Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 23:17 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 23:17

Subiect vot: Anexa 3/6 - amendament admis 44
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:312 118 47 19 14 13 4 13 49 16 7 7 2 3
- voturi pentru (DA):215 118 - - 14 12 - 13 49 - - 7 2 -
- voturi împotrivă (NU):45 - 9 18 - 1 4 - - 3 7 - - 3
- abțineri:52 - 38 1 - - - - - 13 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL Abținere
7. Andronache Gabriel deputat PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL Abținere
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Baciu Gheorghe senator - NU
19. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL Abținere
33. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL Abținere
38. Bodea Marius deputat PNL Abținere
39. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
40. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
41. Bontea Vlad deputat PSD DA
42. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL Abținere
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Bran Ioana deputat PSD DA
46. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulacu Romulus senator PNL Abținere
51. Bulai Iulian deputat USR NU
52. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL Abținere
53. Burciu Cristina deputat PSD DA
54. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL Abținere
56. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
57. Caracota Iancu senator PNL Abținere
58. Căciulă Aurel deputat PSD DA
59. Călin Ion deputat PSD DA
60. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
63. Cherecheș Florica deputat PNL Abținere
64. Cherecheș Viorica deputat PNL Abținere
65. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
66. Chiriac Viorel deputat PSD DA
67. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
68. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
69. Ciocan Dan deputat PSD DA
70. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
71. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
72. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
73. Cîtea Vasile deputat PSD DA
74. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
75. Cobuz Maricela deputat PSD DA
76. Cocoș Vasile deputat PSD DA
77. Codreanu Constantin deputat PMP NU
78. Corlățean Titus senator PSD DA
79. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
80. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristache Cătălin deputat PMP NU
83. Cristina Ioan senator PNL Abținere
84. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
85. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
86. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
87. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
88. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
89. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
90. Cupă Ion deputat ALDE DA
91. Cupșa Ioan deputat PNL Abținere
92. Dehelean Silviu deputat USR NU
93. Derzsi Ákos senator UDMR DA
94. Diaconescu Renică senator PSD DA
95. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
96. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
97. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
98. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
99. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
100. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL Abținere
101. Dogariu Eugen senator PSD DA
102. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
103. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
104. Dumitrescu Iulian senator PNL Abținere
105. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
106. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
107. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
108. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
109. Farago Petru deputat UDMR DA
110. Fălcoi Nicu senator USR NU
111. Federovici Doina Elena senator PSD DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL Abținere
113. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
114. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
115. Floroiu Ionel deputat PSD DA
116. Furtună Mirela deputat PSD DA
117. Ganea Ion senator PSD DA
118. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
119. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
120. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
122. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL Abținere
123. Gheorghe Tinel deputat PNL Abținere
124. Gheorghiu Bogdan deputat PNL Abținere
125. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
126. Gherman Dumitru deputat PSD DA
127. Ghica Cristian senator USR NU
128. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
129. Gilia Claudia deputat PSD DA
130. Giugea Nicolae deputat PNL Abținere
131. Goga Octavian deputat PSD DA
132. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL Abținere
133. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
134. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
135. Gudu Vasile deputat PNL Abținere
136. Hadârcă Ion senator ALDE DA
137. Halici Nicușor deputat PSD DA
138. Hărătău Elena deputat PSD DA
139. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
140. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
141. Iftimie Neculai deputat PSD DA
142. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
143. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
144. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
145. Ionescu George deputat PNL NU
146. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
147. Iordache Florin deputat PSD DA
148. Iordache Virginel senator PSD DA
149. Itu Cornel deputat PSD DA
150. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
151. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
152. Korodi Attila deputat UDMR DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lazăr Sorin deputat PSD DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
156. Longher Victoria deputat Minoritati DA
157. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
158. Lungu Dan senator USR NU
159. Lungu Vasile-Cristian senator - NU
160. Lupașcu Costel deputat PSD DA
161. Lupescu Dumitru deputat USR NU
162. Lupu Victorel senator PSD DA
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Manoliu Dan senator PSD DA
165. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
166. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
167. Marin Gheorghe senator PSD DA
168. Marin Nicolae senator PSD DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
170. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
171. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
172. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
173. Mihalescul Dumitru deputat PNL Abținere
174. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
175. Mihu Ștefan senator PSD DA
176. Mirea Siminica senator PSD DA
177. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
178. Moga Nicolae senator PSD DA
179. Mohaci Mihai deputat PSD DA
180. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
181. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
182. Movilă Petru deputat PMP NU
183. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
184. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
185. Neagu Nicolae deputat PNL Abținere
186. Neață Eugen deputat PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
188. Nicolae Andrei deputat PSD DA
189. Nicolae Șerban senator PSD DA
190. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
191. Niță Mihai deputat ALDE NU
192. Niță Nicu deputat PSD DA
193. Olar Corneliu deputat PNL Abținere
194. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
195. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL Abținere
196. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
197. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
198. Palăr Ionel deputat PNL Abținere
199. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
201. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
202. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
203. Pauliuc Nicoleta senator PNL Abținere
204. Pavel Marian senator PSD DA
205. Păle Dănuț deputat PSD DA
206. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
207. Pereș Alexandru senator PNL Abținere
208. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
209. Petrea Gabriel deputat PSD DA
210. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
211. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
212. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL Abținere
213. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
214. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
215. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
216. Popa Cornel senator PNL Abținere
217. Popa Florin deputat PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
219. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
220. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
221. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL Abținere
222. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL Abținere
224. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
225. Presură Alexandra deputat PSD DA
226. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
227. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL Abținere
228. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
229. Radu Anișoara deputat PSD DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
231. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL Abținere
232. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
234. Răduț Violeta deputat PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
237. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
238. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
239. Romanescu Cristinel deputat PNL Abținere
240. Roșca Lucreția deputat PSD DA
241. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
242. Rotaru Ion senator PSD DA
243. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
244. Salan Viorel senator PSD DA
245. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
246. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
247. Scântei Laura-Iuliana senator PNL Abținere
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL Abținere
249. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
250. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
251. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
252. Seres Dénes deputat UDMR DA
253. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL Abținere
254. Silistru Doina senator PSD DA
255. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
256. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
258. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
259. Solomon Adrian deputat PSD DA
260. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL Abținere
261. Stan Ioan senator PSD DA
262. Stan Viorel deputat PSD DA
263. Stancu Florinel deputat PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
265. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
266. Stănescu Paul senator PSD DA
267. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
268. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
269. Suciu Matei deputat PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
271. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
272. Szabó Ödön deputat UDMR DA
273. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
274. Șișcu George deputat PNL Abținere
275. Șotcan Theodora deputat PSD DA
276. Șovăială Constantin deputat PNL Abținere
277. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
278. Ștefan Ion deputat PNL Abținere
279. Ștefan Viorel deputat PSD DA
280. Tánczos Barna senator UDMR DA
281. Teiș Alina deputat PSD DA
282. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
283. Terea Ioan deputat PSD DA
284. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
285. Todor Adrian deputat PSD DA
286. Toma Ilie deputat PSD DA
287. Toma Vasilică senator PSD DA
288. Trăilă Cristina deputat PNL Abținere
289. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
290. Trufin Lucian senator PSD DA
291. Tudor Beatrice deputat PSD DA
292. Turcan Raluca deputat PNL Abținere
293. Turos Lóránd senator UDMR DA
294. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
295. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
296. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
297. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
298. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
299. Velcea Nicolae deputat PSD DA
300. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
301. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
302. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
303. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
304. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
305. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
306. Vulpescu Ioan senator PSD DA
307. Weber Mihai deputat PSD DA
308. Wiener Adrian senator USR NU
309. Zainea Cornel deputat USR NU
310. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
311. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 0:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro