Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 11:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 11:33

Subiect vot: PL 745/2018 -test adoptat comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:125 59 24 17 10 7 2 5 1
- voturi pentru (DA):81 59 - - 10 6 2 4 -
- voturi împotrivă (NU):43 - 24 17 - - - 1 1
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benedek Zacharie UDMR DA
10. Benga Tudor - Vlad USR NU
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Borza Remus-Adrian - NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Florica PNL NU
26. Cherecheș Viorica PNL NU
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP DA
33. Csoma Botond UDMR DA
34. Cupă Ion ALDE DA
35. Cupșa Ioan PNL NU
36. Dehelean Silviu USR NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
39. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
40. Fădor Angelica PNL NU
41. Furic Iarco Minoritati DA
42. Furtună Mirela PSD DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
44. Gavrilă Camelia PSD DA
45. Gheorghe Tinel PNL NU
46. Gheorghiu Bogdan PNL NU
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Goga Octavian PSD DA
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
50. Gudu Vasile PNL NU
51. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Ion Stelian-Cristian USR NU
54. Ioniță Antoneta PNL NU
55. Itu Cornel PSD DA
56. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lupașcu Costel PSD DA
61. Macovei Silviu Nicu PSD DA
62. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
63. Mareș Mara PNL NU
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Mînzatu Roxana PSD DA
66. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
67. Mușoiu Ștefan PSD DA
68. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
70. Neagu Nicolae PNL NU
71. Neață Eugen PSD DA
72. Nicolae Andrei PSD DA
73. Nicolicea Eugen PSD DA
74. Nistor Laurențiu PSD DA
75. Niță Nicu PSD DA
76. Nosa Iuliu PSD DA
77. Olar Corneliu PNL NU
78. Olteanu Daniel ALDE DA
79. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
80. Oros Nechita-Adrian PNL NU
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Paraschiv Rodica PSD DA
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
86. Pop Andrei PSD DA
87. Pop Tudor Rareș USR NU
88. Popa Florin PSD DA
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
90. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
91. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
93. Prună Cristina-Mădălina USR NU
94. Radu Anișoara PSD DA
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
96. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
97. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
98. Rădulescu Alexandru PSD DA
99. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
100. Răduț Violeta PSD DA
101. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
102. Roman Ioan Sorin PSD DA
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
105. Simion Lucian-Eduard PSD DA
106. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
107. Stancu Florinel PSD DA
108. Stativă Irinel Ioan PSD DA
109. Suciu Matei PSD DA
110. Szabó Ödön UDMR DA
111. Șarapatin Elvira PSD DA
112. Șișcu George PNL NU
113. Tabugan Ion ALDE Abținere
114. Teiș Alina PSD DA
115. Toma Ilie PSD DA
116. Tudor Beatrice PSD DA
117. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
118. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
119. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
120. Vass Levente UDMR DA
121. Velcea Nicolae PSD DA
122. Vîrză Mihăiță PSD DA
123. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
124. Zainea Cornel USR NU
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro