Silistru Doina senator PSD DA
214. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
215. Simionca Ioan senator ALDE Abținere
216. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
217. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
218. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
219. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
220. Stan Viorel deputat PSD DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
222. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
223. Stănescu Paul senator PSD DA
224. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
225. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
226. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL Abținere
227. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
228. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
229. Szabó Ödön deputat UDMR DA
230. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
232. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
233. Șișcu George deputat PNL Abținere
234. Șoptică Costel senator PNL Abținere
235. Șotcan Theodora deputat PSD DA
236. Șova Lucian deputat PSD DA
237. Șovăială Constantin deputat PNL Abținere
238. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
239. Ștefan Ion deputat PNL Abținere
240. Ștefan Viorel deputat PSD DA
241. Tánczos Barna senator UDMR NU
242. Teiș Alina deputat PSD DA
243. Terea Ioan deputat PSD DA
244. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
245. Todor Adrian deputat PSD DA
246. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
247. Toma Ilie deputat PSD DA
248. Toma Vasilică senator PSD DA
249. Trăilă Cristina deputat PNL NU
250. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
251. Tudor Beatrice deputat PSD DA
252. Turcan Raluca deputat PNL Abținere
253. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
254. Țapu Nazare Eugen senator PNL Abținere
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
256. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
257. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
258. Varga Vasile deputat PNL DA
259. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
260. Vasilică Radu Costin deputat PSD -
261. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
262. Velcea Nicolae deputat PSD DA
263. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
265. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
266. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
268. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL Abținere
269. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
271. Vulpescu Ioan senator PSD DA
272. Weber Mihai deputat PSD DA
273. Zainea Cornel deputat USR DA
274. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
275. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 4:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro