Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 11:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 11:13

Subiect vot: Timp dezbatere PL 29/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:125 66 23 13 8 7 3 4 1
- voturi pentru (DA):112 66 23 1 8 7 3 3 1
- voturi împotrivă (NU):12 - - 11 - - - 1 -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
17. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Cîtea Vasile PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Cristache Cătălin PMP DA
29. Csép Éva-Andrea UDMR DA
30. Csoma Botond UDMR DA
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Dehelean Silviu USR NU
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Fădor Angelica PNL DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Furtună Mirela PSD DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
44. Gavrilă Camelia PSD DA
45. Gheorghe Tinel PNL DA
46. Gherman Dumitru PSD DA
47. Gilia Claudia PSD DA
48. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
49. Gudu Vasile PNL DA
50. Hărătău Elena PSD DA
51. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
52. Ion Stelian-Cristian USR NU
53. Ioniță Antoneta PNL DA
54. Itu Cornel PSD DA
55. Lazăr Sorin PSD DA
56. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lungu Tudorița PNL DA
59. Lupașcu Costel PSD DA
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Mareș Mara PNL DA
62. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
63. Mînzatu Roxana PSD DA
64. Mohaci Mihai PSD DA
65. Mușoiu Ștefan PSD DA
66. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
67. Neagu Nicolae PNL DA
68. Neață Eugen PSD DA
69. Nicolae Andrei PSD DA
70. Nicolicea Eugen PSD DA
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Niță Nicu PSD DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Olar Corneliu PNL DA
75. Olteanu Daniel ALDE DA
76. Oprea Dumitru PNL DA
77. Pană Adriana-Doina PSD DA
78. Paraschiv Rodica PSD DA
79. Pașcan Emil-Marius PMP DA
80. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
81. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
82. Pop Andrei PSD DA
83. Popa Florin PSD DA
84. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
85. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
86. Presură Alexandra PSD DA
87. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
88. Prună Cristina-Mădălina USR NU
89. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
90. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
91. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
92. Rădulescu Alexandru PSD DA
93. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
94. Răduț Violeta PSD DA
95. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
96. Roman Florin-Claudiu PNL DA
97. Romanescu Cristinel PNL DA
98. Roșca Lucreția PSD DA
99. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
100. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
101. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
102. Simion Lucian-Eduard PSD DA
103. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
104. Solomon Adrian PSD DA
105. Spânu Ion - DA
106. Stan Viorel PSD DA
107. Stancu Florinel PSD DA
108. Stativă Irinel Ioan PSD DA
109. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
110. Șarapatin Elvira PSD DA
111. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
112. Șișcu George PNL DA
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Tabugan Ion ALDE DA
116. Teiș Alina PSD DA
117. Toma Ilie PSD DA
118. Tudor Beatrice PSD DA
119. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
120. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
121. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
122. Velcea Nicolae PSD DA
123. Vîrză Mihăiță PSD DA
124. Zainea Cornel USR NU
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro